Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Napad.pl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Proszę o pomoc w doborze kamery internetowej i rejestratora

xyz12345xyz1 27 Lut 2010 16:25 2699 13
  • #1 27 Lut 2010 16:25
    xyz12345xyz1
    Poziom 2  

Dzień Dobry,
    Witam wszystkich użytkowników.

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w doborze kamery+sposobu rejestracji+ programu do monitoringu zewnętrznego. Sprawdzałem, czytałem, ale że nie jestem specjalistą od tych spraw - im więcej czytam tym mniej wiem.
    Wszystko chciałbym by zamknęło się w 800-900zł
    Chodzi o nagrywanie 24/h na dobę parkingu na którym stoi mój samochód (śmiem się przyznać - Tico), z okna bloku na drugim piętrze. Odległość od parkingu - około 40-60 metrów, rozstaw parkingu też jakieś 20 m. Chodzi o nagrywanie w szczególności w nocy. Parking (w zasadzie uliczka osiedlowa) słabo oświetlona - jedna latarnia (zdjęcie postaram się umieścić wieczorem).
    Wolałbym, by kamera nie rzucała się zanadto w oczy - wiec wolałbym małą, ale jeśli cena byłaby zbyt duża - może być większa. Może być czarno-biała. Chodzi o to by była w stanie nagrać sprawców i pomóc w ich identyfikacji. Nie musi być super jakość - wiem że taka nie za taką cenę - ale chodzi jednak o coś więcej niż nagranie majaczących postaci kręcących się koło auta. Za bardzo nie orientuję się w technologii i nie wiem czy ip, czy lepiej z diodami świecącymi w nocy
    Drugi problem to rejestrator - tu chciałbym zakupić używany komputer, by oszczędzić na kosztach. Pytanie w tym zakresie brzmi - jakie wymagania powinien spełniać taki komputer - czy 512 ramu wystarczy, czy dysk 20GB, 80 a może większy? Czy procesor około 2000 wystarczy? Wiem, że na serwisach aukcyjnych można kupić karty do takich komputerów, to już bym sobie znalazł. Nie wiem jednak czy nadaje się tu komputer składany jakieś 6-7 lat temu.
    Trzeci problem - program do nagrywania. Chciałbym nagrywać 24h/dobę no i żeby się nie wyłączała kamera gdy zabraknie miejsca na dysku.
    Proszę o wszelkie porady. Jeśl iza tę cenę niemożliwe jest uzyskanie tego na czym mi zależy, mogą być koszty większe - ale nie chciałbym za samą kamerę płacić więcej niż 500-600zł. Dziękuję za pomoc.

0 13
  • Napad.pl
  • Pomocny post
    #2 27 Lut 2010 17:59
    BENO99
    Poziom 26  

xyz12345xyz1 napisał:
    Dzień Dobry,
    Wszystko chciałbym by zamknęło się w 800-900zł

Witam.
    Przy takich wymaganiach postaw jeszcze jakąś liczbę przed tą suma co podałeś.
    A wtedy można zacząć się zastanawiać co Masz założyć.

Pozdrawiam

0
  • #3 27 Lut 2010 21:53
    xyz12345xyz1
    Poziom 2  

No nic - trudno. Wandale pozostaną bezkarni. Nie będę kupował w takim razie kamery nawet do 600zł, jeśli niewiele to da.
    Mimo wszystko zamieszczam zdjęcie tej drogi - widok z okna (zrobione zwyczajnym cyfrowym pstrykaczem bez użycia lampy). To chyba jednak nie 50-70 a 30-55 m. Bo teraz widzę, że parking na pierwszym planie wciśnięty jest w podwórko. Czerwonym zaznaczyłem tę przestrzeń, którą chciałbym monitorować.
    Jeśli w ciągu kilku dni nie pojawią się wskazania z Waszej strony, temat będzie do zamknięcia.
    Proszę o pomoc w doborze kamery internetowej i rejestratora

0
  • #4 27 Lut 2010 23:26
    crunky
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne

Dobrych parę tysięcy musiałbyś wydać żeby ten teren ogarnąć. Za dziewięć stówek zapomnij. Chyba że samo okablowanie...

0
  • Napad.pl
  • Pomocny post
    #5 28 Lut 2010 11:23
    jpl
    specjalista-kamery przemysłowe

potrzebujesz kamery z zoomem optycznym przynajmniej 23x, oraz mega diodami IR ktore beda oswietlac do odleglosci 100metrow.

Widzialem na jakichs targach takie zabawki.... sprubuje poszukac, ale pewnie cena sie zamknie w granicach 600-700.... maja niesamowity zoom, i z tej odleglosci rozpoznasz twarze - ale oczywiscie bedziesz mogl efektywnie minitorowac zakres 6-7 metrow wokol samochodu. w innym przypadku (twoje zaznaczenie) bedziesz widzial male postacie... i nic ci to nie da...

niestety za mniej niz 600zł nic nie zrobisz.... jest za ciemno, za daleko. Tutaj potrzebna by byla albo kamera z przetwornikiem 1/2 cala (bez IR) -ale koszt ponad 1000. Albo kamera z poteznymi diodami IR, oraz zoomem optycznym 18-23x, ale tutaj koszt jest powyzej magiczych 600zł.

Osobicie - zgadzam sie z kolega crunky - za taka kase zapomnij :(. Chyba ze masz kolege ktory pracuje w firmie cctv, to moze bys potestowal z 10 typow ronych kamer w celu dobrania .. najlepszej.

0
  • #6 28 Lut 2010 23:55
    xyz12345xyz1
    Poziom 2  

Dzięki za rady. Widzę że wciąż ceny takich kamer wysokie. Zastanawiam się - może zrezygnować z jakości i ograniczyć się do kamery, która zidentyfikowałaby przynajmniej po ubiorze, wzroście itp. To też może się okazać pomocne, jak sądzę, w moim przypadku. To dobry pomysł sprawdzić kilka kamer - może właśnie od tego powinienem zacząć... popytam znajomych czy nie znają takich osób. Może one mają jakieś zbyteczne kamery do odsprzedania. Raz jeszcze dzięki za rady.

0
  • #7 01 Mar 2010 00:52
    crunky
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne

Jeśli zlecisz komuś wykonanie tego monitoringu jest duża szansa że będzie miał na stanie parę różnych modeli i sprawdzi na miejscu. Jeśli chcesz działać na własną rękę to raczej nikt Ci nie użyczy. Masz duży obszar do monitorowania i tutaj jest problem. Tak samo kwestia światła którego w nocy jest niewiele. Ewentualnie więcej niż jedna kamera ale cena zrobi się już odpowiednia...

0
  • #8 01 Mar 2010 20:31
    rokycky
    Poziom 23  

słabo to widze,
    ale chyba pozostaje poleciec z przewodem po elewacji tego Twojego bloku jak najblizej sie da do tego parkingu, a wtedy wszystko juz zalezy od odległosci,
    jesli uda ci sie zbliżyc na odległość realną ~15m no może góra ~20m to da rade na pierwszej lepszej kamerze ze zintegrowanym promiennikiem IP ale cudów sie nie spodziewaj ;]

0
  • #9 01 Mar 2010 23:23
    Andrzej Stachurski
    Poziom 20  

Może zainteresujesz się taką kamerą Link
    ewentualnie model wyżej. W opisie masz przykładowe obrazy z tej kamery.

0
  • #11 02 Mar 2010 18:17
    Olexy71
    Poziom 20  

jpl jest reklamowym trolem. Panowie moderatorzy...?

? [s]

0
  • #12 02 Mar 2010 21:39
    jpl
    specjalista-kamery przemysłowe

olexy71. no tej firmy nie polecalem, a ostatnio od niej wzialem na monitoring i jest godna polecenia :) moja wina ze nie podpialem pod linki. pozniej zedytuje i nie bedzie linkow bezposrednio widac.

Nie ma potrzeby tagować - w taki, czy inny sposób wskazany zostanie konkretny sprzęt.
    PS. Proszę stawiać wielkie litery na początkach zdań. [s]

0
  • #13 03 Mar 2010 12:24
    Olexy71
    Poziom 20  

Facet pyta o poradę, a chłopcy urządzają tu 'kup teraz'. Ukłony dla crunky`ego za fachowe podejście do sprawy i pragmatyzm nie podszyty chęcią wyrwania od klienta 100 zł dla siebie.

0
  • #14 03 Mar 2010 21:39
    oc-serwis
    Poziom 9  

Kolego zadzwoń do firmy instalacyjnej i jak dobrze trafisz to instalator dopasuje ci taki wypas ,że będziesz zadowolony uważaj na niektóre pseudo sklepy z kamerami i obsługą z samych specjalistów i inżynierów bo u nas w Warszawie jest ich kilka bo oprócz kolorowego pudełka i kasy fiskalnej nie mają pojęcia co sprzedają.powodzenia. napisz do mnie biuro(malpa)oc-serwis.pl to dobiorę ci sprzęcik i powiem gdzie kupić i to na śląsku.

Moderowany przez sharp:

Proszę na przyszłość tego typu oferty kierować przez PW/maile/komunikatory, a nie w treści posta na forum.

Dodano po 4 [minuty]:

widzę że chcesz kamerki używane mam takie 3 letnie z hotelu 5 gwiazdkowego
    czekam na kontakt póki jeszcze są na stanie

Moderowany przez sharp:

...jak wyżej...

Dodano po 15 [minuty]:

jeżeli chcesz monitorować samochód to może skuś się na kamerę GSM
    masz do wyboru
    1.kamerę MVC 100 koszt to 800 + VAT tą jutro będziemy testować i jeszcze jedna tańsza i lepsza dla ciebie tylko gorzej z doświetleniem
    2.kamera gsm na stronie chyba fortis.eu 570,00 brutto

0