Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

skuter wilga osłabł po wymianie pierścieni

wiesław leniek 28 Lut 2010 11:01 3750 9
  • #1 28 Lut 2010 11:01
    wiesław leniek
    Poziom 9  

Witam. Jestem nowy, może mi pomożecie. Mam Wilgę, była przerabiana z 50 na 80ccm w serwisie. Jeździłem 5 miesięcy i zaczęła brać olej i dymić. Pojechałem do serwisu, wymienili pierścienie, po tej wymianie stała się "mulasta", teraz jedzie nie więcej niż 25 km na godz. Byłem u nich, to teraz fachura twierdzi, że to sprzęgło. Patrzałem na sprzęgło, chyba jest dobre, bo jedne talerze na obrotach się schodzą a drugie rozchodzą. Nie wiem co dalej robić, bo tych pseudo fachowców już mam dość, będę musiał sam zacząć grzebać, tylko nie wiem od czego dalej zacząć ? Jeżeli ktoś mnie może naprowadzić na temat to proszę pomóżcie. (wieslaw7027):D

0 9
  • Pomocny post
    #2 28 Lut 2010 15:18
    slawek87
    Poziom 18  

jak wstawiałeś po remoncie mogłeś przegrzać pierścienie.
    Mogli ci jeszcze rozrząd przestawić i też będzie okrutny muł.

0
  • #3 28 Lut 2010 19:27
    wiesław leniek
    Poziom 9  

Dzięki sławek, ale ja po wymianie pierścieni wyjechałem z serwisu, gdzie mi je wymieniali i przejechałem pięć kilometrów i stwierdziłem że muł i nie chce się zbierać. To wróciłem do nich z powrotem i oni kombinują teraz że to sprzęgło. Ja patrzałem do sprzęgła i jest ok, bo jedne talerze się schodzą a drugie rozchodzą i pasek napędowy się obraca. Ale weź im to wytłumacz, przecież to oni są fachowcy a nie ja. Ja jestem już zdesperowany i sam zamierzam się zabrać za to, tylko nie wiem od czego zacząć.

0
  • #4 28 Lut 2010 19:32
    radekch24
    Poziom 11  

Jak to możliwe, że z 50 ccm zrobili ci 80?? Czyli co dokładnie zrobili??

0
  • #5 28 Lut 2010 19:33
    39006
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #6 28 Lut 2010 19:39
    slawek87
    Poziom 18  

Pewnie, przy składaniu popełnili błąd i głupio fachowcom się przyznać a sprzęgło rozbiorą i złożą tak samo, poprawią rozrząd, albo coś w tym stylu, do tego cie skasują i nagle będzie ciągnął. Oczywiście, powiedzą że wina sprzęgła, pozdro.

0
  • #7 28 Lut 2010 21:06
    wiesław leniek
    Poziom 9  

dzięki za rady .Może i tak jest że przestawili mi rozrząd tylko się zastanawiam czy przy składaniu pierścieni nie rysneli mi cylindra i teraz kombinują.a z drugiej strony to jakby nawet rysneli ten cylinder to nagle by tak osłabł.Jeżdził po przeróbce na 80cmm 70km nawet 80 na godz a teraz nagle25 km na godz.Radekch24 pytasz co zrobili jak przerabiali na 80cm.Oni mi wymienili wał bo był machnięty tłok pierścienie i cylinder.Pozdrawiam wszystkich.

0
  • #8 28 Lut 2010 21:49
    radekch24
    Poziom 11  

A co z gaźnikiem?? Wydaje mi się że to co wymienili, nie poprawi osiągów skutera. A te 70-80 km/h też na 50 ccm możesz wyciągnąć. Najlepiej to zmień fachowców albo dogadaj się tak że jak skuter nie będzie jeździł jak powinien kasy im nie zapłacisz. Bo teraz wymienią ci pół silnika i każa za to płacić.

0
  • #9 28 Lut 2010 22:34
    wiesław leniek
    Poziom 9  

Masz rację ze zmianą pseudo fachowców już postanowiłem. Jutro rano jadę do Świebodzic, tam jest fachura, ponoć dobry, dużo o nim słyszałem dobrego. On proponuje żeby przy naprawie stać przy nim i to co wymieni zużytego to oddaje. A nie tak jak inni, każą przyjść na drugi dzień i nie wiadomo czy wymienili tą cześć czy nie.

0
  • #10 02 Mar 2010 09:51
    wiesław leniek
    Poziom 9  

Wilga słaba po wymianie pierścieni. Dzięki za naprowadzenie na temat. Problem z wilgą już naprawiony. Jednak był przestawiony wałek rozrządu. Pozdro

0