Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer aktywny / tuba aktywna - do 250-300zł(max)

Marceleq 27 Lut 2010 19:25 5340 15
  • #1 27 Lut 2010 19:25
    Marceleq
    Poziom 11  

Witam, na wstępie chciałbym zaznaczyć, że kwota w temacie jest ostateczna i nie podlega dyskusji :)

Mam niewielkiego 3-drzwiowego hatchbag'a, w bagolu jest LPG z prawej strony, zajmuje prawie 1/3 miejsca, chciałbym kupić jakiś subwoofer aktywny, aby przestać wyobrażać sobie w myślach linii basu, której nie ma ani grama w zamontowanych z przodu fabrycznie głośnikach 100mm Blaupunkta na sztywnym zawieszeniu membran.

Te głośniki tez chciałbym wymienić, ale jednak prędzej będzie subwoofer. Czy doradzicie - czy nie, i tak wybiore któryś i kupię, więc proszę o podpowiedź choćbyście musieli wybrać "z dwojga złego". Autko nie jest prestiżowe i nie zamierzam go nagłaśniać podwajając jego wartość;)

Posiadam w nim radio JVC KD-G 331, które ładnie gra i jest dość mocne. Myślałem już o wielu sposobach nagłośnienia, z racji budżetu przeznaczonegona ten cel zdecydowałem się uzbroić go w aktywnego suba lub tubę oraz 2 mocne(jak na swój rozmiar oczywiście) głośniki 100mm + ewentualnie jeszcze tweetery w słupkach. W tym aucie kompletnie nie ma gdzie wstawić 2x 165mm odseparowanych więc z góry proszę o powstrzymywanie się od takich rad :) Jest założenie, proszę o podpowiedzi co do wyboru.

Gdybyście jeszcze napisali dlaczego "ten anie tamten" byloby całkiem super :)
    Oto propozycje (możecie też napisać swoje):

- VOICE KRAFT JX 810
    - LTC Bx 110-41A
    - Peiying NB4000
    - BLG 0125 t
    - BLG 0425 t

Który wybralibyście, gdyby nie było innego wyjścia?

0 15
  • #2 27 Lut 2010 20:33
    kamil907
    Poziom 28  

Gdybym miał wybierać z tych wymienionych to jednak w ogóle bym zrezygnował z suba. Jeśli chcesz kupić coś przyzwoitego za nieduże pieniądze to przeczytaj na przykład ten temat: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1592112.html i będziesz wiedział czego szukać.

0
  • #3 27 Lut 2010 20:41
    Jap
    Poziom 28  

Minimalny zestaw - Tuba Blaupunkt gtt_1200 + wzmacniacz gta_2. U mnie zasila VW PASSATA - wystarcza. Nie jest to sprzęt audiofilski ale w tej cenie nie kupisz samej tuby dobrej klasy.
    Jak się zakręcisz to kupisz powyższy sprzęt do 300pln na jednej ze stron aukcyjnych. Zapomnij o jakiś pingpongach czy voicekraftach. Jeden z audiofili wyraził dość pochlebną opinię o moim sprzęcie - podobno bas troszkę jeszcze dudni ale nie jest źle. Na moje ucho - porównując z subem domowym KODA SW1000 (za 800PLN) bas nie schodzi aż tak głęboko, ale jest silny (masuje w plecy, wsteczne lusterko nieprzydatne - drgania uniemożliwiają ujrzenie czegokolwiek).

0
  • #4 27 Lut 2010 20:47
    kamil907
    Poziom 28  

Pamiętaj tylko, że z kartonowej tuby nigdy nie uzyskasz takiego efektu jak ze skrzyni. Blaupunkty rzeczywiście bardziej dudnią i buczą niż grają dlatego dla mniej najtańszym godnym uwagi subem jest Magnat Xpress

0
  • #5 27 Lut 2010 22:45
    rafal149135
    Poziom 17  

a moze samemu by cos zrobil? Nie bedzie taniej?

0
  • #6 27 Lut 2010 23:01
    bambino_81
    Poziom 23  

Marceleq napisał:
    kamil907 napisał:
    Gdybym miał wybierać z tych wymienionych to jednak w ogóle bym zrezygnował z suba.
    tak, jasne i pewnie dalej kaleczylbys uszy badziewnymi "setkami"... juz to widze..

Kolego moze niewiesz ale zestaw odseparowany choćby helixa z wygłuszonymi dzwiami zagra lepiej niz jakieś dziadostwo pod siedeniem.I kolega ma racje lepiej nic bym nie kupował.Dozbierał bym jakąś 10-150 do tego co mam i już za 400zł można coś kupić,akurat ja kupiłem skrzynię z EMPHAZERA takze nie byle co z głośnikiem 25cm i wzmacniacz mega kick 2 kanałowy.Komplet wyszedł mnie he,he niecałe 180zł z przesyłka za komplet także jak ktoś chce to kupi

0
  • #7 27 Lut 2010 23:47
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda

Poszukaj na balledro głośnika Audaxa.

Łatwy do wykarmienia no i bardzo głośny ;)

0
  • #8 28 Lut 2010 00:31
    Marceleq
    Poziom 11  

czemu ciągle jakiś nadgorliwy moderator usuwa moje posty? :/

a tak pozatym, jasna sprawa, że odseparowany 165mm + wygłuszone drzwi byłoby najlepszym ze wszystkich rozwiązaniem, tyle tylko że ja nie chcę robić takich modyfikacji w moim aucie, a za 1-2 lata go sprzedać.. to ma być "póki nim jeżdżę", bedzie lepszy to bedzie audio lepsze a narazie.. studencka wersja ;) Pozatym dobre odseparowane + maty + wzmacniacz + robota to wyjdzie z 2x tyle co moje max założenie.. więc pomysł choć dobry - w moim przypadku odpada..

0
  • #9 28 Lut 2010 01:04
    kamil907
    Poziom 28  

Więc przeczytaj temat do którego link podałem ci wyżej i zastanów się nad zaproponowanymi tam subami.

0
  • #10 28 Lut 2010 01:43
    matiaudio
    Poziom 36  

Żadnych ltc, żadnych voice kraftów, peiyingów itp.

Za 300zł robię tak:

1. Kupuje wzmacniacz blaupunkt gta260 za 120zł.
    2. Następnie głośnik magnat xpress10 za mniej więcej 100zł
    3. Zbijam mu skrzynie ze starych mebli (koszt zero pln)
    4. Kupuje gotowy zestaw kabli dietz 10mm2 za jakieś 60zł.
    5. Podłączam sprzęt i cieszę się tym że sam umie coś stworzyć tanim kosztem i przy tym być zadowolonym dźwiękiem.

0
  • #11 28 Lut 2010 04:20
    Gibon007er
    Poziom 22  

Kolega początkujący ... widać ,ze magia reklam typu "2x200w Voice Kraft!" go dopadła.
    Jednak + ,że pyta na forum.
    Wiadomo 300zl to nie jest zbyt duże pole do manewrów ale w/w pomysł sam bym polecił ;)

0
  • #12 28 Lut 2010 10:10
    rafal149135
    Poziom 17  

Gibon007er napisał:
    Kolega początkujący ... widać ,ze magia reklam typu "2x200w Voice Kraft!" go dopadła.
    Wiadomo 300zl to nie jest zbyt duże pole do manewrów ale w/w pomysł sam bym polecił ;)

tylko to ze pyta nic nie znaczy, nie wiem czy ktos pamieta temat z gosciem co mial 1200zl na CA i nakupil glosnikow Peyinga i byl zadowolony ;) pomimo rad na forum...
    Miejmy nadzieje ze tutaj sie tak nei stanie...

0
  • #13 01 Mar 2010 20:23
    bambino_81
    Poziom 23  

rafal149135 napisał:
    Gibon007er napisał:

tylko to ze pyta nic nie znaczy, nie wiem czy ktos pamieta temat z gosciem co mial 1200zl na CA i nakupil glosnikow Peyinga i byl zadowolony ;) pomimo rad na forum...
    Miejmy nadzieje ze tutaj sie tak nei stanie...

Wita.Powiem tak.głosnik jest po to zeby grał i tak czy pizdzing,JBL.magnat czy orion.Każdy ZAGRA tylko każdy inaczej i gosciowi który nakupił sprzetu za 1200zł z pizdzinga tez zagra i jasne....moze byc zadowolony!Jednak gdyby posłuchał więcej głosników(bo domniewam ze był to jego pierwszy sprzęt) kupił by napewno coś innego a tak.....pizdzing the best:D

0
  • #14 03 Mar 2010 22:29
    Marceleq
    Poziom 11  

Gibon007er napisał:

Nic mnie nie dopadło. Moje radio nie ma 4x40W i nie wierzę w ani jedną podaną na opakowaniu danę na temat mocy. Dla mnie wyznacznikiem mocy są nie dane na opakowaniu czy obudowie a to co usłyszę czy zobaczę. Nigdy nie kupowałem nic w ciemno, zawsze najpierw coś sprawdziłem - potem kupiłem, wieć nie obrażaj mnie. Tu nie chodzi o magię, tylko zadowalający mnie pozyskany efekt najniższym kosztem zarówno finansowym jak pracy. Gdybym miał dość czasu i cierpliwości, zrobiłbym to sam. Po pierwsze, nie mam na tyle czasu, żeby zagłębiać się w temat i budować pudło od podstaw, obliczać je itd., potem szukać (słuchać) głośników odpowiednich itd.. Po drugie, wolałbym znaleźć coś już zrobionego w całości, przynajmniej narazie, kiedy kompletnie nie mam czasu na tworzenie tego a chcę posiadać.

btw: We wszystkich tematach, wątkach pojeżdżacie tani sprzęt a często nawet samych pytających.. oczywiście mówie o tych, którzy to robią, na szczęście są i tacy którzy zachowali rozum. Jak już jedziecie konkretnego suba czy głośnik, to powinniście go posłuchać zanim ocenicie, prawda? Nawet jeśli nie posłuchać, wszak możecie być pewni swojej intuicji, to wypadałoby napisać uzasadnienie i to takie konkretne, żeby wręcz zniechęcić do kupna tego czy owego - szajsu. A "Wy" wciąż mówicie to jest BE. Ale dlaczego? I jak tu nie kupić chińszczyzny, kiedy za argument dyskutanci biorą kraj pochodzenia i ani słowa o przyczynach swoich decyzji.. ?

0
  • #15 03 Mar 2010 23:46
    Gibon007er
    Poziom 22  

Wszystko chodzi o parametry.
    Powiem to na przykładzie:
    kupując głośnik np do czarnej muzy nie kupisz głośnika, którego zejście dochodzi do 50Hz bo to bez sensu ,żadnej satysfakcji z basu drzemiącego w tych utworach nie usłyszysz.
    Szukasz takiego ,którego zejście jest niskie i co najważniejsza parametry ma PRAWDZIWE.
    Dlatego firmy ,które widnieją na rynku i trzeba na nie troszkę więcej wyrzucić kaski są wiarygodne... produkty przetestowane i wiesz za co płacisz.

Dodano po 5 [minuty]:

....a podstawa do własnego oceniania jakości/możliwości przetworników jest możliwość wysłuchania jak i kombinowania z nimi (jaka skrzynka ,wielkości budy [do tego akurat jest odpowiedni soft])

0
  • #16 04 Mar 2010 09:08
    kamil907
    Poziom 28  

Nie wiem dlaczego ten temat jeszcze się ciągnie. Przecież kolega dostał propozycje dobrego sprzętu w tej cenie i teraz już tylko od niego zalezy czy skorzysta z propozycji czy nie. Nikt nie będzie mu na siłę nic wciskał jesli i tak będzie się upierał przy swoim. Niech kupi na początek jakiegoś suba aktywnego z tych które proponował bo jeśli nie chce korzystać z porad to nauczy się przynajmniej na własnych błędach.

0