Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz do aparatu cyfrowego

01 Sie 2004 02:11 1893 3
  • Poziom 15  
    Witam.
    Potrzebuję zasilacz do aparatu cyfrowego: 5V, 5W (takie wartości są na tabliczce aparatu). Można kupić oryginalne, ale... 8O a robione ok 80 PLN :? . Nie chcę też narażać sprzętu, więc proszę o sprawdzone porady. Słyszałem, że transformatorowe są bezpieczniejsze niż impulsowe chociaż cięższe, ale z zasilaczem sieciowym nie spaceruje się po górach :) .
    Za pomoc będę BAAARDZO wdzięczny :) .
  • Poziom 24  
    Masz przyjazny elektronikom aparat bo ja mam 3V 2A i tutaj już potrzebowałbym jakiejś przetwornicy bo stabilizator by się trochę za bardzo grzał jak na mój gust. W twoim przypadku poszukałbym jakiegoś zasilacza 5V 1A, klasycznego ze stabilizatorem, ewentualnie dodał do jakiegoś zasilacza popularny stabilizator 7805 z wielkim radiatorem i miał mniej - więcej spokój. Przetwornica mniej by się grzała, a jak jest sprawdzona to też nie ma ryzyka. Jakbyś robił przetwornicę samemu - o to wtedy bywa różnie, ale jak będzie dobra to też wszystko powinno być ok.

Tak więc poszukaj jakiegoś "nieaparatowego" zasilacza o podobnych parametrach (może być przetwornica, ale oczywiście dobra) - powinno wyjść taniej od 80zł - lub jak umiesz to zrób impulsowy zasilacz (lub tylko stabilizator) i jak działa właściwie to też nic się nie powinno stać.

pozdr :)
  • Poziom 16  
    Naprawiam dużo zasilaczy od kas fiskalnych. Przeważnie są one zrobioe na układach TOP 224. Podejdź do sklepu w którym sprzedają kasy i poproś o jakiś niesprawny zasilacz. Ich parametry to 15 v i 1,6 A. Schemat jest klasyczny dla TOP 224 i znajdziesz go w aplikacji takego scalaka. Będziesz musial zmienić kilka rezystorków i dostosować napięcie.
  • Poziom 15  
    goscu & etedio --> Witam i na wstępie wielkie dzięki za pomoc :). Problem rozwiązałem mało ambicjonalnie, ale za to b. ekonomicznie i sensownie "za pomocą" 35PLN :D. Na gięłdzie kupiłem gotowy "Controlware" - communicationssystem. Dla Waszej oceny (czy moje "Very Happy" jest uzasadnione), dołączam dobrej jakości fotkę (79KB) - obudowa z tabliczką znamionową + widok bebechów z góry. Wymiarów nie podaję, bo jako skala porównawcza może posłużyć widoczna wtyczka. Trafko wygląda solidnie (te paćki to żywica) a całość estetycznie i "czysto". W przeciwieńctwie do innych (większych i za 60-65PLN, chyba 2A i "samoróby") i impulsowego GP (125PLN 8O :cry: ), ten ma solidny przewód (1-1,5mm) i obudowę z "wywietrznikiem". Aparat (ze strachem 8O :) ) po sprawdzeniu polaryzacji pozwoliłem podłączyć i :D :D . Muszę tylko dobrać wtyczkę, bo tamta (oryginalny wtyk był wogóle inny - prostokątny i został odcięty), na której gość sprawdzał ciężko wchodziła. Jeśli Wam to nie sprawi kłopotu, to b. proszę o ocenę mojego nabytku, t.zn. czy mogę go spokojnie używać do mej "cyfróweczki". Pozdrawiam - Slavek. :)