Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

płytka wzmacniacza pod TDA1554

27 Lut 2010 16:45 1286 4
  • Poziom 10  
    Witam!
    Buduję swój pierwszy wzmacniacz i proszę doświadczonych kolegów o pomoc. W EAGLE zaprojektowałem PCB. Wygląda to mniej więcej tak:
    płytka wzmacniacza pod TDA1554
    Na czerwono zaznaczone są zwory. Wiem, że poziom projektu jest żenujący ale to moja pierwsza płytka i pierwsze zetknięcie z Eagle. Byłbym wdzięczny za sprawdzenie poprawności i ewentualne sugestie.:D
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 10  
    Zrobiłem już 4 wzmacniacze na tej końcówce i jestem z nich bardzo zadowolony. Moim zdaniem mozna ta płytke zrobić duzo prościej, zmniejszyc rozmiary i użyć miej zworek. Moja płytka wyglądąła inaczej.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 10  
    Zmniejszenie rozmiarów płytki nie jest dla mnie ważne - jest taka że pasuje do obudowy i celowo ma taką wielkość:) Obudowa jest bardzo płaska - kondensator 2200uF będzie leżał, scalak też będzie odgięty do poziomu, radiator na wieczku obudowy:) Cjodzi mi raczej o to czy nie nie pokręciłem ze ścieżkami...
  • Poziom 10  
    Nie wiem czy ten potencjometr na wejsciu jets potzrebny, bo i tak mozesz regulowac na tym z czego bedziesz pusczac muzyke, ja nie podłanczałem GND to minusa zasilania tylko bezposrednio do nozki