Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharan 1,9tdi,skrzynia 6-tka,czasami nie można wyłączyć 1iR

28 Lut 2010 14:42 2920 2
 • Poziom 12  
  Witam.
  Szukałem podobnego problemu, jednak u wszystkich był problem z włączeniem biegów. U mnie pojawił się problem z wyłączeniem 1-go i wstecznego.
  Zaczyna to być kłopotliwe podczas manewrów na parkingach. Do dziś jak był problem, wystarczyło trochę podjechać do przodu lub do tyłu by można było wyłączyć bieg, teraz trzeba wyłączyć silnik i czasem nawet pchnąć auto by bieg można było wyłączyć. Nie ma najmniejszych problemów z włączeniem któregokolwiek biegu, bez względu na to czy silnik jest uruchomiony czy nie, czy też jedzie czy stoi.
  Napisałem czasami, bo dzieje się tak tylko wtedy, jak w trakcie manewrowania coś "przeskoczy".Z kabiny słychać głuchy odgłos, jakby przesuwającego się i uderzającego w coś elementu z przodu auta.To "przeskakiwanie" mam cały czas odkąd posiadam auto, wcześniej jednak nie miało wpływu na zmianę biegów, za to podczas ruszania z miejsca szarpie, a w trakcie jazdy pedał sprzęgła po zmianie biegu nie odbija do końca,"zawisa" jakiś centymetr od góry, by po sekundzie podskoczyć do końca.
  Auto to VW Sharan 1,9 tdi, silnik AUY, skrzynia 6-io biegowa, rok 2003/2004, przebieg 263 tys. km.
 • Poziom 30  
  Sprzęgło do wymiany.
 • Poziom 12  
  No i na jakiś czas powinno być dobrze. Wymiana
  -Zestaw sprzęgła z kołem dwumasowym
  -Łożysko
  -Uszczelniacz wału korbowego (tak wyszło przy okazji)
  -Robocizna
  Razem 3500 pln.
  Ciekawa jak dla mnie sprawa to to, że wszystkie elementy cierne solidnie przegrzane, znane mi z innych aut ślizganie się sprzęgła tu nie było wyczuwalne. Dwumasa od przegrzania popękana i zablokowana.
  Ale to jeszcze nie koniec wydatków.
  W kwestii przeniesienia napędu jeszcze czeka mnie wymiana półosi i zabieraka.
  Co polecacie, przerabiane półosie z allegro, czy nowe z serwisu??????