Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z pendrivem Kingston - nie można sformatować

ivellios1988 27 Lut 2010 01:52 8764 8
  • #1 27 Lut 2010 01:52
    ivellios1988
    Poziom 9  

Chciałbym was prosić o pomoc z pendrive'm marki Kingston.

Problemy zaczęły się od tajemniczej transformacji dwóch znajdujących się na nim folderów. Otóż w jednym folderze miałem zapisane jakieś 100 000 plików jpg - zdjęcia własne i ściągnięte z internetu, w drugim zaś folderze miałem jakieś 4 gigabajty muzyki. Wczoraj podłączam pendrive'a, patrzę - a tu obydwa foldery zamieniły się w pliki bez rozszerzenia i każdy ma po kilka kb objętości...

Przejechałem programem do odzyskiwania danych, odzyskało dość sporo plików, pendrive przez parę godzin działał normalnie, ale później znowu coś go dopadło - przy próbie wejścia do niego Windows wywala pytanie, czy sformatować, a gdy zaznaczam TAK to już pod koniec formatowania wyświetla błąd, że "System Windows nie mógł dokończyć formatowania" i że "Nie można sformatować dysku L:".

Próba sformatowania pendrive'a przy pomocy innego programu kończyła się komunikatem "Device is write-protected" (chociaż nie włączałem zabezpieczenia przed zapisywaniem, więc nie wiem skąd ten error).

Wyzerowałem pendrive'a programem KillDisk, jednak jak się nie dało tak dalej się nie da go sformatować - formatowanie przez "Mój komputer" od razu staje i pokazuje komunikat "System Windows nie mógł dokończyć formatowania", a USB Disk Storage Format Tool wywala "Failed to format the device".

Ma ktoś pomysł, co może być przyczyną problemów z pendrive'em? (problemy zaczęły się od owej magicznej przemiany dwóch folderów w pliki bez rozszerzenia, wcześniej wszystko było ok)

Model to Kingston DataTraveler DTIG2/16GB. System Windows XP Home Edition SP3.

0 8
  • #2 27 Lut 2010 02:48
    ictorn
    Poziom 20  

Spróbuj spod Linux-a, Ubuntu lub jednym z narzędzi z "HIRENS BOOT CD" albo "CD RESQUE"
    Ostatnio miałem zablokowaną kartę 4GB, do rozmiaru 2GB w LG KU990i. Nie pamiętam dokładnie którym, ale wydaje się że przez Hirens zrobiłem, w Windows XP nie dało rady. Wujek google poprowadzi cię do celu.

Moderowany przez jankolo:

Czy jesteś pewien legalności tego, co polecasz?

0
  • #3 27 Lut 2010 10:50
    pidar
    Poziom 43  

Możesz wykorzystać także BOOTICE do przeprowadzenia próby formatowania.
    W przypadku programu BOOTICE należy nacisnąć "Perform Fomat" i spróbować ją sformatować.
    Jak to nie pomoże to jeszcze użyj HDD Low Level Format Tool i to jak się uda, to później format w telefonie, w którym będziesz ją używał.
    EDIT: UWAŻAJ CO WYBIERASZ W TYCH PROGRAMACH, BO MOŻESZ STRACIĆ BEZPOWROTNIE DANE Z INNEGO NOŚNIKA!

0
    Załączniki:
  • #4 27 Lut 2010 15:51
    ivellios1988
    Poziom 9  

BOOTICE nie dał rady - nie można sformatować i kropka...

Próbowałem z Hiren's Boot CD, ale albo pendrive jest fizycznie uszkodzony albo to ja coś robię źle?

Formatuję go mianowicie programem Smart FDISK, formatowanie przebiega bez problemów, zapisywanie nowego MBR również, ale po zapisaniu zmian i zrestartowaniu komputera Windows nadal chce sformatować pendrive'a. Uruchomiłem ponownie Smart FDISK z cd i też go widzi jako niesformatowany... tak w kółko, formatuję, zapisuję zmiany, restartuję - i guzik, znów to samo.

Dodano po 1 [godziny] 5 [minuty]:

Teraz to się całkiem zdziwiłem - po wyzerowaniu i kilkunastu nieudanych próbach formatowania nagle udało się pena sformatować w "Mój komputer"... tylko że teraz niby jest pusty, a mimo to pokazuje zajęte 12 giga z 16 giga o.O
    Wygląda na to, że pendrive zmartwychwstał, ale nadal występuje jakiś problem.

0
  • #5 27 Lut 2010 18:16
    pidar
    Poziom 43  

Widzę, że oprócz tego co Kolega opisuje na tym forum można coś więcej dowiedzieć się z STĄD jakie oprogramowania było wykorzystywane.
    Coś nie wierzę w nikłą skuteczność zalecanych wcześniej przeze mnie programów, ale mniejsza o to,
    Proszę podać dane z:

0
  • #6 27 Lut 2010 18:19
    ivellios1988
    Poziom 9  

Podaję info z ChipGeniusa:

Cytat:
    Device Name: +[L:]+Masowe urządzenie magazynujące USB(Kingston DataTraveler G2 USB Device)

PnP Device ID: VID = 0951 PID = 1624
    Serial Number: 0019E0009E7EF990E5170C1E
    Revision: 1.00

Device Type: Standard USB device - USB2.0 High-Speed

Chip Vendor: Solid State System
    Chip Part-Number: SSS6690/SK6211

Product Vendor: (N/A)
    Product Model: (N/A)

Tools on Web: http://bbs.mydigit.cn/read.php?tid=74054

0
  • #7 27 Lut 2010 22:06
    pidar
    Poziom 43  

Nie wiem czy Kolega poradzi sobie z TYM. Radzę także poczytać komentarze (2 podstrona!) na tej stronie, bo tam można spotkać identyczne przypadki i często są podane wskazówki jak należy stosować te oprogramowanie.

0
  • #8 24 Lip 2012 19:26
    Kariya
    Poziom 12  

Temat stary ale i ja napotkałem podobny problem z Kingston Data Traveller 8 GB. Podczas zgrywania plików wystąpił błąd i potem po podłączeniu Pendrive'a miałem przy podpisanych katalogach były "chińskie znaki". Spróbowałem go sformatować ale wyskoczył mi taki sam komunikat jak koledze wyżej. Teraz po podpięciu pendrive'a wygląda tak jakby był to folder ukryty" - pokazuje się ikonka że dysk jest podpięty ale przy próbie kliknięcia w ten dysk mam taki komunikat:

Da radę coś z tym zrobić, czy pen nadaje się już do wyrzucenia ?

0
  • #9 30 Lip 2012 09:03
    devwebtel
    Poziom 13  

Kariya napisał:
    Temat stary ale i ja napotkałem podobny problem z Kingston Data Traveller 8 GB. Podczas zgrywania plików wystąpił błąd i potem po podłączeniu Pendrive'a miałem przy podpisanych katalogach były "chińskie znaki". Spróbowałem go sformatować ale wyskoczył mi taki sam komunikat jak koledze wyżej. Teraz po podpięciu pendrive'a wygląda tak jakby był to folder ukryty" - pokazuje się ikonka że dysk jest podpięty ale przy próbie kliknięcia w ten dysk mam taki komunikat:

Da radę coś z tym zrobić, czy pen nadaje się już do wyrzucenia ?

Utwórz partycję jakimś programem.
    Ewentualnie nawet windowsem:
    Narzędzia Administracyjne>Zarządzanie komputerem>Magazyn>Zarządzanie dyskami

Jeżeli jest tam niewidoczny to zmień port USB i uruchom jeszcze raz.
    Ja mam 5 portów USB i czasami pod 4 niewidzi danego pena :)

0