Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik SIEMENS LOGO! jak podłączyć czujnik indukcyjny itp

max10 26 Lut 2010 23:10 6169 7
  • #1 26 Lut 2010 23:10
    max10
    Poziom 12  

Cześć koledzy , na wstępie bardzo proszę was o wyrozumiałość ponieważ jestem całkowitym laikiem jeżeli chodzi o elektronikę i automatykę .

Mam sterownik Siemens logo! wraz z zasilaczem - poniżej dodaje obrazek :

Sterownik SIEMENS LOGO! jak podłączyć czujnik indukcyjny itp

I tutaj drodzy koledzy mam następujące pytanie w jaki sposób podłączyć takie o to czujniki pojemnościowy firmy sels oraz indukcyjny balluff .

Poniżej linki do PDF :

http://www.simex.pl/fileadmin/do%20pobrania/karty%20katalogowe/5%20czujniki/PCPD20.pdf

http://www.balluff-china.com/PDF/en/datenblaetter/BES%20M18ME1-PSC20F-S04G.pdf

SELS ma kabelki w kolorze - czarny niebieski brązowy
    Balluff - czarny niebieski brązowy biały ( chodź rozumie że białego nie będę nigdzie podłączać )

Bardzo będę wam wdzięczny za pomoc .

0 7
  • SterControl
  • Pomocny post
    #2 26 Lut 2010 23:14
    Rariusz
    Specjalista Automatyk

Witam

SELS

br - L+
    n - M
    cz- na któreś z wejść PLC np I1
    Tylko sprawdź czy masz PNP czy NPN.

Z drugim już pewnie sobie poradzisz :D

Pozdrawiam

0
  • #3 26 Lut 2010 23:24
    max10
    Poziom 12  

O dzieki tylko który to jest w przypadku
    Sels'a :
    n
    cz
    br
    Chodzi mi o kolory bo rozumie że potem analogicznie mogę podłączyć kolorami balluffa .

Podpinać to do wejść na zasilaczu L + i M co nie ?

Mam pytanko bo w sumie teraz podłączam te 2 czujniki ale chce kopić kolejne 2 lub nawet 3 , i teraz czy kabelki M i L+ każdego z nich mogę połączyć i wsadzić do zasilania ? Czy może lepiej zrobić jakąś płytkę na której znajdowałyby się wejścia a końcówki L+ i M od czujników byłby zakończone jakimiś wtyczkami .

0
  • SterControl
  • Pomocny post
    #4 26 Lut 2010 23:29
    Rariusz
    Specjalista Automatyk

Witam

Cytat:

O dzieki tylko który to jest w przypadku
    Sels'a :
    n
    cz
    br
    Chodzi mi o kolory bo rozumie że potem analogicznie mogę podłączyć kolorami balluffa

Nie bardzo rozumie. Masz wszystko narysowane w dokumentacji podłączasz po kolorach i ma działać.

Cytat:
    Podpinać to do wejść na zasilaczu L + i M co nie ?

Tak

Cytat:
    Mam pytanko bo w sumie teraz podłączam te 2 czujniki ale chce kopić kolejne 2 lub nawet 3 , i teraz czy kabelki M i L+ każdego z nich mogę połączyć i wsadzić do zasilania ? Czy może lepiej zrobić jakąś płytkę na której znajdowałyby się wejścia a końcówki L+ i M od czujników byłby zakończone jakimiś wtyczkami .

Wszystkie razem bez żadnych płytek jak się zmieszczą w zaciskach.

Pozdrawiam

0
  • #5 26 Lut 2010 23:33
    max10
    Poziom 12  

Tak faktycznie nie zrozumiałem na początku co tam pisze w tej specyfikacji ( to dopiero moje pierwsze kroki) , dziękuję ci bardzo za pomoc .

0
  • #6 31 Mar 2010 23:38
    max10
    Poziom 12  

A mam takie pytanie ponieważ chciałbym teraz podłączyć silnik do tego sterownika , silnik jest z wkrętarki 13,2 V , mogę go odrazu wpiąć do wyjść czy też muszę zastosować jakieś rozwiązanie.

Mam też pytanie dlaczego kazałeś mi sprawdzic czy mam PNP czy NPN ?

0
  • #7 01 Kwi 2010 00:54
    mobius121
    Poziom 17  

Witam.
    kolega pytał jakie masz czujniki ponieważ podłączanie ich do sterownika jest zależne od stanu wyjściowego czujnika po zadziałaniu. Są czujniki które tylko zamykają obwód, takie co podają dodatni sygnał wyjściowy oraz ujemny .
    Podłączanie silnika bezpośrednio do LOGO jest możliwe - tylko musisz sprawdzić ile amper " żre " twój silniczek - żeby Ci styczniki w nim wytrzymały.

0
  • #8 01 Kwi 2010 10:03
    max10
    Poziom 12  

Rozumie , mam dokładnie :

Balluff'a indukcyjnego - PNP/NO
    Balluff'a pojemnościowego analogowego - 4...20mA
    Selsa pojemnościowego - PNP/NO

No i ja normalnie bym to podłączył pokolei do wyjść w sterowniku ...

0