Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mini cyfrowy polsat - nie działa , jest zasilanie na wejściu

leofeo 28 Feb 2010 12:00 28995 17
    leofeo
    Level 15  
    Witam

Zostało mi trzy miesiące abonamentu a tu zonk :(.
    Mini polsat przestał działać.
    Już kilkakrotnie zdarzało sie że sie zawieszał wtedy wyłączałem z sieci na chwile i wracał do normy.
    Ostatnio wyłączył sie i już nie chce sie załączyć.
    Na początku jeśli podłączałem zasilacz to zielona przygasała jak na zwarcie.
    Teraz dioda zasilacza świeci sie normalnie ale dekoder ani drgnie.
    Jak nacisnę przycisk środkowy to coś w środku pyka raz.
    Czy ktoś może podsunąc jakąś diagnozę lub teorie co sie sypnęło?

Pozdrawiam

Proszę poprawić pisownię stosując się do zasad panujących w dziale p.7 w razie braku polskich znaków proszę skorzystać z znaków znajdujących się w symbolach inżynierskich - GKVIDEO
    telesat1
    Moderator on vacation ...
    Nie jest to diagnoza. Post przeniosłem i na przyszłość proszę tego pilnować.
    Co do dekodera, pozostaje kontakt z dystrybutorem CP. Dowiesz się czy podlega wymianie.
    leofeo
    Level 15  
    Nie mam możliwości go wymienić czy oddać na wymianę.
    Jedyna możliwość to naprawa we własnym zakresie przy pomocy kogoś życzliwego z forum.

Pozdrawiam
    leofeo
    Level 15  
    Zasilacz jest sprawny.
    Asia2619
    Level 10  
    Witam mam ten sam problem, wczoraj wyłączono nam prąd i dopiero dziś rano włączyliśmy dekoder a tu niespodzianka, nie działa, wcześniej jak był taki problem to wystarczyło kilka razy wyłączyć zasilacz i włączyć go znów ale teraz to juz nie skutkuje, dioda na zasilaczu świeci mocno ale w momencie podłączenia go do dekodera blednie, dekoder nie działa diody nie świecą, próbowałam przytrzymać dwie strzałki naraz przez chwilę i podłączyć do prądu ale nic to nie dało, jak zasilacz jest podłączony do dekodera to tv straszliwie buczy ale tylko na jednym kanale, a jak się wyciągnie kabel z dekodera to przestaje, kiedyś też tak było że tv buczał ale dioda z zasilacza migała a nie świeciła blado zielonym kolorem, myślałam że to wina kabla euro ale po zmianie również buczy:( Jeśli ma ktoś wiedzę na ten temat to proszę pomóc, dziecko załamane na bajki patrzeć nie może :( pozdrawiam i z góry dziękuję.
    netTv
    Level 26  
    Sprzęt jest na gwarancji wymień na sprawny w APS i po sprawie. Może przepięcie uszkodziło dekoder lub zasilacz. Do APS zabierz komplet, czyli dekoder zasilacz i pilot.
    Asia2619
    Level 10  
    netTv wrote:
    Wymień na sprawny w APS i po sprawie. Może przepięcie uszkodziło dekoder lub zasilacz. Do APS zabierz komplet, czyli dekoder zasilacz i pilot.

tylko że za miesiąc kończy nam się umowa, aktualnie będziemy płacić 5 kwietnia ostatni abonament (trzymiesięczne wypowiedzenie umowy) nie wiem czy będzie z tym problem:( dziękuję bardzo za radę.

Dodano po 7 [minuty]:

Teraz Mąż sprawdzał zasilacz i wszystko jest w porządki 12V tyle ile powinno być, więc to nie wina zasilacza.
    netTv
    Level 26  
    Nie ma znaczenia za ile kończy się umowa. Dekoder jest na gwarancji i APS musi wymienić od ręki. Spróbuj odłączyć kabel antenowy i wtedy podłączyć dekoder do prądu, sprawdź czy dioda świeci poprawnie.Osobiście radzę wymienić dekoder w punkcie sprzedaży. Tam również będziesz mogła sprawdzić czy problemem nie jest w instalacja antenowej. W wyniku doznanych przepięć zasilania, konwerter może być uszkodzony i dawać zwarcie, itp. Im szybciej do APS tym lepiej dla Ciebie, po co płacić abonament nie oglądając.
    Asia2619
    Level 10  
    netTv wrote:
    Nie ma znaczenia za ile kończy się umowa. Dekoder jest na gwarancji i APS musi wymienić od ręki. Spróbuj odłączyć kabel antenowy i wtedy podłączyć dekoder do prądu, sprawdź czy dioda świeci poprawnie.Osobiście radzę wymienić dekoder w punkcie sprzedaży. Tam również będziesz mogła sprawdzić czy problemem nie jest w instalacja antenowej. W wyniku doznanych przepięć zasilania, konwerter może być uszkodzony i dawać zwarcie, itp. Im szybciej do APS tym lepiej dla Ciebie, po co płacić abonament nie oglądając.

Niestety cały czas przygasa w momencie kiedy podłączam dekoder, jutro pojadę to załatwić, dziekuję ślicznie za pomoc :) pozdrawiam bardzo serdecznie :) wszystkiego dobrego życzę :)
    fajny5
    Level 16  
    Witam. Napięcie z zasilacza 12V będzie wychodzić, ale po podpięciu dekodera już go nie będzie. Wina leży w uszkodzonym zasilaczu.
    Asia2619
    Level 10  
    Wiec jedyne wyjscie to zamiana na nowy:(
    dzac4
    Conditionally unlocked
    Tak można podstawić inny sprawny zasilacz 12 V chociaż 1A.
    Asia2619
    Level 10  
    dzac4 wrote:
    Tak można podstawić inny sprawny zasilacz 12 V chociaż 1A.

niestety nie posiadam takowego, ale wizyta w punkcie cyfrowego polsatu widzę jest jednak nieunikniona, mam tylko nadzieję że wymienią mi go od ręki i że nie będzie problemu bo jest na Męża nie na mnie.
    dzac4
    Conditionally unlocked
    Jeżeli umowa jeszcze nie wygasła powinni wymienić sprzęt na wolny od wad.
    Ale to jest Cyfrowy Polsat i wszystko możliwe.
    Asia2619
    Level 10  
    Mam też taka nadzieję :) dziękuję bardzo serdecznie za pomoc i pozdrawiam gorąco :):)
    Asia2619
    Level 10  
    Witam przepraszam że tak późno:) odwiedziłam punkt gdzie kupiliśmy mini dekoder co się okazało już nie istnieje... Pan mnie poinformował że mam iść do innego punktu ale że raczej niczego nie załatwię bo umowa jest na Męża, skoro byłam już w centrum postanowiłam jednak zaryzykować... i doznałam szoku... Pan nawet nie zapytał o nazwisko o umowę, czy upoważnienie po prostu wymienił mi zasilacz i to wszystko... zapytałam go jaki może być powód, przyczyna... na co On mi odpowiedział NIE MAM ZIELONEGO POJĘCIA... ale najważniejsze że działa wina leżała po stronie zasilacza, dziękuję jeszcze raz za pomoc i rady :) korzystając z okazji życzę wszystkim ZDROWYCH, POGODNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH SPĘDZONYCH W GRONIE RODZINY :) POZDRAWIAM!!
    irek19
    Level 33  
    To właśnie jest CP. Co do zasilacza, ten typ tak ma i przepięcie w sieci 230V uszkadza ten zasilacz. Ta usterka jest do zrobienia.
    Pozdrawiam.