Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

fabryczny centralny zamek, Astra F, zablokowane 3 drzwi

nauson 26 Feb 2010 18:13 7741 6
 • #1
  nauson
  Level 10  
  Panowie otwieram nowy temat ponieważ takiego przypadku tutaj nie znalazłem. Mianowicie, podjąłem się naprawy zamka centralnego, jak już wyczytałem z tutejszych forum głównym problemem był przegniły przewód(czerwony) zasilania. Po jego naprawie centralny w końcu odpalił( pierwszy raz odkąd kupiłem auto) tylko tu powstał problem zamknęły się wszystkie drzwi + klapa i wlew a otworzyły się jedynie drzwi od kierowcy. Dalsze prace przerwałem ponieważ zrobiło się ciemno. Dodam że auto ma jakiś autoalarm do którego nie dostałem od sprzedającego pilotów(nigdy się nie załączał,są jedynie migające diody, no i dziś znalazłem jakiś sterownik w lewym słupku) Próbowałem rozebrać prawe drzwi lecz przy zamkniętych jest to nie co trudne. Bardzo proszę o jakieś wskazówki bo nie wiem za co się jutro zabrać.

  Dodam że drzwi pasażera nie można otworzyć kluczykiem ani tylnych poprzez wyciągnięcie rygla-trzyma lub wraca natychmiast w dół. Co gorsza jest zamknięty wlew paliwa...odcięcie zasilania również nie pomaga.
 • #2
  carrier
  Car alarms specialist
  Na prawym słupku na dole masz sterownik z.c. Spróbuj wysterować bezpośrednio cewki przekaźników może się otworzy
 • #3
  nauson
  Level 10  
  Czy mógłbym prosić o dokładniejsze wskazówki? Zakładam że chodzi o nóżkę 7 i 8 ?

  Dodano po 7 [minuty]:

  Jeszcze taka moja sugestia, z tego co pamiętam w prawych drzwiach zamek potrafił się przycinać(przy nie działającym centralnym), tzn. należało obrócić kluczyk w odwrotną stronę do kierunku otwierania i przy cięższym przekręceniu we właściwa stronę, drzwi się otwierały(chyba że to też jakiś mechanizm antywłamaniowy). W takiej sytuacji zakładając uszkodzenie mechaniczne i jakąś blokadę w prawych drzwiach czy jest możliwa blokada reszty zamków? Najgorsze że od środka ciężko będzie zdjąć osłonę z drzwi...
 • #4
  carrier
  Car alarms specialist
  Jeżeli uszkodziły się siłowniki na zamknij to trzeba będzie zdjąć tapicerkę na siłę i wtedy otworzyć drzwi
 • #5
  nauson
  Level 10  
  Zakładając jednak że są dobre proszę o pomoc przy sterowniku, jak wysterować bezpośrednio cewki przekaźników?

  Dodano po 6 [minuty]:

  Siłowniki chodzą bo słychać ruch przy próbie zamknięcia (nie dam ręki uciąć że ten prawy przód też)tzn. układ reaguje na próbę zamknięcia z kluczyka od strony kierowcy, dodatkowo bagażnik mam otwarty bo okazało się że tam siłownik był luźno przykręcony (nie połączony mechanicznie z zamkiem-wystający bolec z siłownika) lecz nie zaczepiony do zamka,gdy go się ręcznie wysunie reaguje na próbę otwarcia i się wysuwa... kwestia otworzenia trzech drzwi i wlewu paliwa.
 • #6
  carrier
  Car alarms specialist
  Cewki przekaźników dotknij próbnikiem żarówkowym masą od strony druku na styk cewki przekaźnika, tym sposobem wymusisz ruch siłowników mimo uszkodzonego sterownika, jeżeli to nie pomoże to tylko rozwiązania siłowe, wlew paliwa możesz otworzyć od strony bagażnika
 • #7
  nauson
  Level 10  
  Drzwi otwarte dziękuje za pomoc!