Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka Amica G6E3.33S2ZpTeKDWsb - piekarnik nagrzewa się za mocno

Józef F. 26 Lut 2010 20:34 15944 6
  • #1 26 Lut 2010 20:34
    Józef F.
    Poziom 10  

Mam kuchenkę G6E3.33S2ZpTeKDWsb
    piekarnik zaczął grzać nieustannie i pomimo ustawionej temperatury nie wyłącza sie tylko non stop grzeje
    efekt po 30 minutach placek spalony a miał się piec przez 50-60 minut lampka czerwona nie gaśnie non stop się świeci
    czy to termostat?

2 6
  • #3 27 Lut 2010 16:59
    Józef F.
    Poziom 10  

więc może nie będę sprowadzał fachowca tylko sam spróbuję wymontować ten termostat i założyć nowy
    czy to jest skomplikowane czy raczej proste i mogę zaryzykować z samodzielną wymianą?
    jeżeli ktoś już wymieniał termostat w kuchence amiki to proszę o rady!

3
  • #4 27 Lut 2010 19:51
    telmut
    Poziom 19  

operacja bardzo prosta na 10 min roboty a oszczędza od 50-100 zł
    Kuchenka Amica G6E3.33S2ZpTeKDWsb - piekarnik nagrzewa się za mocno
    tak wygląda termostat.
    jest przykręcony pod pokrętłem na 2 śrubki ; w komorze piekarnika w lewym górnym rogu jest czujka poluzować uchwyt czujki i wysunąć ją z tyłu komory kapilara łącząca termo z czujką jest przykręcona blaszką; - poodkręcać ,wymienić ,po przykręcać i gotowe

6
  • #5 27 Lut 2010 20:26
    Józef F.
    Poziom 10  

No to w poniedziałek biorę się za wymianę termostatu jak będzie wszystko ok to napiszę co i jak
    dzięki za poradę!

3
  • #6 01 Mar 2010 19:07
    Józef F.
    Poziom 10  

Właśnie zamontowałem nowy termostat i wszystko jest ok tzn. tak dokładnie to grzeje i się wyłącza a czy dobrze reguluje to się okaże podczas pieczenia ale myślę że będzie ok!!!

3
  • #7 18 Wrz 2010 23:34
    wer1207
    Poziom 13  

u mnie to samo: piekarnik włączony grzeje dopóki się go nie wyłączy bez względu na ustawienie pokrętła temperatury.
    mój model ghp88512.
    odkręciłem termostat, ale wydaje mi się że będę musiał całą kuchenkę(piekarnik + palniki) wyciągać.

jakiś czas później:

z mojego termostatu coś się wylało (olej?).
    Taka jest chyba zasada działania tego urządzenia:
    rośnie temperatura -> rośnie ciśnienie cieczy w układzie -> pęcznieje bańka przy pokrętle nastawu temp. -> rozwarcie styków
    temp. spada ->maleje ciśnienie -> bańka kurczy się -> styki się zwierają
    i tak w kółko

3