Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Astra II Radio Blaupunkt-jak wprowadzić kod

MaKo200 26 Feb 2010 20:45 50237 15
    MaKo200
    Level 13  
    Witam
    Po wizycie w serwisie u elektryka, który odłączał akumulator zablokowało się fabrycznie montowane radio. Mam kartę z podanymi kodami ale nie wiem jak je uruchomić. Wyświetla mi się komunikat safe i tyle. Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam MaKo
    miwi
    Level 28  
    Dlaczego nie chciało Ci się poszukać??
    Trzymasz klawisz AS i włączasz radio po chwili wyświetli się sekwencja na wyświetlaczu do wprowadzenia kodu. Potwierdzasz tym samym klawiszem.
    Tomek Włodarczyk
    Service technician RTV
    Jaki ten Blaupunkt? Było o tym wielokrotnie na forum! Masz fragment instrukcji od CAR300:
    MaKo200
    Level 13  
    Dzieki za pomoc. Jutro spróbuję je uruchomić i oczywiście poinformuję o efektach
    Serdeczne pozdro MaKo
    MaKo200
    Level 13  
    Witam.
    Dzisiaj udałem się do samochodu nacisnąłem AS i włączyłem radio.
    Po kilku sekundach niestety pojawił się następujący komunikat.
    "7 SAFE" i to wszystko co udało mi się uzyskać. Radio Blaupunkt model CAR-300. Wcześniej koledzy w pracy coś kombinowali więc może oni coś narozrabiali?
    User removed account
    User removed account  
    MaKo200
    Level 13  
    Witam
    Robię tak, przekręcam stacyjkę trzymając klawisz AS włączam radio wyskakuje komunikat 7 SAFE, naciskam AS+TP i nic. Inna kombinacja włączam radio przy wciśniętych klawiszach AS+TP i pojawia się tylko SAFE bez cyfry 7, może coś źle robię?
    User removed account
    User removed account  
    MaKo200
    Level 13  
    Witam raz jeszcze
    Zrobiłem tak jak napisałeś. Trzymałem AS+TP i włączyłem radio pojawił się napis
    "SAFE" ale nie pękałem i trzymałem dalej. Próbowałem tak kilka razy aż mnie palce rozbolały niestety dalej bez zmian. Przy włączeniu radia tylko z przyciskiem SA po kilku sekundach słychać beep i pokazuje się napis "7 SAFE" .
    Co to jest ta 7. Okazało się, że koledzy wcześniej próbowali wpisać kod z karty samochodu i pokazywały się im kreski do wpisania kodu. Problem jednak był w tym, że zamiast kodu do radia wpisywali jakieś cyfry z karty ale dotyczyły one zupełnie czegoś innego nie związanego z radiem. Kiedy się zorientowali, że to nie ten kod, wyświetlił się komunikat "7 SAFE" i tak jest do dzisiaj.
    Odłączaliśmy radio od prądu, ktoś wpadł na pomysł zamrażarki, przeleżało tam całą noc. Coś chyba znaczy ta 7 bo za nic nie mogę uzyskać czterech kresek (----),
    które umożliwiłyby mi wpisanie kodu.
    User removed account
    User removed account  
    MaKo200
    Level 13  
    Witam
    To,że mam zablokowane to wiem, że zamrażarka nie pomoże to też wiem, ale może jest jakiś sposób bo przecież to nie kradzione i aż mi się nie chce wierzyć żeby nie było możliwości zdjęcia blokady.
    Pozdro MaKo
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    Tomek Włodarczyk
    Service technician RTV
    Panowie spokojnie! Jak jest SAFE7 to pozwoli wpisać kod po ok 15 minutach czekania. Nic w tym czasie nie naciskaj tylko czekaj!
  • Helpful post
    damiancz
    Moderator of Car Radios
    Dokładniej po 11 minutach , radio i zapłon muszą być włączone - i nic nie naciskamy cierpliwie czekamy na - - - -.

Następna próba czekasz 2x dłużej etc.

Naciska się samo AS bez TP.

A cała instrukcja obsługi po polsku jest we właściwym dziale na elektrodzie.
    MaKo200
    Level 13  
    Dzięki będę miał kontakt z radiem dopiero w poniedziałek.
    Oczywiście napiszę czy zadziałało pozdrawiam MaKo
    MaKo200
    Level 13  
    Witam.
    Nie wiem czym to jest spowodowane ale z reguły zamiast przeczytać instrukcję, to człowiek kombinuje jak koń pod górę. Kolega damiancz miał rację.
    Cyfra 7 przed SAFE oznacza ilość pozostałych prób.Trzeba odczekać jakiś czas, ale przy włączonym radioodbiorniku. W moim przypadku po ok. 20 min. pojawiły się kreski
    a reszta to już było proste.
    Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i pomoc.
    Zamykam temat