Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV SONY KV-29K5K Cienie Tęczy i rozmyty obraz

26 Lut 2010 18:21 3304 9
  • Poziom 28  
    Witam.
    Kupiłem niedawno telewizor Sony, nie pamiętam modelu. Mogę sprawdzić jesli będzie potrzebny. Obraz jest jakiś rozmyty i rozwarstwiony (widać tak jakby tęcze na cieniach).

Obraz wygląda tak:

https://obrazki.elektroda.pl/67_1267204833.jpg

Co to może być, od czego to jest i jak to naprawić ?
  • Poziom 18  
    Witam, na początek radzę koledze uzupełnić temat o model tv.
    Tv w dniu zakupu już się tak zachowywał?.
    Dobrze by było jak by kolega wkleił zdjęcie całego ekranu w czasie wyświetlania obrazu tv oraz zdjęcie cewek odchylających które znajdują się na szyjce kineskopu.
  • Moderator TV
    Akurat w tym przypadku model jest istotny, a do tego wymaga tego Regulamin, p. 11.
  • Poziom 28  
    Model to SONY KV-29K5K

Zaraz wrzucę foty
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    pita1988 napisał:

Zaraz wrzucę foty

Tylko zrób to poprawnie. Nie tak jak w pierwszym poście.
    I zmień tytuł poprzez edycję. :!:
  • Poziom 28  
    Jesli chodzi o rozmyty obraz To nie jest tak jak na tych zdjęciach, normalnie jest bardziej wyrazny
    Ale jesli chodzi o te cienie w kolorach tęczy to są dokladnie jak na zdjęciach

Te cewki odchylające to te co zaznaczyłem na zielono czy na czerwono ?

Telewizor mam od kolegi. Wczoraj go wziąłem I mowił ze te cienie były wczesniej już

TV SONY KV-29K5K Cienie Tęczy i rozmyty obraz TV SONY KV-29K5K Cienie Tęczy i rozmyty obraz TV SONY KV-29K5K Cienie Tęczy i rozmyty obraz TV SONY KV-29K5K Cienie Tęczy i rozmyty obraz TV SONY KV-29K5K Cienie Tęczy i rozmyty obraz

TV SONY KV-29K5K Cienie Tęczy i rozmyty obraz TV SONY KV-29K5K Cienie Tęczy i rozmyty obraz
  • Moderator TV
    Na początek spróbuj regulacji czarnym pokrętłem na płytce koneskopu, przy podstawce.
  • Poziom 18  
    Witam, może też być tak, że ktoś wcześniej bawił się regulacją pierścieniami zaznaczonymi na zielono na zdjęciu.
    Warto wyczyścić zaznaczone miejsce i sprawdzić czy na pierścieniach jest zaznaczone odpowiednie ustawienie np. jakimś lakierem, po całej długości.
  • Poziom 28  
    Jest na pierscieniach farba biała, ale równo jest.nie widać zeby ktoś coś tam przestawiał

Jeden pierscien jest bardziej uniesiony do góry (ten po lewej stronie)tak ma być ?

I kręciłem tym pokrętłem ale przy kreceniu jeszcze gorzej jest.
  • Poziom 32  
    Witam!
    Regulacje zbieżności zaczynamy od porządnego rozmagnesowania kineskopu. Najlepiej specjalną cewką. Następnie sprawdzamy, czy zespół odchylania nie jest przypadkiem luźny. Miałem kilka takich przypadków.
    Cześć!