Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polsat Cyfrowy 2 tv i chęć tego samego kanału.

28 Lut 2010 19:13 5230 16
  • Poziom 8  
    Witam

Mam Polsat Cyfrowy i na razie jeden dekoder - Echostar7400HD
    Widziałem już parę tematów tylko że prawie wszyscy chcą dzielić sygnał i oglądać dwa różne kanały na dwóch telewizorach.
    Ja często jestem w jednym pokoju a potem chce też oglądać w drugim. Więc pierwsze pytanie:

1. Czy wystarczy żeby na "głównym" włączył dany kanał który mnie interesuje i już mogę oglądać na drugim TV? Odbiornik chyba nie musi być włączony? I mam rozumieć że tylko ten jeden da się wtedy oglądać i nie można przełączać (ale to raczej oczywiste)

I teraz mam pytanie trochę techniczne. Na dachu mam antenę i z niej z konwertera wychodzi jeden kabel. Ten jeden kabel podłączyłem do takiego rozgałęzienia ( nie wiem jak to się nazywa) . z jednej strony mam podłączony kabel od anteny a z drugiej strony kable idące do 8 pokoi. Tzn mam 4 podłączone bo nie znalazłem takiego na 8.
    Pytanie:
    Czy od głównego dekodera muszę prowadzić kabel (gdzie go podlączyć jeśli trzeba) czy ja mam "obraz" w tych kablach co mi wychodzą i wystarczy że kupię jakiś dekoder Polsatowy na Allegro.pl ( używane są w dobrej cenie ) podłączę kablem do tego gniazda i powinno śmigać.

Dziękuję z góry za odpowiedzi.
    Prosiłbym jakby komuś się chciało dodać jakieś linki co muszę kupić.
    I przepraszam że może za długo.
    Pozdrawiam
    Marcin
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Te schematy co podałeś to trochę czarna magia dla mnie. Ja tam wolę prostszy język w kwestiach TV-SAT. Z tym pilotem to fajny pomysł.
    Tylko jednak będę drążył temat czy nie ma możliwości ciągnięcia kabla po całym domu?
    Po co mi w takim razie te kable wychodzące z gniazd TV - to są takie J45 czy coś takiego.
    Dlaczego mam sobie dać spokój z rozgałęzieniem?
    Przecież teraz to mam i to ma ręce i nogi.

Proszę o odpowiedzi na moje pytania z tematu pierwszego i drugiego:)
    Nie poboczne
  • Poziom 34  
    Tv sender
    Rozwiązanie bez kabli z drobnymi wadami.
  • Warunkowo odblokowany
    marcinkornacki napisał:

Dlaczego mam sobie dać spokój z rozgałęzieniem?
    Przecież teraz to mam i to ma ręce i nogi.

Nogi to dopiero cię będą bolały jak będziesz ganiał z wymianą dekodera!:D

Dodano po 2 [minuty]:

marcinkornacki napisał:

Po co mi w takim razie te kable wychodzące z gniazd TV - to są takie J45 czy coś takiego.

Na takie pytania odpowiada instrukcja dekodera.
    Jest napisane czarno na białym(no chyba że CP dołożył do koloru:D)

No i kolega już wyżej napisał Videosender.
  • Poziom 8  
    Ok Panowie
    Tematem Sendera już teraz zacząłem się interesować.
    Jednak chciałbym uzyskać odpowiedzi na pytania:
    1. czy jak kupię ( a przecież chyba muszę ?) to nie mogę go podłączyć do gniazdka w pokoju z kablem tv? nie będzie wtedy tego samego obrazu co w pokoju z dekoderem z karta?
    2. Jak nazywa się profesjonalnie taki pilot na "odległość"? Bo nie mogę znaleźć.

Takie rozgałęzienie już znalazłem jak się nazywa i mam takie coś na poddaszu:
    "Wzmacniacz"
    Do niego podłączyłem z jednej strony to co wychodzi z anteny a z drugiej popodłączałem kable który idą do pokoi. No i w tym pokoju co jest główny dekoder to to działa. W innych pokojach nie mam jeszcze odbiorników.

I jeszcze jedno pytanie:
    Dajmy na to że jednak nikt mi nie wyjaśni albo nie zrozumiem:)
    To czy np. warto kupić dekoder i do tego Telewizję Na Kartę ( jest tego trochę na allegro w niezłych cenach ) to wtedy mogę już "wejść" do gniazda z kablem TV co mam w pokoju?

Przepraszam jeśli moje posty to bełkot, ale znam się na tym miernie.
  • Warunkowo odblokowany
    Po pierwsze popraw pisownię punkt 15 regulaminu.
    Po drugie już napisałem ci żebyś się pozbył jakiegoś wzmacniacza czy rozgałęźnika!
    Do takich rzeczy stosuje się odpowiednia konwertery, multiswiche.
    A czy warto kupić TNK to sam sobie odpowiedz ty będziesz oglądać!

dodano:

marcinkornacki napisał:

1. czy jak kupię ( a przecież chyba muszę ?) to nie mogę go podłączyć do gniazdka w pokoju z kablem tv? nie będzie wtedy tego samego obrazu co w pokoju z dekoderem z karta?

Zwracaj uwagę.
    A dekoder Polszajsu nie będzie działał z kartą TNK!
    I jak byś użył opcji szukaj to też byś znalazł odpowiedź na swoje pytania.

Dodano po 5 [minuty]:

marcinkornacki napisał:

Ja się nie pytam czy warto kupić tylko czy będzie działało w takim zestawieniu jak napisałem

Konwerter quad lub octo!
    Konwerter quatro i multiswich 5/6.
    Do wyboru.
    Masz jasną odpowiedź!

Scaliłem GKVIDEO
  • Poziom 24  
    Modulator z modulatora sygnał do rozgałężnika a sygnał z anteny SAT puścić pomijając rozgałężnik. Mamy odbiór tego samego kanału we wszystkich TV jakie podłączymy.
  • Poziom 8  
    ansat napisał:
    Modulator z modulatora sygnał do rozgałężnika a sygnał z anteny SAT puścić pomijając rozgałężnik. Mamy odbiór tego samego kanału we wszystkich TV jakie podłączymy.

A byłbyś tak miły i napisał to trochę bardziej po ludzku.I proszę się nie obruszać że "to jest po ludzku!". Proszę o to co mam dokładnie kupić. Modulator? Rozgałęźnik?
  • Poziom 30  
    Gdyby ten Echostar miał modulator było by prościej...
    A tak skazany jesteś na zewnętrzny modulator. Jak to wygląda możesz sobie zobaczyć na aukcji numer 945288791 w naszym ulubionym allegr..o.
    Po prostu wtedy jedno z dwóch gniazd euro Echostara podłączasz kablem do modulatora.
    Modulator tworzy kompletny sygnał, który oddbierze każdy odbiornik telewizyjny posiadający wejście antenowe- trzeba tylko wyszukać odpowiedni kanał, na którym "nadaje" modulator. Łączymy modulator z gniazdkiem antenowym odbiornika TV kablem koncentrycznym-"antenowym". No i taki sygnał łatwo rozdzielić, np za pomocą owego tajemniczego "rozdzielacza-wzmacniacza" (może więcej danych o nim, jakieś zdjęcie?).
    Prościej już chyba się nie da napisać:-)
  • Poziom 8  
    Moim zdaniem to ktoś mnie nie rozumie.
    Ja ten tajemniczy wzmacniacz - rozdzielacz mam na poddaszu
    W kazdym pokoju mam gniazdko z kablem TV. Koncza się w ścianach w pokojach i na górze pęk ośmiu owych kabli razem. Od anteny przez okno wychodzi mi jeden kabel. Metodą prób i błędów podłączyłem 1 od anteny to oczywiste i potem strzelalem aż ustrzeliłem jeden z tych ośmiu ( mam tv tylko w jednym pokoju). Więc nie wiem po co mi ten modulator wreszcie. Na górze nie wiem co mam zainstalowac skoro takie zły jest ten wzmacniacz:) zrobie zdjecie jutro i przesle na priv.
    chyba ten sender kupie.
  • Poziom 10  
    Ale Twoja metoda jest błędna! Już koledzy o tym wspominali. Działa Ci wszystko bo latasz z 1 dekoderem! Jak będziesz miał 2 dekodery i oba włączysz jednocześnie spali się wszystko!
    Zapomnij o swoim pomyśle i słuchaj rad bardziej doświadczonych. Nie warto kupować nowych dekoderów później :P
  • Poziom 30  
    marcinkornacki napisał:
    Moim zdaniem to ktoś mnie nie rozumie.
    .
    Niestety chyba aż za dobrze.
    Nie rozumiem tylko jednego- masz okablowanie a nie chcesz tego wykorzystać. No ale twój wybór. Przy senderze może być i tak, że nie będziesz mógł zamykać drzwi, bo straci zasięg ;-) Plusem jest odbiornik-nadajnik pilota( "bezprzewodowy przedłużacz") w komplecie.
  • Poziom 11  
    Czytając te pytania i odpowiedzi kolegów zrozumiałem jedno: mylące jest tu sformułowanie "antena" czy mamy na myśli tradycyjną antenę do telewizji naziemnej czy antenę satelitarną. Kol. MARCIN ma założoną instalację antenową przystosowaną do telewizji naziemnej. Znajdujący sie na poddaszu wzmacniacz miał służyć jako rozgałęźnik sygnału na poszczególne pokoje jednocześnie rekompensując straty wynikające z tego podziału.
    Rozprowadzenie sygnału TV SAT tymi kablami jest możliwe ale kłopotliwe:
    1. tuner SAT musi mieć wyjście antenowe do połączenia z telewizorem (były takie np. Philips 6010)
    2. W nowszych raczej nie znajdziemy takiego wyjścia a więc jest potrzebny modulator, który przetworzy sygnały obrazu i dźwięku z gniazda EURO na sygnał wielkiej częstotliwości (w jakimś ustalonym kanale telewizji naziemnej).
    3. Tak uzyskany sygnał należy przesłać kablem koncentrycznym na poddasze do wejścia wzmacniacza i z niego na kable wychodzące do pokoi.
    P.s. są też inne rozwiązania ale w tym przypadku chyba to jest najprostsze.
  • Poziom 30  
    Maglujesz temat ;-)
    Jaką instalację ma ten kolega to wiemy, a w pierwszym swoim zdaniu napisał o Cyfrowym Polsacie i dekoderze SAT HD, więc wiemy, co chciał na istniejącej instalacji osiągnąć. O modulatorach też zdaje się było pisane. Nawiasem- w moim najnowszym nabytku - fabrycznie nowym Opticum 7260CI2CX Plus, oprócz wyjścia do nagrywania audycji na HDD(usb), oprócz wyjścia HDMI jest także... modulator.
  • Warunkowo odblokowany
    Proponuję zamknąć temat bo kolega marcinkornacki nic nie rozumie co się pisze do niego.
    Tym bardziej jest już nieaktywny i darmowa dyskusja.