Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

1.9 tdi kontrolka oleju przy zapalaniu

27 Lut 2010 15:16 4691 6
  • Poziom 13  
    Mam problem w audi 13 1.9 tdi. Z 2 miesiące temu wymieniałem olej i filtry. Ostatnie 2 tygodnie auto nie jeździło. Dziś wsiadam, chce odpalić i auto zgasło po chwili, chce odpalić 2 raz, kontrolka oleju się zapaliła, czerwona a nie żółta. No i pomyślałem. No i dolałem oleju i odpalił. Ale wydaje mi się dziwne, że mogło ubyć oleju od tego, że auto stało? Czy może to od zimna, olej jakoś zgęstniał. Czy może od wymiany ? Ale to mi się wydaje lekko wątpliwe. Ostatnio, żółta dioda sygnalizująca o niskim poziomie paliwa się nie paliła.
    Ma ktoś jakieś pomysły?
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Może być to spowodowane przerwami w obwodzie czujnika otwarcia maski, czujnik znajduje się przy zamku i jeśli poziom oleju masz prawidłowy to musisz sprawdzić Vagiem czy i jakie ECU zapisał błędy (zwłaszcza elektryczne - albo czujnika ciśnienia oleju albo czujnika otwarcia pokrywy komory silnika) a następnie podejrzeć wartość ciśnienia oleju na biegu jałowym i podczas zwiększania obrotów.
  • Poziom 13  
    no w tym problem, że dolałem oleju i odpalił, bo było na wskaźniku blisko minimum. Ale jak to możliwe, że od nie jeżdżenia ubyło oleju ? :|
    Chyba, że to przez filtr oleju albo paliwa nie chciał odpalić, albo słaby akumulator? bo właśnie doładowuje. Myślicie, że jak teraz będzie normalnie odpalał to można z tym jeździć, czy od razu do kompa podpinać?
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Ja bym najpierw połączył vaga jak pisze kolega i zastanowił się czy olej dobry leje (na serwisach omijaj olej z beczki ) tylko z kupnej zamkniętej kanki pozdro :)
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    matteusz89 napisał:
    Mam problem w audi 13 1.9 tdi. Z 2 miesiące temu wymieniałem olej i filtry. Ostatnie 2 tygodnie auto nie jeździło. Dziś wsiadam, chce odpalić i auto zgasło po chwili, chce odpalić 2 raz, kontrolka oleju się zapaliła, czerwona a nie żółta. No i pomyślałem. No i dolałem oleju i odpalił. Ale wydaje mi się dziwne, że mogło ubyć oleju od tego, że auto stało? Czy może to od zimna, olej jakoś zgęstniał. Czy może od wymiany ? Ale to mi się wydaje lekko wątpliwe. Ostatnio, żółta dioda sygnalizująca o niskim poziomie paliwa się nie paliła.
    Ma ktoś jakieś pomysły?

Jak będziesz długo kręcił rozrusznikiem a auto nie zapali to zwykle wywali Ci z piskiem kontrolkę oleju co nie znaczy że go (oleju) niema, po prostu rozrusznik za wolno kręci silnikiem aby zapewnić mu ciśnienie powyżej progu alarmu. A zgasł zapewne bo masz niewielką nieszczelność w układzie paliwowym a długo stał i połknął większego bombla powietrza.

pzdr.
  • Poziom 13  
    ok, ale skoro jeździ to nie należy się zbytnio martwić prawda? ewentualnie będę kontrolował poziom tego oleju...
  • Poziom 12  
    Pojemność oleju masz 3,8 l. i jeśli tyle wlałeś to ok. ale jeśli mniej to filtr trochę zabrał na wypełnienie się.