Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subbasy na STX 2x15" i nadstawki 2x15" + 1

djpawelo2008 26 Lut 2010 18:41 18252 49
  • Subbasy na STX 2x15" i nadstawki 2x15" + 1

Witam,
    chciałbym zaprezentować swoje dzieła.
    Są to 2 kolumny 2x15"+1" oraz 2 subbasy 2x15".

Nadstawki zostały wykonane ze sklejki 1,9cm i wzmacniane od środka, wykończone lakierem strukturalnym oraz wygłuszone włókniną. Przetworniki jakie zastosowałem to 2x Alphard 15" niestety tylko model HW który zakupiłem już spory czas temu, oraz driver STX D-800, który tnę na 1,6Khz.Skrzynia była strojona na około 45Hz.Puszczam je przez crossover od 100Hz.

Subbasy wykonane tak jak nadstawki ze sklejki 1,9cm i również są wzmacniane od środka. Paczka wykończona nitromalem i pistoletem do baranka, tak jak nadstawki, W subbasach będą siedziały STX-y 38/550, jak na razie mam przetworniki tylko do jednej paczki. Skrzynia ma około 210-215 litrów i jest strojona na 45Hz.

Brakuje jeszcze siatki z pianką i nóżek, które zostaną zamocowane w najbliższym czasie.

Fotki(niestety dosyć słabej jakości)

Subbasy na STX 2x15" i nadstawki 2x15" + 1 Subbasy na STX 2x15" i nadstawki 2x15" + 1 Subbasy na STX 2x15" i nadstawki 2x15" + 1 Subbasy na STX 2x15" i nadstawki 2x15" + 1 Subbasy na STX 2x15" i nadstawki 2x15" + 1 Subbasy na STX 2x15" i nadstawki 2x15" + 1 Subbasy na STX 2x15" i nadstawki 2x15" + 1 Subbasy na STX 2x15" i nadstawki 2x15" + 1 Subbasy na STX 2x15" i nadstawki 2x15" + 1 Subbasy na STX 2x15" i nadstawki 2x15" + 1 Subbasy na STX 2x15" i nadstawki 2x15" + 1 Subbasy na STX 2x15" i nadstawki 2x15" + 1 Subbasy na STX 2x15" i nadstawki 2x15" + 1 Subbasy na STX 2x15" i nadstawki 2x15" + 1 Subbasy na STX 2x15" i nadstawki 2x15" + 1 Subbasy na STX 2x15" i nadstawki 2x15" + 1

Fotki z dalszej pracy będą systematycznie dodawane.

Proszę o komentarze oraz oceny, mam 16 lat i są to moje pierwsze tak zaawansowane konstrukcje.

Pozdrawiam.

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    djpawelo2008
    Poziom 15  
    PDaudio®
    Specjalizuje się w: sprzęt audio
    djpawelo2008 napisał 218 postów o ocenie 140, pomógł 0 razy. Jest z nami od 2008 roku.
    -Maciej_
    Poziom 21  
    Witam!!
    jak narazie jest całkiem nieźle! ciekaw jestem jak sprawuje się najsłabsze ogniwo(alphard) w połączeniu z tym STX. Co na napęd?suby- ta1200?:) co dalej?
    djpawelo2008
    Poziom 15  
    -Maciej_ napisał:
    Witam!!
    jak narazie jest całkiem nieźle! ciekaw jestem jak sprawuje się najsłabsze ogniwo(alphard) w połączeniu z tym STX. Co na napęd?suby- ta1200?:) co dalej?

Witam,
    alphardy mimo wszystko dają sobie rade ;] Tnę je od 100Hz więc nie mają ciężko. Na imprezach bass gra z HB ATX-800 a do nadstawek tylko Mccrypt pa-5000mkii i cross SC202. W planach T.amp2400 oraz 1050, dobry mixer jakieś EQ i to wszystko w porządnym case racku.
    djpawelo2008
    Poziom 15  
    Paczki skończone. Myślę nad jakimś logo, mam projekt lecz nie wiem jak lub ewentualnie gdzie zrobić takie w plastiku i wypukłe. Jeśli ktoś wie jak można to zrobić proszę pisać w odpowiedziach.

Tak jak obiecywałem daje foty.

Subbasy na STX 2x15" i nadstawki 2x15" + 1 Subbasy na STX 2x15" i nadstawki 2x15" + 1 Subbasy na STX 2x15" i nadstawki 2x15" + 1 Subbasy na STX 2x15" i nadstawki 2x15" + 1
    DjMapet
    Poziom 43  
    Jak na szesnastolatka to super. Gdzie tym grasz?
    Uchwyty w nadstawkach są trochę za nisko. Kolumna podczas przenoszenia będzie się gibać.

Pozdrawiam.
    djpawelo2008
    Poziom 15  
    DjMapet napisał:
    Jak na szesnastolatka to super. Gdzie tym grasz?
    Uchwyty w nadstawkach są trochę za nisko. Kolumna podczas przenoszenia będzie się gibać.

Pozdrawiam.

Witam,
    paczki grają na salach od 80 do 150m^2 mimo wszystko za mało trochę dla nich.
    Podoba mi się to jak grają w plenerze, niestety jeszcze nie miałem okazji sprawdzenia ich na większej mocy.
    BartusMofa
    Poziom 9  
    Witam . Na wstępie powiem , że bardzo piękne zestawienie:) ocenka oczywiście najwyższa:) Ale mam mały minusik jeśli się nie mylę oczywiście... Widzę , że na jednym zdjęciu jest nadstawka jeszcze nie jest pokryta jeszcze lakierem i tu jest mój minusik ja widzę , że to jest wiur Płyta wiurowa a nie sklejka... Mam rację???:) Ale na ogół to jest piękny zestaw :) Pozdr:)
    djpawelo2008
    Poziom 15  
    BartusMofa napisał:
    Witam . Na wstępie powiem , że bardzo piękne zestawienie:) ocenka oczywiście najwyższa:) Ale mam mały minusik jeśli się nie mylę oczywiście... Widzę , że na jednym zdjęciu jest nadstawka jeszcze nie jest pokryta jeszcze lakierem i tu jest mój minusik ja widzę , że to jest wiur Płyta wiurowa a nie sklejka... Mam rację???:) Ale na ogół to jest piękny zestaw :) Pozdr:)

Tak, masz racje. Niektóre elementy zostały wykonane z płyty wiórowej.
    Michał458
    Poziom 17  
    Ile to razem ma mocy ? Jakim wzmacniaczem to zasilasz? Masz może jakiś filmik z pracy tych cudności?
    djpawelo2008
    Poziom 15  
    Michał458 napisał:
    Bardzo ładnie 6/6 ile to razem ma mocy ? Jakim wzmacniaczem to zasilasz? Masz może jakiś filmik z pracy tych cudności?

Basy mają po 800wat rms /1100max a nadstawki około 350wat rms, Po poście będą generalne testy plenerowe to może coś nagram ale jakość będzie kiepska.

Pozdrawiam.
    BartusMofa
    Poziom 9  
    A mam jeszcze jedno pytanko , będziesz do nich dorabiał kółka by łatwiej je przemieszczać??? Bo ja na twoim miejscu kiedyś bym dorobił im kółka... Pozdr. :)
    djpawelo2008
    Poziom 15  
    BartusMofa napisał:
    A mam jeszcze jedno pytanko , będziesz do nich dorabiał kółka by łatwiej je przemieszczać??? Bo ja na twoim miejscu kiedyś bym dorobił im kółka... Pozdr. :)

Tak, myślałem nad tym i tak będę robił, jak tylko wyrwę trochę kasy to założę kółeczka na tylnie ściny basów.
    djpawelo2008
    Poziom 15  
    Daje jeszcze parę fotek.

Subbasy na STX 2x15" i nadstawki 2x15" + 1 Subbasy na STX 2x15" i nadstawki 2x15" + 1 Subbasy na STX 2x15" i nadstawki 2x15" + 1

Proszę o pomoc.
    Czy zna ktoś jakąś firmę, która by wykonała loga na fronty kolumn ? nie duże kwadratowe 2 kolory biały i czarny z napisem i małym logiem obrazkowym, najlepiej jak by było wypukłe w plastiku lub czymś podobnym.
    Michał458
    Poziom 17  
    tak ale dalej jestem ciekawy jak one grają na jakieś dużej przestrzeni (z porządnym dźwiękiem)
    djpawelo2008
    Poziom 15  
    Michał458 napisał:
    tak ale dalej jestem ciekawy jak one grają na jakieś dużej przestrzeni (z porządnym dźwiękiem)

No w tym przypadku jest tylko jedno rozwiązanie (odsłuch).

Jak na razie największa sala jaką nagłaśniały basy to tylko jakieś 130m^2
    i grała tylko jedna sztuka. Natężenie było bardzo przyzwoite, bass ładnie wypełniał całą sale.

Dodano po 55 [minuty]:

Kolejne fotki ( już z logami)

Przepraszam za marną jakość zdjęć.
    Mitur23
    Poziom 22  
    Konkret!! Pomimo iż są tam alphardy i Stx to wyszł ona Wysoką klasę!! Mam nadzieje że się nie bedzie marnowac i leżec!! to musi Grac!! Czekam teraz na 2 pakę az wsadzisz Garnk ii nagrywasz filmiki z pleneru !!
    djpawelo2008
    Poziom 15  
    Mitur23 napisał:
    Konkret!! Pomimo iż są tam alphardy i Stx to wyszł ona Wysoką klasę!! Mam nadzieje że się nie bedzie marnowac i leżec!! to musi Grac!! Czekam teraz na 2 pakę az wsadzisz Garnk ii nagrywasz filmiki z pleneru !!

No na pewno nie będą się paczki marnować ^^
    Ja również nie mogę się doczekać odsłuchu kompletnego zestawu z porządnym napędem.
    Mitur23
    Poziom 22  
    A tak nawiasem mógłbys zdradzic jakim programem robiłes logo ?
    djpawelo2008
    Poziom 15  
    Mitur23 napisał:
    A tak nawiasem mógłbys zdradzic jakim programem robiłes logo ?

Standardowym i bardzo znanym programem "Paint" :P
    Mitur23
    Poziom 22  
    Grałeś już coś ostatnio jakies imprezy.. ? Nie da sie zarobic na 2 Gdn do 2 paczki nie ? Kryzys..
    djpawelo2008
    Poziom 15  
    We wtorek sprzęt będzie grał jakieś 18h w plenerze.
    Gary do 2-giej paczki myślę, że do 25 czerwca będą.
    Mitur23
    Poziom 22  
    Myślisz? a Już Są zamówione :D w środę max Czwartek będą Pewnie u Ciebie.. Wtedy będzie Eleganckie PD-Audio
    djpawelo2008
    Poziom 15  
    No tak. Wyszło inaczej na szczęście na moją korzyść :d
    Mitur23
    Poziom 22  
    JAk będzie już 4x 15'' w dole to prosze obowiązkowo o film
    marek595
    Poziom 9  
    witam super konstrukcja możesz podać wymiary tych Subbasów chciał bym zrobić podobne bo mam takie 2 głośniki na razie zrobił bym jedno potem jak będą fundusze to drugą i gdzie kupiłeś to (gąbkę osłonę) co jest na wierzchu głośników (jakiej to jest grubości) i czy jest droga??
    djpawelo2008
    Poziom 15  
    marek595 napisał:
    witam super konstrukcja możesz podać wymiary tych Subbasów chciał bym zrobić podobne bo mam takie 2 głośniki na razie zrobił bym jedno potem jak będą fundusze to drugą i gdzie kupiłeś to (gąbkę osłonę) co jest na wierzchu głośników (jakiej to jest grubości) i czy jest droga??

Witam.
    Wymiary dobierz sobie sam według własnych upodobań i potrzeb tak aby wychodziło około 200litrów(z wymiarów wewnętrznych) Strojenie w granicach 40-45hz.
    Tą gąbkę (bulpren) kupiłem na allegro, jej grubość wynosi 1cm a cena waha się od 32-40zl za 1m^2
    marek595
    Poziom 9  
    a nie brudzi się ta gąbka za bardzo a jakich wymiarów jest ten wylot powietrza wysokość szerokość i głębokość jak zrobić żeby był mocny i miękki bass bo się nie za bardzo znam...
    djpawelo2008
    Poziom 15  
    marek595 napisał:
    a nie brudzi się ta gąbka za bardzo a jakich wymiarów jest ten wylot powietrza wysokość szerokość i głębokość jak zrobić żeby był mocny i miękki bass bo się nie za bardzo znam...

Jak na razie pianka jest jak nowa, ale pewnie po dłuższym czasie użytkowania będzie racic na wyglądzie.

Bass reflex ( o ile dobrze pamiętam) ma wymiary 40wys x 13szer x 25gł.
    Michał458
    Poziom 17  
    Jak tam testy plenerowe? O których kolega wspomniał :]
    djpawelo2008
    Poziom 15  
    Michał458 napisał:
    Jak tam testy plenerowe? O których kolega wspomniał :]

Były testy i była już mała impreza plenerowa niestety tylko z jednym subbasem.
    Gra bardzo miękko z mocnym zejściem. Pomimo jednej sztuki bass niosło daleko.
    Sub grał pod HB ATX-800 więc trochę za mało dla niego było.

Teraz są już gotowe 2 subbasy i czekają na plener.