Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupno nagrywarki stacjonarnej DVD z HDD

27 Lut 2010 22:24 1518 5
  • Poziom 14  
    Potrzebuje kupić nagrywarkę dvd hdd.
    Interesuje mnie jedynie jakość nagrania na hdd, ponieważ zamierzam nagrywać na nią sygał z kamery analogowej (pal).Wielkość dysku jest bez znaczenia bo materiału będzie mało.
    Potrzeba mi 4 sztuki więc chciałbym żeby były możliwie tanie jednak nie jakiś szajs totalny.
    Będę wdzięczny za podanie konkretnych modeli.
  • Poziom 37  
    Wszystkie nagrywarki mają zbliżoną jakość nagrania obrazu i zależy ona od upakowania. Ma kilka wybieranych zakresów.
    HQ - 1 godz. nagrania na DVD ~4,7GB
    SP - 2 godz.
    EP - 3 godz.
    SLP - 6 godz.
    Niestety, jakość jest ściśle związana z ceną. Najtańsze jakieś tam "Mediony" itp. a najdroższe firmowe "Philips", "Sony", "Panasonic" tp. Njakrócej "żyją" w nich lasery i już po dwóch latach używania mogą "wysiadać". Jeśli nie będziesz ich używał (nagrywanie i odtwarzanie DVD/CD) to o żywotności zadecyduję dysk twardy. Niby firmowe mają większą szansę na dłuższe życie ale nie zawsze!
    Może jakś "Manta"?
  • Poziom 14  
    Tutaj znalazłem philipsa niby za 400zł -

http://www.allegro.pl/item935424989_philips_hdd_160gb_divx_pl_menu_gratis_gw_12m.html

albo samsung

http://www.allegro.pl/item930060680_samsung_dvd_hr770_najtaniej_hurtownia_rtv_agd.html

Jednak to jest praktycznie najtańszy towar więc sam nie wiem co myśleć.
    Ciekawi mnie czy rodzaj przetwornika analogowo-cyfrowego ma znaczenie dla jakości obrazu nagranego z kamery analogowej.

Jakiekolwiek bajery dodatkowe są bez znaczenia, ważna jest tylko jakość obrazu który widzę na ekranie.
    Napęd DVD nie będzie w ogóle używany.
    Myślę że 600-700zł to max co mogę zapłacić.
    Nie chciałbym przepłacać za funkcje których nie potrzebuję.
  • Poziom 37  
    Nie wiem dlaczego wybierasz sprzęt niepełnosprawny, tzw. powystawowy z ograniczoną gwarancją lub bez niej? Moim zdaniem jest to ryzykowne wyjście.
  • Poziom 10  
    na allegro mas tego naprawde sporo wystarczy poczytac i poszukac
  • Poziom 14  
    Nie zauważyłem,rzeczywiście ten philips z odzysku jakiś zdaje się.
    Panowie ja wiem że sprzętu jest od groma na alegro,jednak opisy nie wiele mi mówią bo nie mam w ogóle rozeznania w temacie.
    Trochę poczytałem ale skoro parametry nagrywarek nie wiele się różnią trudno mi wybrać sprzęt odpowiedni dla mnie.
    Dlatego piszę na forum liczę że mi ktoś obeznany podpowie co dla mnie dobre i za jaką cenę.