Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gaśnie światło na klatce schodowej

27 Lut 2010 18:15 2374 14
  • Poziom 30  
    Witam, jakiś czas temu elektrycy założyli coś co powoduję gaśnięcie światła na klatce schodowej. Gdy cały pion jest oświetlony a włączę światło w piwnic to wszystko gaśnie na około 5sek.

Czy da się coś z tym zrobić tak aby nie gasło światło?

Pozdrawiam sebaele22
  • Specjalista elektryk
    Witam.

To nie jest tak, moim zdaniem - został założony ogranicznik mocy w obwodzie oświetleniowym klatki schodowej i piwnicy.
  • Poziom 30  
    O tym właśnie myślałem że może to być ogranicznik mocy. Jak taki ogranicznik wygląda czy on posiada jakiś potencjometr tak aby zwiększy tą moc?
  • Poziom 13  
    Włączyć wyłącznik i wepchać zapałkę, żeby nie odskakiwał. Jak wyjdziesz z piwnicy, zapałkę wyciągasz i tyle. Często tak robiłem, jak automat się spalił, a trwało pół roku, zanim wymienili.
  • Specjalista elektryk
    Witam.

To nie jest automat schodowy, Kolego *bartek*

Poszukać np. ogranicznik mocy OM1.
    Wszystko się wyjaśni.
  • Poziom 13  
    Może. A może ktos wkręcił mocniejsze żarówki?
  • Poziom 30  
    Tego to nie wiem ale chciałbym rozwiązać problem.
  • Poziom 13  
    Znajdz ogranicznik mocy i go wywal.
  • Poziom 30  
    Wywalić raczej nie, zwiększyć moc tak.
  • Admin Elektroenergetyka
    *bartek* Zanim cokolwiek napiszesz, zastanów się dwa razy. Twoja porada jest szkodliwa.

sebaele22 Skoro został zamontowany ogranicznik, to znaczy że na czyjeś polecenie i z jakiegoś powodu. Niestety samemu możesz wymienić jedynie żarówkę w swoim przedpokoju. Część administracyjna nie jest Twoją własnością i nie możesz ingerować w tą instalacje.
  • Poziom 30  
    Ale jeśli ogranicznik jest nie plombowany to chyba mogę sam zwiększyć moc (przekręcając potencjometr)!
  • Poziom 13  
    No to znajdź go w instalacji i zwiększ moc. Wyłączniki te maja swobodny dostęp do potencjometru. Weź wkrętak 4mm.
  • Poziom 39  
    W wiadomości kol. *bartek* można przeczytać:
    Cytat:
    Jeśli Ci pomogłem kliknij pomógł. Nic Cię to nie kosztuje !

Ilość "pomógł" ma być wykładnikiem faktycznej przydatności użytkownika, a nie ilości głupawych postów, czego możemy doświadczyć w tym temacie!
  • Poziom 30  
    Dzięki wszystkim, temat zamykam.