Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AM TechnologiesAM Technologies
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór transformatora do wzmacniacza gitarowego PP 2xGU-50

26 Lut 2010 20:40 3331 4
 • Poziom 17  
  Witam. Wykorzystałem ten wzmacniacz jako końcówkę mocy do wzmacniacza gitarowego. Jest to co prawda układ przewidziany do pracy w aplikacji audio, ale doposażony w trzy kanały lampowych, w pełni odseparowanych przedwzmacniaczy, spisuje się idealnie w zastosowaniach gitarowych:


  Dobór transformatora do wzmacniacza gitarowego PP 2xGU-50

  Układ działa bez zarzutu, został starannie wyregulowany m.in. przy pomocy oscyloskopu. Jedyną wątpliwość pozostawia transformator wyjściowy. Ten który posiadam nie jest najwyższej jakości co więcej podejrzewam że jest przeznaczony do współpracy z lampami o niższej mocy. Chciałbym zamówić profesjonalnie wykonane trafo do tego wzmacniacza. Nie mam jednak doświadczenia w projektowaniu transformatorów do wzmacniaczy gitarowych. Jakie parametry powinien posiadać transformator do wzmacniacza gitarowego którego schemat podałem w linku. Chciałbym uzyskać maksimum możliwości lamp GU-50 w układzie PP.

  pozdrawiam
  Stork
 • AM TechnologiesAM Technologies
 • Pomocny post
  Poziom 25  
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1587719.html

  Proponuję zastosować analogiczne sekcjonowanie uzwojenia, oraz przeczytać uwagi odnośnie rdzenia.

  Natomiast co do samego układu: oczywiście odpowiednie Raa (którego nie podam, bo nie mam doświadczenia z GU50) oraz indukcyjność uzwojenia pierwotnego
  Znając Raa, opór wewn. lampy, można policzyć sobie rzeczoną indukcyjność. Im większa tym lepsze przenoszenie basów, ale więcej drutów-uzwojenie może się nie zmieścić. Dolna częstotliwość graniczna zależy też od lampy (a mówię, nie liczyłem nigdy dla GU50), ale jak uzyskasz 60Hz to powinieneś być bardzo zadowolony.
 • AM TechnologiesAM Technologies
 • Poziom 24  
  Stork Zrób fotki jak to wszystko wygląda. Pozdrawiam !
 • Poziom 17  
  Póki co nie ma jeszcze obudowy. Do końcówki mocy na GU-50 planuję użyć trzech lub czterech przedwzmacniaczy: Fener Clean, Mesa V-Twin, SansAmp2 z lampowym stopniem wzmacniającym oraz Ibanez Tube King TK999HT.
 • Poziom 24  
  Chodzi mi o elektronike :) Jakie masz prądy katodowe lamp 6SN7 ?