Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piec gazowy Viessmann vitopend 100 opóźnione załączanie

siwica 28 Feb 2010 19:42 8303 7
 • #1
  siwica
  Level 2  
  WITAM mam prośbę czy ktokolwiek miał do czynienia z takim przypadkiem i mógłby udzielić wskazówek , mianowicie posiadam piec z zamkniętą komorą spalania vitopend 100 i gdy odkręcam ciepłą wodę to niestety trzeba poczekać różnie 3 sek do 3 minut aby piec się włączył . Często poranna toaleta odbywa się za pomocą zimnej wody:cry:,no chyba że działa centrale to nie ma problemu .Wyświetla się Γ 35 zresetowałem zgodnie z instrukcją i nie pomaga , ciśnienie wody jest duże . Proszę o pomoc w rozwikłaniu tej zagadki
 • #2
  wawrzeczko_t
  Heating systems specialist
  Jaki to typ Vitopenda 100 ?

  Piec gazowy Viessmann vitopend 100 opóźnione załączanie

  Przestaw kocioł w tryb automatyczny i zresetuj jeszcze raz.
 • #3
  siwica
  Level 2  
  Witam typ vitopend 100 z zamkniętą komorą spalania (chyba że są jakieś info gdzieś na piecu do odczytania ? ),resetowałem już nie raz na wszelakie sposoby i nic to nie pomaga ,może te zapalniki są coś nie tak , jak to mogę sprawdzić samemu ?, ktoś też pisał o odpowietrzniku , nie mam koncepcji co mu dolega , dzisiaj po zresetowaniu parę razy się uruchomił samoistnie ,nie wiem dlaczego był ustawiony tylko na wodę użytkową . Z góry dziękuję za sugestie . Pozdrawiam .
 • #4
  wawrzeczko_t
  Heating systems specialist
  siwica wrote:
  (...)dzisiaj po zresetowaniu parę razy się uruchomił samoistnie


  Sorry, ale znasz obsługę swojego urządzenia ? Weź instrukcję, otwórz gwarancję, poczytaj ...

  Samiostne załączanie kotła potwierdza, że kocioł jest załączony w trybie kominiarza, więc przełącz go w tryb auto (instrukcja powyżej).

  Na tabliczce znamionowej za słowem "Vitopend 100" jest wpisane np.: WH1B lub WH4 lub WHE lub ... Więc odczytaj ten kod, bo bez tego będzie ciężko.

  A odpowierznik - a co ma piernik do wiatraka ?
 • #5
  siwica
  Level 2  
  Witam piec vitopend WHE6 . Natomiast na 100 był przełączony w tryb auto tak jak w instrukcji jest opisane . Ponownie go ( zresetowałem ) i wyskoczyło L 0d sterownik palnika wskazuje usterkę naciskałem przycisk przeciwzakłóceniowy ,dopiero po wyłączeniu pieca z sieci się zresetowało ,nadal działa z opóżnieniem największym gdy jest zimny . Pozdrawiam .
 • #6
  wawrzeczko_t
  Heating systems specialist
  "0d" - trzeba jeszcze raz zresetować lub wyłączyć z prądu - tak jak zrobiłeś. Wg mnie teraz powinno być już OK, ale zapewne przydałby się okresowy przegląd kotła :)
 • #7
  siwica
  Level 2  
  Ile taki przegląd kosztuje ?:D
 • #8
  wawrzeczko_t
  Heating systems specialist
  Robocizna: 200 zł + dojazd do Tychów (z Wodzisławia) + części wymagane do wymiany (ale nie zakładamy takiej konieczności z góry).