Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

hp laser color 2500l - drukuje tylko złóty

28 Lut 2010 11:11 3548 12
  • Poziom 14  
    Witam.
    Mam problem z HP Laser Color 2500l - drukuje tylko żółty kolor - drukarkę otrzymałem do naprawy, gdyż drukowała tylko pół strony w pionie i tylko w żółtym kolorze - problem tkwił w złym ustawieniu karetki, była przestawiona o kilka ząbków. Po wielokrotnych próbach, kilka razy udało się uzyskać wydruk wszystkich kolorów ale obecnie drukuje tylko żółty. Stan tonerów to około 50-80% - co może być przyczyną, że nie drukuje pozostałych kolorów ? Styki ok. co mogłem wyczyściłem. Proszę o pomoc ,gdzie szukać usterki ?
  • PCBway
  • Poziom 21  
    Wydaje mi się że problem nadal tkwi w karuzeli z tonerami. Ona kręci się wiadomo w kółko ;) ale również ma takie wychylenia do przodu i do tyłu - wtedy kiedy przybliża się do bębna. Po wyciągnięciu całej karuzeli, na takim pręcie z tyły jest krzywka która odpowiada za te wychylenia.
    Miałem kiedyś taki przypadek że ta krzywka się tak starła że jej fragmenty były w drukarce.
    Obejrzyj dokładnie karuzelę i zwróć jeszcze uwagę na silnik z zębatkami (często pękają) który napędza tą właśnie karuzelę.

Napisz jeszcze jakie tonery? Wydaje mi się że jakieś napełniane skoro przestawiły się zębatki na karuzeli.
  • PCBway
  • Poziom 21  
    wyjmij wszystkie tonery i recznie każdy z nich pokrec możliwe że któryś bardzo ciężko chodzi i ponownie przestawił karuzele
  • Poziom 14  
    możesz mieć rację bo niekiedy nie ustawi się dokładnie na swoim miejscu żeby wyciągnąć toner - tonery są oryginalne - jak wygląda ta krzywka masz jakieś foto? lub nr katalogowy?
    pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Ta krzywka o ile się nie mylę znajduje się za tą blachą. Z tego co wiem jest też tam czujnik optyczny który odpowiada za wychylenie karuzeli. Może też coś jest poprzestawiane (niezgrane).

Krzywka nie jest chyba dostępna - ja wymieniałem całą karuzelę.

hp laser color 2500l - drukuje tylko złóty
  • Poziom 14  
    krzywka o której wspomniałeś wizualnie jest ok

nie wiem czy nóżka w widełkach od elektromagnesu nie jest przegięta - czy oba końce widełek muszą być równo? czy mają być odchylone od siebie?

w chwili obecnej jak drukarka testuje tonery tylko zółty dolega do wałka druma - nastepne spadają w dół tak jakby elektromagnes nie zatrzymał ich w prawidłowym położeniu i jeszcze jedno czy oprócz ustawień karetki jeszcze jakieś zębatki się ustawia - w serwisówce nic nie widziałem?
  • Poziom 9  
    Też mam ten sam problem. Początkowo w serwisie odpowiedziano mi, że to może być wina nowego bębna, ale niestety stary poszedł już do skupu i nie miałem na czym sprawdzić.

Generalnie to najpierw było tak, że pierwsza strona wychodziła żółta, natomiast kolejne już dobre. W pewnym momencie pojawiła się tylko żółta, a po wymianie bębna na nowy nie pojawiło się nic. Teraz po 2 latach odpaliłem drukuje na teście i o dziwo drukuje żółty. Co ciekawe wałki pozostałych tonerów (tez nowych) są czyste, jakby ich wogóle nie używała.

Czy przeciętny zjadacz chleba poradzi sobie z serwisem? Jaki może być przeciętny koszt karuzeli i czy ekonomicznie taka wymiana ma jeszcze sens? Bęben i tonery mam nowe - więc jakby nie liczyć same materiały eksploatacyjne w drukarce to ok. 1000 zł.
  • Poziom 14  
    Problem z drukowaniem jest związany z nieodpowiednim ustawieniem karuzeli. Na
    forum jest serwisówka - ustaw karuzelę zgodnie z nią i po problemie.

Inną przyczyną może być wybierak elektromagnesu, który ustawia karuzelę w złym położeniu.
  • Poziom 10  
    Witam.
    Przyłączę się do tematu.
    Wymieniłem karuzelę na nową ale mimo to drukuje tylko żółty, w innej 2500/2500 z tą samą przypadłością stwierdziłem, że karuzela nie zatrzymuję się w odpowiednim miejscu, niby elektromagnes "zatrzaskuje" się na krzywce ale karuzela się lekko cofa, w tym przypadku zwiększyłem naciąg sprężynki elektromagnesu żeby mocniej się "zatrzaskiwał" na krzywce i pomogło ale w kolejnej 2500 ta operacja nie przyniosła takiego efektu (karuzele sprawne lub wymienione na nowe)

Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    Pisałem wcześniej, że uszkodzony może być wybierak elektromagnesu - osobiście miałem taki przypadek próbowałem go naprawić mając na wzór inny na którym było wszystko ok - nic to nie dało - nie da się go przywrócić do poprawnej pracy.
    Proponuję wymienić na inny i sprawdzić.
  • Poziom 10  
    Jak w poprzednim przypadku z inną CLJ skróciłem sprężynkę elektromagnesu i pomogło.
  • Poziom 10  
    Stary temat, ale się przyłączę. Może komuś się przyda.
    Identyczny problem. HP 2500L drukowała tylko na żółto. Skrócenie sprężynki elektromagnesu o kilka zwojów rozwiązało problem (zobaczymy na jak długo). Wymiana modułu Rotary drive assembly - RG5-6911 również powinna pomóc, ponieważ w nim jest ten elektromagnes, ale jest drogi. Nowy w necie widziałem za prawie 400zł