Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dodge caravan 2003 włącznik świateł

kokolaska 27 Lut 2010 13:29 3801 29
  • #1 27 Lut 2010 13:29
    kokolaska
    Poziom 12  

Witam wie ktoś może jak wyciągnąć włącznik świateł?Chyba się zepsuł a nie wiem jak go wykręcić żeby nie połamać

0 29
  • #2 27 Lut 2010 17:50
    jarsaw
    Poziom 23  

Witam, najlepiej ręką od tyłu go wypchnąć ma tam cztery zatrzaski metalowe i niekiedy mocno siedzą .

0
  • #3 28 Lut 2010 08:32
    kokolaska
    Poziom 12  

Wyciągnąłem i tam prawie nic nie ma a włącznik wygląda jak nowy i ten z lusterek i świateł.Gdzie jeszcze mogę szukać usterki?Kupiłem go niedawno i po otwarciu drzwi światła świecą cały czas aż do zamknięcia auta , gasną dopiero po 2 min.

0
  • #4 28 Lut 2010 09:53
    jarsaw
    Poziom 23  

Nie bardzo rozumiem, światła świecą cały czas czy nie dają się włączyć włącznikiem ? Może ktoś dołożył automat do świateł i się popsuł ? Jakie pozycje ma włącznik, może coś źle robisz .

0
  • #5 28 Lut 2010 11:50
    kokolaska
    Poziom 12  

Od początku.Kupiłem caravana 2003 rok miesiąc temu.Gościu który mi go sprzedawał powiedział coś że włącznik się zepsuł i go mechanik obszedł i teraz świecą tak jakby na automacie.Nie przejąłem się tym bo co się może zepsuć we włączniku?Swiatła krótkie i tylne zapalają się natychmiast po otwarciu drzwi i palą się cały czas podczas jazdy i po zgaszeniu silnika aż do wyjścia z auta i zamknięciu go.Po zamknięciu drzwi ,palą się jeszcze około 2 minut i gasną.Nie przeszkadzało by mi to gdyby nie słaby akumulator który niestety tego nie wytrzymuje , a otwieram go co chwilę bo to owiewki montuję to posprzątać to włącznik itd.Włącznik nie reaguje na nic.Mogę go ustawić w dowolnej pozycji i jest bez różnicy.Nie działają także lusterka które są na tym samym panelu.Działa tylko ściemnienie podświetlenia tablicy i włączenie tym samym pokrętłem oświetlenia kabiny.Włącznik jest w środku jak nowy.Nie mierzyłem tych elementów na płytce smd bo stwierdziłem że usterka jest gdzie indziej.Ale gdzie?

0
  • #6 28 Lut 2010 20:14
    jarsaw
    Poziom 23  

Najlepiej to powrócić do oryginału ,i wtedy sprawdzić zachowanie się świateł ,wszystkim steruje moduł oświetlenia z przodu skrzynki bezpieczników poprzez body computer.A czy włącznik posiada pozycję AUTO ?

0
  • #7 28 Lut 2010 21:05
    kokolaska
    Poziom 12  

Też właśnie tak myślę, tylko nie mam żadnej dokumentacji i działam na "pałę".Włącznik z tego co widzę nie ma takiej opcji.Jest dokładnie taki jak na foto Dodge caravan 2003 włącznik świateł

0
  • #8 28 Lut 2010 22:53
    Grześkiewicz
    Poziom 12  

To jest panel na linii CAN czy zwykły (ile przewodów wchodzi do panelu)??

0
  • #9 01 Mar 2010 16:24
    jarsaw
    Poziom 23  

Czyli bez automatyki, schemat to bez problemu , tylko najpierw wywal ten dorobiony automat to się zobaczy co dalej.

0
  • #10 01 Mar 2010 20:50
    kokolaska
    Poziom 12  

Do panelu wchodzą bodajże 3 lub 4 bolce.Gdzie mam szukać tego przeklętego automatu?

0
  • Pomocny post
    #11 02 Mar 2010 22:40
    Grześkiewicz
    Poziom 12  

Automatu szukaj pod deską rozdzielczą albo pod maską, to takie małe plastykowe pudełko... Szukaj punktu gdzie było coś nie dawno ruszane.

0
  • #12 03 Mar 2010 15:44
    jarsaw
    Poziom 23  

Dokładnie ,szukaj czegoś co nie wygląda na oryginał Chrysler.

0
  • #13 03 Mar 2010 18:35
    kokolaska
    Poziom 12  

Jest coś takiego pod kierownicą, i nie wiem co to.Pudełko plastikowe z elektroniką i mnóstwem wyjść.Sprawdzałem w necie co to ,ale nic mi nie wygoglowało.Co ciekawe tylko cztery są podłączone.Jutro zrobię fotkę to zamieszczę bo aparatem telefonicznym źle wyszło.Wygląda mi to na stary alarm , ale cóż , w alarmach też są czasówki.Wyciągnę to i zobaczymy...

0
  • #14 04 Mar 2010 16:09
    kokolaska
    Poziom 12  

Wydobyłem to:
    Dodge caravan 2003 włącznik świateł Dodge caravan 2003 włącznik świateł
    I światła dalej świecą...Więcej na razie nie znalazłem.

0
  • #15 09 Mar 2010 21:22
    kokolaska
    Poziom 12  

Coś nowego.Włącznika dalej nie znalazłem , ale okazało się że same się włączają.Auto stało 2 dni i po akumulatorze.Nikt auta nie dotykał a światła same się włączyły.Coś takiego...

0
  • #16 10 Mar 2010 17:33
    jarsaw
    Poziom 23  

Witam ,ja bym sprawdzil BODY COMPUTER ,może zalany ,ostatnio dużo tego ze stanów naściągane po niedawnych powodziach.Jeszcze jedno ,może włącznik jest jednak uszkodzony , bo w tych autach jak wypniesz włącznik to powinien zaświecić światła.

0
  • #17 10 Mar 2010 17:52
    kokolaska
    Poziom 12  

Auto jest w Polsce trzeci rok, więc zalanie odpada.Gdzie jest ten body komputer?Przydałby się jakiś schemacik instalacji świetlnej.

0
  • #19 11 Mar 2010 16:24
    kokolaska
    Poziom 12  

Przekopałem co się dało i nigdzie nie widzę tego automatu.Może gdzieś pod maską?W instalacji tylko pozostałości po alarmie.Do włącznika wchodzą tylko 3 przewody.Może to wina body computera?

0
  • #20 11 Mar 2010 21:23
    jarsaw
    Poziom 23  

Może być jeszcze FCM czyli Front control module ,ale to wymaga trochę sprawdzeń , czy nie lepiej podjechać do elektryka ?

0
  • #21 11 Mar 2010 21:46
    kokolaska
    Poziom 12  

Niestety nie lepiej.Trochę się znam na elektryce , a w moim rejonie auto amerykańskie jest polem do nauki a nie napraw.Najbliższy serwis mam 100km salon.W opolskim nie ma mechanika co się zna.Poprzedniego opelka prawie całego rozebrałem poza silnikiem, troszkę czasu a z dodgem też dam radę.Niech tylko słońce wyjdzie bo na dworze zimno a pod chmurką niewiele można zdziałać.Dziś po dwóch godzinach miałem dość.Gdzie szukać FCM?

0
  • #22 12 Mar 2010 16:28
    jarsaw
    Poziom 23  

FCM jest przykręcony z przodu skrzynki bezpieczników pod maską taki aluminiowy.Jeszcze możesz wyjąć skrzynkę bezpieczników może tam jest "zielono" na kostkach.

0
  • #23 19 Mar 2010 19:25
    kokolaska
    Poziom 12  

Wyjąłem dziś skrzynkę z bezpiecznikami i nie znalazłem tam nic zielonego ,wyjąłem także FCM i tam też jest w porządku.W razie czego popsikałem sprayem.Śladów ingerencji nie znalazłem , przewody zdają się być oryginalne i nie ruszane.

0
  • Pomocny post
    #24 19 Mar 2010 19:36
    jarsaw
    Poziom 23  

Jeszcze BODY on jest w kabinie w okolicy pedału sprzęgła szara płaska skrzynka z kilkoma wtykami.Podmień jeszcze włącznik ,bo jak jest uszkodzony to światła też zapali na stałe.

0
  • #25 19 Mar 2010 20:35
    kokolaska
    Poziom 12  

Właśnie do tego BODY był podłączony alarm i tam widać że było grzebane , choć tylko z tego co widziałem były podpięte kable .Panel jutro wyciągnę i spróbuję pomierzyć te elementy na płytce.Co mnie zastanawia to dlaczego nie działają lusterka jeśli podpięte są całkiem inną wtyczką i mają osobną płytkę?

0
  • #26 20 Mar 2010 18:51
    kokolaska
    Poziom 12  

DZIAŁA!Okazało się że podczas pierwszego rozebrania nie zauważyłem że styki w dwóch miejscach mają przejście .Zauważyłem to dopiero po przemierzeniu przejść pomiędzy nimi.To powodowało błędne odczyty komputera i światła świeciły cały czas.Widać to dobrze na fotce.Dziękuję za pomoc i proszę o następną w walce z niedziałającymi lusterkami.

0
  • #28 23 Mar 2010 19:15
    kokolaska
    Poziom 12  

Bezpiecznik dobry,prąd dochodzi, ale jak rozebrać obudowę aby dostać się do silników?

0
  • #29 23 Mar 2010 21:11
    jarsaw
    Poziom 23  

Szkło lusterka podważyć szerokim płaskownikiem żeby wysunęło się do góry.A czy nie masz przypadkiem lusterek z pamięcią ?Czy fotele mają pamięć ustawień?

0
  • #30 24 Mar 2010 17:22
    kokolaska
    Poziom 12  

Chyba nie , siedzenia zwykłe , panel lusterek normalny, autko bez cudów mogących się psuć.Klima , tempomat, poduszki i koniec.

0