Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seat Ibiza 2006 Halogeny - ciągle świecą

28 Feb 2010 14:52 2613 3
  • Level 16  
    Witam

Probelm polega na tym, że halogeny świecą cały czas kiedy włącze światła. Auto było uderzone i założony inny zderzak od nowszego modelu wraz z halogenami - halogeny to pewnie jakieś tańsze zamienniki oryginałów stąd ten problem.
    Trzeba będzie zamienić jakieś kable albo coś? Żeby to wszystko działało normalnie? Bo słyszałem że często jest tak iż trzeba kombinować, bo nie zgadzaja sie wiazki...
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Level 42  
    No to kombinuj, ale bez komputera będzie cięzko
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Level 27  
    musisz sprawdzic połączenie używając schematu do seata.Same chalogeny chyba nie mają wpływu ,przecież mają 2 piny o ile się nie myle .
    Jesli wiązka ok ,może problem w przełączniku lub bornetsie o ile występuje w tym autku.
  • Level 14  
    1) komputer nie bedzie potrzebny - to tylko elektryka

2) halogeny tutaj nie maja nic do rzeczy - gdy dostaja napiecie to sie swieca. Nie wazne czy tanie czy drogie zasada dzialania jest ta sama.

3) W opisie twojego przypadku wyglada mi to na źle podpiete halogeny. Może ktos podpial je po prostu pod światła mijania. Trzeba prześledzic kable. Da się to zrobic na dwa sposoby:

a) uzywajac woltomierza. Trzeba zalaczajac rozne swiatelka sprawdzic kiedy pojawia sie, a kiedy zanika napiecie na halogenach.

b) uzywajac omomierza - najtansze mierniki maja funkcje sprawdzania diod z sygnalizacją dzwiekową. Takze sie przyda. Przypomne ze omomierz wpinamy w instalacje gdzie nie ma napiecia. Swiatelka musza byc zatem wylaczone bo inaczej miernik sie moze sie uszkodzic. Przed uzyciem omomierza dobrze jest sprawdzic woltomierzem, ze na badanych koncowkach nie ma napiecia. Nie trzeba odlaczac aku o ile na badanych koncowkach rzeczywiscie nie bedzie napiecia.

Jezeli bys wpadl na pomysl odpinania aku pamietaj ze potem w ibi trzeba zaprogramowac kompa co jest osobnym tematem.

Dodano po 3 [minuty]:

Jeszcze idac dalej zwroce uwage na demontaz halogenow. Choc sam mam Ibizę to nie kojarzę dokładnie jak wygląda ich montaż - raz że moja jest starsza, druga rzecz ze nie mam halogenow akurat w tym autku.

Warto zwrocic uwage podczas pierwszego demontazu poniewaz jeżeli cos urwiesz albo źle zamontujesz to potem je zgubisz podczas jazdy.