Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TESLA uruchamia program leasingu modelu Roadster

pseven 27 Lut 2010 15:27 2255 7
  • TESLA uruchamia program leasingu modelu Roadster
    Tesla uruchamia program leasingu dla modeli samochodów Roadster i Roadster Sport. Leasing ma otworzyć drogę do posiadania tego bezkompromisowego pojazdu szerszej grupie odbiorców. Zainteresowanemu w ramach usługi dostarczany jest najnowszy model pojazdu, z produkcji z 2010 roku wraz z umową na okres trzech lat i przebieg do 30000 mil. Miesięczna rata leasingu wynosi 1658 dolarów. Firma wychodzi z założenia, że mimo relatywnie wysokiej ceny posiadanie tego pojazdu umożliwi wielu osobom oszczędności rzędu 100-200 dolarów miesięcznie, przy średnim miesięcznym przebiegu 833 mil. Po zakończeniu okresu leasingu istnieje możliwość wykupu pojazdu na własność. Całkowitą sumę kosztów wypożyczenia obliczono na 111005 dolarów, wliczając w to opłatę początkową w wysokości 12453 dolarów, która zawiera pierwszą ratę leasingu. Nowa polityka sprzedaży jest krokiem na drodze do spełnienia misji firmy i udostępnienia pojazdów elektrycznych na coraz bardziej przystępnych warunkach coraz szerszemu gronu odbiorców.

Źródło:
    http://www.autoblog.com/2010/02/25/tesla-now-leasing-roadsters-for-the-noncommittal/

Fajne! Ranking DIY
  • #2 27 Lut 2010 20:15
    michal-michalik
    Poziom 23  

1$=2,89zł(27luty2010)
    111005*2,89=320804,45zł
    Chyba nie pojeżdżę tym samochodzikiem :) Nie znam się na ofertach leasingu czy mógł by się ktoś wypowiedzieć jak to się ma do obecnych na rynku ofert (tak mniej więcej) ?
    A tesla mi się bardzo podoba mam nadzieje, że kolejne produkcje tej firmy będą równie ciekawe.
    Pozdrawiam

• #3 28 Lut 2010 09:15
    daavid117
    Poziom 42  

A czy ten samochód to nie brat bliźniak Lotusa Elise? Czy za elektryczny silnik warto płacić 200 tyś. zł?

• #5 28 Lut 2010 12:38
    michal-michalik
    Poziom 23  

DjExit napisał:
    Za 3,7s do setki, 290KM pod maską i zasięgiem 400km na jednym ładowaniu.. chyba warto ;)
    PS: Mam na myśli Roadster Sport

Myślę, że na te 400Km to trzeba bardzo ostrożnie pracować pedałem przyśpieszenia. Z zalet mogę dodać, że najbardziej to mnie by satysfakcjonowała cisza, bo taki samochodzik się toczy bezszelestnie. :D
    Ponowie pytanie czy ktoś jest w stanie się wypowiedzieć na temat opłacalności tego leasingu :?:

• #6 28 Lut 2010 13:22
    917964
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 07 Mar 2010 16:49
    KokiX
    Poziom 20  

DJ Gilbertus napisał:
    Bardziej wolałbym jeszcze bardziej ekonomiczną konstrukcję i w wersji rodzinnej :) Według mnie 100~150KM to jest tak idealnie na Polskie drogi i zasięg do 600km to byłby to przełom w światowej motoryzacji :) Tylko cena odstrasza :(

Tak na statystycznego Polaka to wystarczy. Tylko dla Amerykanina z zapasem gotówki takie auto może się bardziej przydać. 290KM to nie tak dużo, bo za te same pieniądze możesz dostać mocniejsze Porsche, tylko że na benzynę.

Ciekawe ile takie auto pobiera z sieci prądu??

• #8 02 Maj 2010 22:51
    251mz
    Poziom 18  

KokiX napisał:
    DJ Gilbertus napisał:
    Bardziej wolałbym jeszcze bardziej ekonomiczną konstrukcję i w wersji rodzinnej :) Według mnie 100~150KM to jest tak idealnie na Polskie drogi i zasięg do 600km to byłby to przełom w światowej motoryzacji :) Tylko cena odstrasza :(

Tak na statystycznego Polaka to wystarczy. Tylko dla Amerykanina z zapasem gotówki takie auto może się bardziej przydać. 290KM to nie tak dużo, bo za te same pieniądze możesz dostać mocniejsze Porsche, tylko że na benzynę.

Ciekawe ile takie auto pobiera z sieci prądu??

290KM w aucie elektrycznym to"dużo więcej" niż tyle samo w aucie spalinowym...