Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z instalacją javy

26 Lut 2010 21:13 1192 1
 • Poziom 12  
  Witam, mam problem z instalacją JAVY wyskakuje mi taki komunikat " the installer cannot proceed with the current Internet Connection settings ..." i nie bardzo wiem co mam w tej sytuacji zrobić :(
  bardzo prosze o pomoc
 • e-miernikie-mierniki
 • Poziom 9  
  PRZYCZYNA

  Istnieją dwie możliwe przyczyny tego błędu:

  * Obecnie program instalacyjny nie obsługuje połączeń przez serwer proxy wymagający uwierzytelniania. Ten błąd jest zgłaszany, gdy połączenie z Internetem jest realizowane za pośrednictwem serwera proxy wymagającego uwierzytelniania.

  * Błąd jest zgłaszany, gdy do połączenia wymagany jest serwer proxy, ale jego danych nie wprowadzono w Opcjach internetowych.

  ROZWIĄZANIE

  Istnieją dwa rozwiązania. Można skorzystać z instalacji w trybie offline lub wprowadzić odpowiednie informacje w Opcjach internetowych systemu Windows. Instalacja w trybie offline w systemie Windows:

  Program instalatora w trybie offline zawiera wszystkie pliki wymagane do instalacji środowiska JRE. Przejdź na stronę ręcznego pobierania środowiska JRE i kliknij opcję instalacji w trybie offline w systemie Windows, aby pobrać plik. Gdy zostanie wyświetlone okno z pytaniem, wybierz opcję „Zapisz” i wskaż, gdzie ma zostać zapisany plik (np. Pulpit). NIE wybieraj opcji „Otwórz”. Kliknij dwukrotnie pobrany plik instalacyjny, aby rozpocząć instalację. Wprowadzanie informacji dotyczących serwera proxy:

  1. Wybierz kolejno Start > Ustawienia > Panel sterowania.
  2. W Panelu sterowania kliknij dwukrotnie pozycję Opcje internetowe.
  3. Kliknij przycisk Ustawienia sieci LAN.
  4. W sekcji Serwer proxy zaznacz opcję Użyj serwera proxy dla sieci LAN.
  5. Wprowadź nazwę serwera w polu Adres i numer portu w polu Port.
  6. W przypadku stosowania różnych serwerów proxy dla różnych protokołów kliknij przycisk Zaawansowane i wprowadź informacje w odpowiednich polach. Patrz przykład niżej.
  7. Aby zaakceptować zmiany, kliknij przycisk OK.