Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak cieplego nawiewu w Renault Magnum

Tuczek12345 27 Feb 2010 20:10 5561 2
 • #1
  Tuczek12345
  Level 10  
  Witam

  Mam dosyć irytujący problem z ogrzewaniem mojego autka. Męczę się już tym dobre 2 dni i nic nie mogę wykombinować.
  Chodzi o to że nie ma ciepłego nawiewu w kabinie mimo tego że nagrzewnica jest sprawna. Dodatkowo po włączeniu Webasto wodnego pompka robi obieg wody i ciepłe powietrze leci. Niestety tylko przez chwilę tak było. Teraz mimo tego że pompka od Webasta się włącza i robi obieg wody to samo Webasto nie zaczyna ogrzewać. Dolałem paliwa ale ta sama reakcja a jeszcze przed chwilą działało.
  Nie wiem już zupełnie co sprawdzić. Gdybym miał jakiś schemat jak jest zrobiony obieg z nagrzewnicy i Webasta. Ma może ktoś bo nie mogę nic pomocnego znaleźć.

  Proszę o jakieś wskazówki co sprawdzić bo może coś pominąłem a ktoś miał podobny problem albo wie jak coś takiego rozwiązać.
 • #2
  norrbi
  Level 18  
  Jak bys wiedzial o co chodzi to bys sobie poradzil nawet systemem gospodarzczym ,ale widzisz , wywal elektrozawor albo zamiast niego wstaw kulowy i odpowietrz nagrzewnice bo w elektryke nie bede Cie wprowadzal .
 • #3
  Tuczek12345
  Level 10  
  właśnie
  wpadł mi jeszcze jeden szatański pomysł do głowy
  a może była by to wina Webasta ?
  i z tym pomysłem pojechałem do warsztatu, kabina w górę i odłączyłem obieg Webasta i został tyko bezpośredni przepływ wody z silnika na nagrzewnicę i co się okazało ? Znów mamy ciepłe powietrze :)

  Tylko to trochę połowiczne szczęście bo nie wiem teraz co się z moim Webasto dzieje. Obieg wody pompka robi ale ono samo się nie załącza.
  jak można powiązać te dwie sprawy ? Najpierw brak ciepłego powietrza w kabinie mimo obiegu wody i Webasto działa a po 2 dniach nagle i webasto przestaje działać i dalej brak ciepłego powietrza - odłączam Webasto z obiegu i problem znika.

  Ma ktoś jakiś genialny pomysł ? :)