Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ducato 1.9 td kopci czasami na biało na luzie

Dariusz Wójcik 28 Lut 2010 09:39 4758 4
  • #1 28 Lut 2010 09:39
    Dariusz Wójcik
    Poziom 11  

Witam
    Mam ducato 1.9td (silnik citroen)rok 2000 przebieg 120000 km Zaczęło się od tego, że na biegu jałowym co 7-10 sekund jakby się przydusił, i puszczał obłok białego dymku. To było czasami, na jednym skrzyżowaniu było idealnie a na drugim sobie pykał. Teraz mam tak,że chodzi normalnie, albo jak odpalę to na wolnych obrotach robi zasłonę dymną z białego dymu i nie równo odpala i pracuje (świece wymienione komplet) dodam gazu i chodzi normalnie, a za jakieś kilka minut to samo nie równo pracuje i biały dym. , potrafi na rozgrzanym silniku np na światłach kopcić i jest to tylko na biegu jałowym. Tak więc albo chodzi normalnie, albo tylko przerywa i pyka obłoczkami albo nierówno pracuje i wali białym dymem.
    Około roku wcześniej nie mogłem go odpalić, jak przyjechał elektryk powiedział, że warcie robi EGR i go odłączył tzn wyjął wtyczkę. Może tu jest przyczyna. Prosiłbym o wskazanie gdzie znajduje się EGR bo nie mogę go znaleźć.
    Nie wiem czy to ma związek ale:
    Kilka miesięcy temu mój Tata jadąc na średnich obrotach usłyszał wystrzał pod maską i zobaczył dużo czarnego dymu z rury. Wystraszył się i zgasił silnik. Zajrzał pod maskę i pod samochód ale wszystko było ok więc odpalił i pojechał. Sytuacja się nie powtórzyła.
    Ostatnio kolega chciał sprawdzić co brzęczy w tłumiku i przytrzymał buta na rurze wydechowej ok 10-15 sekund i jak odsunął buta to wyglądał jak murzyn w kopalni tyle buchnęło sadzy .
    Autko po wymianie rozrządu, objawy opisane wyżej były przed i po wymianie.
    pozdrawiam

0 4
  • #2 28 Lut 2010 22:42
    kamilczubacki
    Poziom 17  

Kąt wtrysku do ustawienia.

0
  • #3 02 Mar 2010 17:36
    Dariusz Wójcik
    Poziom 11  

Witam
    Dzwoniłem do ASO aby umówić się na podłączenie pod komputer i prawdopodobne ustawienie kąta wtrysku i usłyszałem, że nie ustawią mi kąta, bo nie ma takiej możliwości w moim aucie i tylko odczytają błędy. Przyznam, że zgłupiałem:?:

0
  • #4 02 Mar 2010 22:53
    M.A.K
    Poziom 14  

a może wtryskiwacze np się zawieszają i leją co..
    bo te nasze paliwa takie są jakie są .

0
  • #5 03 Mar 2010 08:13
    Dariusz Wójcik
    Poziom 11  

Raczej nie bo jak by lały wtryski to by kopcił na czarno. Ja jak mu wdepnę do dechy to tylko trochę dymi.

3