Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagrywarka Samsung DVD-HR775 A/XEG - wsad do pamięci

27 Lut 2010 20:36 4601 13
  • Poziom 17  
    Poszukuję wsadu z EEPROM-em z pamięci 24C32A do nagrywarki Samsung DVD-HR775A/XEG. Jeżeli ktoś ma tą nagrywarkę na stole, to bardzo proszę o zgranie zawartości pamięci. Na spodniej stronie płyty głównej są wyprowadzone punkty (SDA, SCL, WP, VCC, GND) do podłączenia programatora.
  • Specjalista - kamery
    A dlaczego z 24c32 ? Możesz to powiązać z konktetną usterką?
  • Poziom 17  
    Pamięć się uszkodziła prawdopodobnie przez jakieś przepięcie i dlatego do jej podmiany potrzebuję wsad.
  • Specjalista - kamery
    Jeżeli jest uszkodzony eeprom 24c32 to spróbuj włożyć czystą pamięć. Wsad tej pamięci nie ma większego znaczenia do działania urządzenia tak jak to bywa w telewizorach. System nagrywarki musi tylko zauważyć adres tej pamięci i nie przejmuje się jej zawartością czyli nastawami użytkownika.
  • Poziom 17  
    Podmieniłem na czystą pamięć, ale niestety nagrywarka nie wstaje, na wyświetlaczu pojawia się tylko napis LOAD.
    Gdzie w tych nagrywarkach umiejscowiony jest BootLoader? Pytam, ponieważ obok flasha 78F0525A stoi jeszcze druga szeregowa pamięć 24LC16B.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Witam w pamięci eeprom są zapisane dane kalibracyjne lasera ,model ,wersja firmware a więc podmiana na pustą nie pomoże.
  • Poziom 17  
    Dziekuję za informację. Ponawiam więc swoją prośbę o wsad do 24C32.
  • Pomocny post
    Specjalista - kamery
    Co Wy sobie jakieś jaja robicie? Jaki Flash "78F0525A" nikt oczymś takim nie słyszał. Poza tym jaki "bootloader" ? Bootloadery to inny temat. Jeszcze raz powtarzam. W takiego rodzaju urządzeniach jest stosowana pamięć flash, która determinuje działanie (procesora) tej nagrywaczki. Pamięci eeprom mają tylko znaczenie dla zapisów użylkownika. W telewizorach są przypadki, że fragmenty programu procesora są w pamięci eeprom, no ale telewizory nie mają pamięci flash? Uważam, że dalsze poszukiwanie tego wsadu jest niepotrzebne.
  • Poziom 17  
    Niestety nie znam okoliczności uszkodzenia nagrywarki. Znalazłem uszkodzony EEPROM i dlatego szedłem tym tropem. Teraz wiem, że będzie mi potrzebny wsad do flasha. Może ktoś ma zgrany lub ma możliwość zgrania flasha S29GL032A z takiej nagrywarki?

Moderowany przez arko100:

Regulamin p. 2, 10.1, 10.2.

• Specjalista - kamery
    Firma udostępnia do tego urządzenia firmware w postaci pliku z rozrzerzeniem .RUF. Trzeba by ten plik "podejżeć" i ocenić czy jest bespośrednim wsadem do flasha czy też zawiera fragmenty programów?

A tak w ogóle to jaka jest usterka w urządzeniu?
  • Poziom 17  
    Z TEJ strony można ściągnąć udostępniony przez producenta firmware w postaci pliku z rozszerzeniem RUF.
  • Specjalista - kamery
    To absolutnie zupełnie różne pliki. Tylko początek wydaje się podobny a dalsza część jest zupełnie różna.
    Stąd producent zaleca wgrywanie oprogramowania za pomocą płyty ponieważ uczestniczy w tym jakiś dodatkowy program komunikujący się z procesorem i wsadem na płycie.
    Producent nie udostępnia bezpośredniego wsadu do pamięci bo prawdopodobnie jest to kwestia względów ekonomicznych.