Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seryjne sterowanie z kierownicy a zmiana radia.

26 Lut 2010 20:03 3122 8
  • Poziom 24  
    Witam.
    Jeat jakiś sposób na podłączenie seryjnego sterowania z kierownicy np. w Astrze II do zwykłego radyjka 1din? Wiem, że idzie coś takiego zrobić ingerująć w same kabelki, ale na stacji mm kenwooda tyle że to nie w Astrze ;)
  • Poziom 41  
    Potrzebny adapter a podstawa aby radio miało opcję sterowania zewnętrznego.
  • Poziom 24  
    W opcjach np. Pioneera DEH-P5100UB jest "możliwość podłączenia fabrycznego sterowania" rozumiem że to to?
    To ma jakąś swoją fachową nazwe czy idzie to po prostu przez port od ip bus?
  • Poziom 39  
    Robiłem taki patent w nubirze- przyciski załączane w kierownicy dawały różne kombinacje rezystancjii , co rozpoznawałem zestawem komparatorów okienkowych , które sterowały przekaźniczkami załączającymi przyciski od odpowiednich funkcji w ...pilocie od radia. A dalej to już drogą podczerwieni z diody przeniesionej z pilota w dyskretne miejsce widoczne przez radio.
    Roboty było sporo i trochę udziwnień, ale kumpel się uparł i chciał sterować wysoki model JVC z kierownicy.
  • Poziom 41  
    W pioonierze może to być wtyk jack z tyłu radia,reaguje na różne rezystancje.Adaptery są różne rodzaje,samouczące lub przełącznikami dostosujemy.CCA tam też poszukaj.
  • Poziom 24  
    Dzięki za odpowiedzi.
    BlueSystem ile płaciłeś za taki adapter? Bo nie widze tam cennika.
    Na innych stronach widziałem że ceny sporawe za to ustrojstwo.
  • Poziom 41  
    No spore ok 200 trzeba dać.
  • Poziom 33  
    Widziałem aktualnie po 129 PLN po vacie a jak nie spasuje można odesłać.

N.