Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elemis DVD 933q - no disc

28 Lut 2010 16:50 1189 2
  • Poziom 10  
    Witam!
    Otóż problem jak w temacie, czyli po włożeniu płyty wyświetla się napis NO DISC.
    Wyczyściłem laser, ale to nie rozwiązało problemu.

Podczas czyszczenia lasera zauważyłem, iż problem polega na tym, że płyta nie potrafi się "rozkręcić". To znaczy obraca się ale zbyt wolno.
    Dodatkowo zauważyłem, iż scalak oznaczony V5888S L/F mocno się grzeje (po 5 sekundach parzy po palcach).
    Gdzie i co powinienem sprawdzić, aby rozwiązać problem??
    Z góry dziękuję za pomoc!!
  • Poziom 15  
    silniczek jest prawdo podobnie 3fazowy , rozwiązaniem będzie wymiana scalaka , który jest odpowiedzialny za uruchomienie silniczka od napędu płyty. Drugą przyczyną może być uszkodzony silniczek, sprawdź czy on sie nie grzeje.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Silniczek pozostaje zimny, nie jest on trójfazowy. Zmierzyłem napięcie, które zasila ten silniczek i miernik skacze między 0,5v do 0,7v, to chyba za mało.
    Scalak, który jest odpowiedzialny za uruchomienie silniczka od napędu płyty, to jest chyba ten co się grzeje V5888S L/F. Ja także podejrzewam, że jest on uszkodzony. Tylko obawiam się, że sama jego wymiana nic nie da. Trzeba by znaleźć przyczynę dlaczego on padł.
    Obok niego znajdują się się 2 tranzystory 8550 oraz 2 kondensatory 220uF. Możliwe, iż z nimi jest problem tylko jeszcze nie wiem jak je sprawdzić.

Ps. Dziękuję za odzew