Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Servizza
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Thunderbird 3 - nie wysyła wiadomości z załącznikami

MAJSTER XXL 27 Lut 2010 17:19 9045 24
  • #1 27 Lut 2010 17:19
    MAJSTER XXL
    Poziom 29  

Thunderbird 3.0.2 nie wysyła wiadomości z załącznikami. Chciałem wysłać szwagrowi 2 filmiki mp4 o łącznej wadze 55MB i kombinuje już na wszelkie sposoby. Najwięcej jak do tej pory to poszło 42% zawartości i wywala błąd jak poniżej.
    Proszę o pomoc.
    System to XP Pro SP3 na laptopie.
    Próbowałem zalecanych ustawień ze strony:
    http://pomoc.o2.pl/poczta/programy/thunderbird.html

0 24
  • Servizza
  • #2 27 Lut 2010 17:34
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 27 Lut 2010 18:06
    MAJSTER XXL
    Poziom 29  

Aleś błysnął. Poczta powinna wysłać nawet większe pliki do 100MB w jednej wiadomości. Łącze mam 8Mb/s. Zapewne trzeba coś zmienić w ustawieniach "Edytora ustawień" w opcjach zaawansowanych Thunderbirda, ale tam są setki parametrów.

0
  • Servizza
  • #5 27 Lut 2010 18:22
    MAJSTER XXL
    Poziom 29  

Z przykrością muszę stwierdzić, że zmieniłem już ten parametr z 60 na 3000 przed napisaniem tego tematu, ale nie ma poprawy.

0
  • #6 01 Mar 2010 16:59
    MAJSTER XXL
    Poziom 29  

Problem jest ewidentnie w programie pocztowym. Duże załączniki wysyłam bez problemu ze strony poczta.o2.pl i wiadomości dochodzą. Nie wiem, które jeszcze parametry w ustawieniach trzeba pozmieniać, ale zmiana parametru mailnews.tcptimeout z 60 na 3000 nic nie wnosi. Temat dla znawców Thunderbirda. Wyłączenie programu antywirusowego też nie pomaga.

0
  • #7 01 Mar 2010 17:04
    mrsebolo
    Poziom 25  

Jakiego masz tam antywirusa?

Z reszta jakikolwiek by nie był warto spróbować wysłać wiadomość po uprzednim jego wyłączeniu, oczywiście tylko na czas wysyłki - być może da nam to informacje gdzie tkwi problem.

Pozdro

0
  • #8 04 Mar 2010 15:02
    Richter
    Poziom 31  

Przy tak dużym pliku timeout 3000 to za mało.

0
  • #9 04 Mar 2010 19:13
    MAJSTER XXL
    Poziom 29  

Jeżeli wartość 3000 jest w sekundach, to na pewno nie w tym parametrze jest problem. Zbyt szybko pojawia się błąd, po około kilku minutach.

0
  • #10 27 Mar 2010 20:57
    MAJSTER XXL
    Poziom 29  

Nie wiem gdzie jest problem, ale na pewno w Thunderbirdzie. Nie wysyła nawet kilku plików o wadze 24MB.

0
  • #11 14 Paź 2011 15:16
    rostex
    Poziom 13  

Czy udało się rozwiązać problem? Mam to samo w pracy na jednym z komputerów, zwiększenie czasu nic nie daje, komunikat pojawia się już po ok. 20 sekundach.

0
  • #12 14 Paź 2011 17:50
    MAJSTER XXL
    Poziom 29  

Niestety nie wiem o co chodzi z tym wysyłaniem załączników. Jedno jest pewne, problem leży w Thunderbirdzie. Przestałem wysyłać załączniki z tego programu, robię to przez stronę o2.pl

0
  • #13 12 Gru 2011 15:42
    artaa
    Poziom 43  

Podniosę wątek, czy rozwiązałeś problem?

Znajomy ma taką samą sytuację, załącznik >100KB nie wychodzą.
    Aktualizacja T z v3 na v8 nic nie pomogła.

Bez problemu da się wysłać te załączniki z OE i innych klientów, tylko T ma problem.

0
  • #14 12 Gru 2011 17:34
    MAJSTER XXL
    Poziom 29  

W ogóle dzisiaj to jest jakiś dramat z operatorem Vectra i serwerem poczty o2.pl.
    Nie poradziłem sobie, problem jest ewidentnie po stronie administracji albo Vectry albo serwera poczty. Komputer był po formacie, reinstalacji wszystkiego co możliwe i co, i dalej nic, to samo. Chciałem wysłać trochę zdjęć, ale muszę przez stronę o2.pl.

0
  • #15 12 Gru 2011 17:55
    artaa
    Poziom 43  

Raczej nie z O2 ten problem, tylko z T, ma go cała rzesza ludzi w internecie na różnych kontach.
    Mój znajomy ma firmowe i też taki błąd.

Z tego co poszukałem wiekszość przeszła na OE lub interfejs WEB, ale nie o to przecież chodzi...

0
  • #16 13 Gru 2011 07:38
    MAJSTER XXL
    Poziom 29  

Wiesz, ja nie myślałem, że to jest taki globalny problem. Wydawało mi się, że to wina któregoś admina, skoro przez stronę o2 można. W takim razie Thunderbird idzie dzisiaj do kosza.

0
  • #17 13 Lut 2012 22:09
    skopik
    Poziom 1  

Również miałem problemy z wysyłanie wiadomości z załącznikiem z poczty o2. U mnie pomogło w konfiguracji poczty wychodzącej ustawic bezpieczeństwo: bez szyfrowania oraz port zmienic na 587.
    Wszystkie te informacje można znaleźć na
    http://pomoc.o2.pl/poczta/programy/
    Pozdrawiam

0
  • #18 14 Lut 2012 05:03
    iagre
    Poziom 35  

W OE dla każdego konta można ustawić automatyczne dzielenie dużych wiadomości wychodzących na mniejsze ze wskazaniem konkretnego docelowego rozmiaru. Sprawdź czy w Thunderbirdzie też jest opcja automatycznego dzielenia dużych wiadomości na mniejsze.

0
  • #19 29 Kwi 2015 09:56
    codiql
    Poziom 17  

Problem istnieje do dziś.
    Wysyłam raporty pdf w około 8 do 10 plików i mam ten sam komunikat. Maile zazwyczaj dochodzą ale nie zawsze.
    Moja konfiguracja:
    Thunderbird - 37x - najnowszy
    Os - win 8.1 x64
    Lącze - vectra 50/4 Mb
    Waga załącznika - 12-15 MB
    Czasami problem występuje nawet jeśli wysyłam 1 załącznik z plikiem arkusza w calcu excelu itp.
    Czasami pomaga restart aplikacji. Oczywiście sprawdzam czy proces thuderbird.exe został zamknięty.
    Ktomuś z Was udało się ten problem skutecznie rozwiązać?

0
  • #20 16 Paź 2015 08:57
    Cieplasek
    Poziom 11  

Witam. Odświeżam temat. Mam od kilku dni taki sam problem :( Nie wysyła mi załączników :(

0
  • #21 16 Paź 2015 13:45
    artaa
    Poziom 43  

Nie i od lat nie ma rozwiązania.
    TB poszedł w kosz na zawsze.

0
  • #22 16 Paź 2015 13:46
    codiql
    Poziom 17  

Cieplasek
    Jeśli masz jakiś program antywirusowy to wyłącz go na czas testów.
    Pomaga także naprawa folderu wysłane (jeśli używasz protokołu IMAP).
    Niestety problem z dużymi załącznikami to problem samego programu. Może kiedyś to poprawią.

0
  • #23 04 Mar 2018 12:08
    jarulek
    Poziom 9  

U mnie pomogła naprawa folderów. Prawym na folderze Wysłane, następnie Właściwości i Napraw.

0
  • #24 04 Mar 2018 20:55
    codiql
    Poziom 17  

Fakt. Naprawa folderów pomaga ale naprawa folderów jak w TB jest 10 kont pocztowych i setki e-maili trochę trwa.
    Obecnie w najnowszej wersji tez się to zdarza.
    Teraz radzę sobie tak, że przed wysłaniem maili wyłączam i załączam program. Wtedy mail z 10 załącznikami o wadze około 15MB przechodzi bez problemów.

0
  • #25 06 Kwi 2018 13:52
    jarulek
    Poziom 9  

codiql napisał:
    Fakt. Naprawa folderów pomaga ale naprawa folderów jak w TB jest 10 kont pocztowych i setki e-maili trochę trwa.
    Obecnie w najnowszej wersji tez się to zdarza.
    Teraz radzę sobie tak, że przed wysłaniem maili wyłączam i załączam program. Wtedy mail z 10 załącznikami o wadze około 15MB przechodzi bez problemów.

Po paru dniach problem powrócił. Pomogło za to coś innego. Wcześniej miałem problemy z łączem internetowym w pewnym momencie było to tak irytujące, że zgłosiłem sprawę dostawcy. Przyjechali, naprawili i od tej pory nie mam problemu z załącznikami. Co jest dziwnego? Ze w pokoju obok na laptopie korzystam z tego samego internetu, ale tam problemu z wysyłaniem załączników nie było.

0