Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat instalacji: Cyfrowa TV + Internet + Analog UPC

28 Lut 2010 12:09 14445 4
 • Poziom 2  
  Witam

  W najbliższych dniach zjawi się u mnie monter UPC instalujący pakiet cyfrowy telewizji Max standard + internet FP25 + dodatkowo mam zamiar korzystać również z telewizji analogowej. Ponieważ umowa będzie na nowego domownika, a koszt instalacji to 50 zł w promocji, chciałbym zasięgnąć opinii forumowiczów, jak optymalnie powinien wyglądać schemat instalacji, gdyż ja ekspertem w tej dziedzinie nie jestem.

  Ale po kolei, na samym początku, jak miałem tylko telewizję analogową - schemat instalacji - obrazek.
  Gniazdo RTV przypomina to:
  Schemat instalacji: Cyfrowa TV + Internet + Analog UPC
  [url=http://allegro.pl/item930113800_gniazdo_antenowe_tv_fm_przelotowe_uniwersalne_5248.html] i doprowadza sygnał do 2. telewizora w pokoju sąsiednim.
  Sama instalacja (łącznie z gniazdkiem) liczy sobie ponad 10 lat, a kabel wchodzący do mieszkania w listwie podłogowej nie sprawia wrażenia "izolowanego" przez swoją mniejszą grubość - jednak mimo to sam internet sprawuje się bardzo dobrze.

  Parę miesięcy temu zamówiłem internet łącznie z dotychczas posiadaną telewizją analogową (schemat instalacji - obrazek).
  Monter przerwał kabel wchodzący do mieszkania, zamontował swoją puszkę - najprawdopodbniej zwrotnicę multimedialną z 3 wyjściami: na 1. podłączony jest modem, 2. puste, do 3. podłączył dalszą część przerwanego kabla, który swoją drogą przez to przerwania musiał zostać "wygięty", gdyż często nagle telewizja zaczyna śnieżyć i trzeba poruszyć tym kablem na odcinku między zwrotnicą a gniazdkiem.

  W związku z tym mam pytania: jak powinna najoptymalniej wyglądąć planowana instalacja przy założeniu oglądania telewizji cyfrowej na 1. telewizorze i analogowej na obydwu?
  Czy gniazdko nie blokowałoby kanału zwrotnego od dekodera i tlumiło trochę sygnał?
  Czy najlepiej zostawić tak jak jest (wymieniając kawałek kabla między zwrotnicą a gniazdkiem) czy też od razu od zwrotnicy podłączyć dekoder i 1. telewizor, na wyjściu koncentrycznym RF Out od dekodera zainstalować rozgałęźnik i jeden kabel podłączyć do 1. telewizora (by również mieć na nim obok cyfrowej mieć też analogową telewizję) a drugi podłączyć do gniazdka RTV (by mieć analogową na 2.tv)? A może jednak lepiej, zważając na leciwość kabla w listwie podłogowej, skłonić montera do przeciągnięcia nowego kabla z puszki UPC do mieszkania?

  Gdyby to miało znacząco ułatwić sprawę, to mogę zrezygnować z analogowej na 1. telewizorze (gdzie będzie cyfrowa) i może wtedy połączyć dekoder bezpośrednio ze zwrotnicą, a następnie połączyć kabel wychodzący z RF out dekodera z kablem biegnącym do drugiego telewizora i ominąć w ten sposób gniazdko i potem je zdemontować?

  Schemat instalacji: Cyfrowa TV + Internet + Analog UPC  Przypominam o regulaminie pkt. 10.11 .
  Link do aukcji zmieniłem a samo zdjęcie "modelu" wstawiłem. [SP5ANJ]
 • Pomocny post
  Poziom 12  
  Po części zależy czy w tych samych pokojach są usługi czy nie (TV i Int). Jeśli nie to rozgałęźnik np. RM-2F na wejściu do mieszkania. Jeden kabel do modemu drugi na instalacje TV (analog i cyfra) - takie wyjście jeśli cyfra w UPC ma kanał zwrotny (RM-2F na obu wyjściach tłumi jednakowo sygnał). Jeśli cyfra w UPC nie ma kanału zwrotnego to rozgałęźnik multimedialny GMF-351 na wejściu do mieszkania i z wyjścia data na internet a z wyjścia TV na analog i cyfrową (oba gniazda analogowe).
 • Poziom 2  
  Z tego co wiem, to jest kanał zwrotny w cyfrowej UPC. Dzięki za poradę :D
 • Pomocny post
  R.I.P. Zasłużony dla elektroda
  Luukaszz napisał:
  ... dodatkowo mam zamiar korzystać również z telewizji analogowej. Ponieważ umowa będzie na nowego domownika, a koszt instalacji to 50 zł w promocji, chciałbym zasięgnąć opinii forumowiczów, jak optymalnie powinien wyglądać schemat instalacji, gdyż ja ekspertem w tej dziedzinie nie jestem.


  W UPC jest to podstawowa konfiguracja wszystkiego co masz w kablu z UPC.

  Schemat instalacji: Cyfrowa TV + Internet + Analog UPC

  Artystą "malarzem" nie jestem, ale tu pokazałem - co i jak - powinno w samej instalacji UPC "wyglądać". :D

  Cytat:
  jak powinna najoptymalniej wyglądąć planowana instalacja przy założeniu oglądania telewizji cyfrowej na 1. telewizorze i analogowej na obydwu?


  Schemat instalacji: Cyfrowa TV + Internet + Analog UPC

  Cytat:
  Czy najlepiej zostawić tak jak jest (wymieniając kawałek kabla między zwrotnicą a gniazdkiem)

  Można ale nie zalecałbym takiego rozwiązania.

  Pamiętaj, że sygnał Digi z dekodera jest na wyjściu SCART (niskiej częstotliwości) i ten sygnał możesz podać do innego TV jako "po niskiej".  Pozdrawiam.
 • Poziom 2  
  Super.
  Wszystko jasne.
  Dzięki wielkie za pomoc :D


  Zgodnie z regulaminem pkt. 10.2 , temat Zamykam. [SP5ANJ]