Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hohm -narzędzie do monitorowania poboru energii od Microsoft

pseven 26 Lut 2010 20:12 1782 6
 • Hohm -narzędzie do monitorowania poboru energii od Microsoft
  Pierwszym etapem na drodze do tzw. inteligentnej sieci elektrycznej ma być wymiana domowych liczników energii na bardziej zaawansowane urządzenia pozwalające na dokładniejsze monitorowanie zużycia energii. Z takimi urządzeniami miałoby współpracować tworzone przez Microsoft oprogramowanie. Hohm to bezpłatna usługa sieciowa, o zbliżonej zasadzie działania do Google Power Meter, która pozwoli na analizę zużycia energii w domowym gospodarstwie i dostarczy informacji na temat tego, jak uczynić je bardziej energooszczędnym. Pierwsze kompatybilne urządzenia mają być dostępne w sprzedaży w lecie 2010 roku. Wśród nich prócz liczników energii ma znajdować się cały osprzęt związany z ogrzewaniem, klimatyzacją i oświetleniem. Hohm to nie tylko perspektywa dla odbiorców, ale i dostawców energii, którzy dzięki otrzymanym z systemu informacjom będą mogli dokładniej prognozować zapotrzebowanie i regulować dystrybucję prądu.

  Źródło:
  http://earth2tech.com/2010/02/23/microsoft-hohm-to-connect-with-devices-this-summer-one-day-offer-its-own/

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  pseven
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Z wykształcenia - technik elektronik. Pasja - nowe technologie. Dla portalu Elektroda opracowuje informacje produktowe z dziedziny elektroniki, elektroniki przemysłowej. W zespole Elektroda.pl od 2009 roku.
  Specjalizuje się w: webwriting, tłumaczenia instrukcji obsługi ang-pol
  pseven napisał 8472 postów o ocenie 1513, pomógł 0 razy. Jest z nami od 2009 roku.
 • Sklep HeluKabel
 • #2
  P-o-l
  Poziom 18  
  Już widzę zawieszające się dostawy energii... Czy przemysł elektroenergetyczny nie może wynająć grupy programistów, która by stworzyła system idealnie dobrany dla ich potrzeb?
 • Sklep HeluKabel
 • #3
  Urgon
  Poziom 36  
  AVE...

  Cytat:
  Bezpiecznik.exe wykonał niedozwoloną operację i zostanie zamknięty.

  Nie wiem, po co się trudzić. Wg. pesymistów w 2012 roku wzrost aktywności Słońca załatwi sieci energetyczne i satelity. W sumie mamy szczęście, że nasz zacofany kraj nie jest aż tak bardzo od tego zależny...
  Do tego mogą pojawić się nowi hackerzy łamiący liczniki prądu...
 • #5
  Citek
  Poziom 22  
  Będziemy czytać newsy tego typu:
  "Grupa hakerów złamała zabezpieczenia liczników elektrycznych set tysięcy mieszkańców miasta Lądek Zdrój :D. Powodem ataku było wykrycie luki w firewallu..."
 • #6
  bialy20
  Poziom 21  
  A jaką będę miał korzyść z monitorowania zużycia??? Wydatki to i owszem, na te "nowocześniejsze" liczniki... Ile zużywają poszczególne odbiorniki, to lepiej zmierzyć w profesjonalnym laboratorium!
 • #7
  tipsot
  Poziom 11  
  Nie chciałbym zastać bluescreena na liczniku.