Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz 150W TDA7294 o przyzwoitych parametrach

zasoby 04 Cze 2007 20:51 280641 962
    Pawel S.
    Poziom 39  
    ad 1. jak to mierzyles?? jezeli zmieniles zakres na prad zmienny to oczywiscie ze iles tam pokaze. jezeli zmierzyles dokladne napiecie stale to takie powinno byc

ad 4. to troche nienormalne. mozliwe ze masz szybki bezpiecznik w trafie toroidalnym, na toroidzie powinien byc zwloczny
  • Relpol przekaźniki
    takero
    Poziom 31  
    1. nie
    2. uwaliłeś pewnie tadka. Najpierw sprawdź czy nie ma zwarć, czy wszystkie elementy są wlutowane we właściwe miejsca na płytce, czy mają właściwe wartości itd.
    3. tak
    4. tak - kwestia jak w sinusa w sieci trafisz, u mnie nieraz przy dużym trafie wywala wyłącznik nadprądowy w skrzynce który ma 10A.
    perpiter
    Poziom 10  
    Witam
    Lukasz02 mam podobny problem. Miałem kolumny 8ohm i wszystko było ok. Teraz mam 4ohm i cos sie zaczyna dziac dziwnego, takie jakby strzelanie w mocniejszych impulsach. Np jak włacze czestotliwosc 10Hz i wezme troche głosniej to to wtedy jest najbardziej słyszalne. Czym by mogło to byc spowodowane? Ta koncowka sie nie nadaje do 4ohm kolumn? Trafo mam 200VA 2x32V na jeden kanał i kondy 4x6800uf. Prosze o jakies sugestie co nalezałoby sprawdzic?
    dzieki i pozdrawiam
    Lukasz02
    Poziom 13  
    Witam.
    Obecnie uporałem się juz z tym problemem, poprostu wtedy miałem głośnik, w którym drut na cewce był za gruby w stosunku do magnesu więc pokombinowałem trochę, zmieniłem magnes na więkrzy i poszeżyłem średnice cewki natomiast drut pozostawiłem ten sam głośnik ma 4Ω i bardzo ładnie gra nawet na maxa :D

Perpiter myślę że masz zbyt zaduże napięcie aż 2x32V, na trafie 2x28V to jest max.
    perpiter
    Poziom 10  
    Myslisz ze to od tego? Dzisiaj zmierzyłem to miałem 2x34,7V po sprostowaniu 2x44,7V. Dało by sie jakos bez wymiany trafa obnizyc te wartosci o jakies 6V?
    Lizak86
    Poziom 16  
    Witam

Perpiter masz za duze napiecie jak na mostek i tymbardziej dla głosnika 4Ω. I tak dziwie sie że jeszcze nie ujarałes tych tadków. Mostek jest dedykowany dla głosnika 8Ω i w góre, niepotrzebnie zmieniales głośniki na 4 omy. Napiecie zmiejszyc sie da ale musialbys odwinac troche zwoi z wtornych uzwojen. W nocie katalogowej pisze wyrażnie ze do mostka stosuje sie głosnik 8 ohm przy zasilaniu ±25 a dla 16Ω 35±
    Osobiscie mialem go na napieciu ±33 i kolumny 8Ω i było wszystko elegancko ale nie ponad 40!!
    munky666
    Poziom 10  
    Potrzebuje dobrego wzmaka schemat+ plytka. To ma byc konkretny bandzior ma uniesc pake gitarowa 200W. Pomozcie!
  • Relpol przekaźniki
    Lizak86
    Poziom 16  
    opcja szukaj... Osobiście proponuje holtona 200W lub jak wolisz 400 inaczej hexfet
    darekb1
    Poziom 15  
    witam, czy mogę ten wzmacniacz zrobić do tuby w samochodzie?? jak wtedy zrobić przetwornicę i filtr dolnmoprzepustowy??
    Agencik15
    Poziom 21  
    Opcja szukaj. Schematow jest od groma i jeszcze troche. Filtr na wzmacniaczach operacyjnych a przetwornice jak przetwornice. Poszukaj a na pewno znajdziesz.
    mac_ker
    Poziom 12  
    Witam,posiadam trafo od toski 303 czy bedzie dobre zeby zasilic 2 takie kostki??? czekam na info .
    Shadowek
    Poziom 31  
    Da się zrobić z tej płytki na mastek wersje stereo? Chodzi mi o to że już mam płytkę na mostek i czy da się przerobić na stereo? Za wszelkie info wielkie dzięki
    nik156
    Poziom 18  
    dlaczego na upartego by się dało ale nie lepiej zrobić nowe i mieć pewność że musi działać
    Lukasz02
    Poziom 13  
    Witam.

Mam pytanie, czy z tą kością dobże współpracują przedwzmacniacze tranzystorowe naprzykład na BC550 czy ktoś kiedyś kombinował z tda i tranzystorami??
    DEMON-FX
    Poziom 22  
    Witam da sie zrobić z tego twojego mostka 2 x mono tylko ze trzeba nowe płytki zrobić ale to nie problem i dokupić parę elementów za maxymalnie 10 zł bo kości tda już masz i wszystko gitara.

pozdrawiam
    Wojtek.zse
    Poziom 31  
    Lukasz02 napisał:
    Witam.

Mam pytanie, czy z tą kością dobże współpracują przedwzmacniacze tranzystorowe naprzykład na BC550 czy ktoś kiedyś kombinował z tda i tranzystorami??

Co to za pytanie? odpowiedź na nie powinna brzemieć "nie z tymi nie pracuje dobrze ale z BC547 tak".

Może kolega da schemat takiego przedwzmacniacza to się zobaczy. Tak to sobie można gdybać.
    damiani22
    Poziom 16  
    mam problem, odwrotnie wlutowalem bc550, po poprawieni bledu i zalaczniu wszystkiego cisza, wymienilem go na inny i wzmak tylko buczy(dosyc glosno), co moglo sie jeszcze uszkodzic?
    Gibon007er
    Poziom 22  
    moze ktoś sie pokusi na kupno mojego gotowca ? :D

Sprawdzony i odpalony ;)

komplet razem z radiatorem.
    cena:70zł

marcinc17
    Poziom 2  
    a sprawdzałeś z jaką mocą daje twój gotowiec i jakiego trafo użyłeś??
    DEMON-FX
    Poziom 22  
    Tan nadaje sie ten układ. Literka V jest to pewnie jakieś oznaczenie producenta.

Pozdrawiam
    zenek213
    Poziom 12  
    Witam!!! Końcówki z V na końcu nie polecam. Złożyłem już wzmacniacz jednokanałowy na tej końcówce i leży w szufladzie ponieważ nie daje niskiego basu poniżej 60Hz, i ma wieksze zniekształcenia od tych bez V
    Pozdrawiam!
    kemot890
    Poziom 11  
    mam pytanie... czy na tym TDA7294 na obudowie co za tym idzie też na radiatorze czasem nie ma ujemnego napięcia ??
    Lukasz02
    Poziom 13  
    Jeśli nie odizolowałeś elektrycznie uładu od radiatora podkładką mikową to masz na radiatorze minus, sam kiedys nie izolawałem układów aż w końcu plus dotknął radiatora i tda poszło z dymem
    rafx205
    Poziom 18  
    Gibon007er napisał:
    moze ktoś sie pokusi na kupno mojego gotowca ? :D

Sprawdzony i odpalony ;)

komplet razem z radiatorem.
    cena:70zł

ja bym kupil gotowca a co z przesylka masz go jeszcze??
    Gibon007er
    Poziom 22  
    Witaj
    napisałem już na gg ;)

tutaj dodatkowa fotka ;)

rumcajs251
    Poziom 10  
    witam probowalem dzis uruchomic wzmacniacz na jednej kosci no i zima.Uklad z nord elektronik.Nap. -+35v mase zwarlem z wejsciem no i na wyjsciu cisza, kostka sie nie grzeje, zworka na standby.Prad spoczynkowy 9,5mA.Da sie jakos sprawdzic czy kosc jest wadliwa? Albo ja cos robie zle jak to podłanczam.W sumie 1 raz uruchamiam wzmak.pozdro i dzieki za odpowiedz.