Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ile zarabia inż. elektryk?

no3q 28 Lut 2010 22:55 17281 11
  • #1 28 Lut 2010 22:55
    no3q
    Poziom 9  

Witam,
    Kończę właśnie piąty rok elektrotechniki i zastanawiam się co dalej ???

W biurze projektowym w Gdańsku zaoferowali mi 1500 zł na rękę ;) - po dwóch latach dostałbym 1800zł. (asystent projektanta)
    Wiem, że sensowne pieniądze zarabia się mając własne biuro, ale chwilowy brak doświadczenia mi to uniemożliwia ;P

Jako handlowiec mogę dostać 1800 zł. Ale to chyba mało rozwojowa praca...

Zakłady energetyczne itp raczej odpadają bo nie mam 'pleców'.

Są jeszcze jakieś inne opcje? Na czym można zarobić sensowne pieniądze?

1 11
  • #2 28 Lut 2010 23:45
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

no3q napisał:
    Wiem, że sensowne pieniądze zarabia się mając własne biuro, ale chwilowy brak doświadczenia mi to uniemożliwia

Masz na myśli okres PRZED nabraniem doświadczenia czy PO nabraniu doświadczenia? Tylko zastanów się najpierw czy masz czas i chęć na nabieranie doświadczenia

0
  • #3 01 Mar 2010 10:32
    me_super
    Poziom 29  

no3q napisał:
    Witam,
    Kończę właśnie piąty rok elektrotechniki i zastanawiam się co dalej ???

W biurze projektowym w Gdańsku zaoferowali mi 1500 zł na rękę ;) - po dwóch latach dostałbym 1800zł. (asystent projektanta)
    Wiem, że sensowne pieniądze zarabia się mając własne biuro, ale chwilowy brak doświadczenia mi to uniemożliwia ;P

Jako handlowiec mogę dostać 1800 zł. Ale to chyba mało rozwojowa praca...

Zakłady energetyczne itp raczej odpadają bo nie mam 'pleców'.

Są jeszcze jakieś inne opcje? Na czym można zarobić sensowne pieniądze?

U mnie w Biedronce wisi ogłoszenie, że szukają do pracy za 1900 zł miesięcznie plus jakieś bonusy socjalne.

0
  • #4 01 Mar 2010 11:11
    Rzuuf
    Poziom 43  

Zagraj w Totka.
    Jak trafisz, to jako mgr inż. elektryk będziesz mógł do końca życia każdą pracę traktować jako hobby.

0
  • #5 01 Mar 2010 12:48
    elel
    Poziom 16  

jankolo napisał:
    Masz na myśli okres PRZED nabraniem doświadczenia czy PO nabraniu doświadczenia? Tylko zastanów się najpierw czy masz czas i chęć na nabieranie doświadczenia

A możesz mi powiedzieć gdzie dobrze płacą komuś kto nie ma doświadczenia? Bo wiesz, papier to dziś każdy ma.

1
  • #6 01 Mar 2010 13:18
    cirrostrato
    Poziom 36  

Jak się ma doświadczenie to się na parę lat (lub na dłużej) wybywa za granicę (roboty naprawdę jest sporo), tam płacą poważnie, żartują w kraju...

0
  • #7 01 Mar 2010 13:35
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

Dyskusja o niczym!

no3q napisał:
    Czy mógłbyś odblokować temat:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=7766441#7766441

Jeśli nie, to przenieś do offtopa, bo mimo że uważasz że dyskusja jest o niczym temat ten mnie interesuje i nie chce zakładać drugiego...

Warunkowo otwieram i proszę pisać rozsądnie, ściśle na temat...

0
  • #8 02 Mar 2010 12:29
    no3q
    Poziom 9  

elel napisał:

A możesz mi powiedzieć gdzie dobrze płacą komuś kto nie ma doświadczenia? Bo wiesz, papier to dziś każdy ma.

Właśnie sęk w tym, że nie wiem czy warto wchodzić do branży projektowej i przez 5-10 lat zarabiać 1500-2000 zł, czy lepiej iść (jak dla mnie łatwiejszą) drogą handlowca. Co nie wymaga zbyt dużej wiedzy - poza znajomością branży. A zarobki są na podobnym poziomie.

Jeśli chodzi o papier, to przez pięć lat miałem nadzieje że ułatwi to sprawę i że moje bóle podczas sesji na coś się zdadzą, a nie że koledzy w biedronkach (bez doświadczenia) dostaną na rękę tyle co ja.

może tak...
    jaką drogą iść, by móc normalnie żyć... ?

0
  • #9 02 Mar 2010 13:01
    Rzuuf
    Poziom 43  

Podobno 10 deka handlu jest lepsze, niż kilo roboty, nie krzyw się na Biedronki ...

Jako inż. elektryk bez trudu zrobisz uprawnienia SEP i możesz zająć się działalnością usługową (własna firma): pomiary instalacji, uziomów, przewijanie silników itp. Możesz zrobić dodatkowy kurs BHP i zająć się szkoleniami (wszystkie zakłady są zobowiazane do szkoleń BHP dla personelu). Popytaj w Państwowej Inspekcji Pracy.
    Rozejrzyj się za większymi firmami montażowymi, ew. wyjazd na montaż przemysłowy daje nie tylko lepszą kasę (kosztem prymitywnych warunków socjalnych), ale również doświadczenie - przez pierwszy rok wcale nie musisz pracować jako inżynier - projektant (najczęściej te stanowiska są już od dawna obsadzone).
    Chcesz zarabiać więcej? A jak Twoja praktyczna znajomość języków? Dasz rady samodzielnie żyć w otoczeniu obcojęzycznym? Potrafisz wykonywać swój zawód w języku obcym?

A brak doświadczenia i młody wiek są szczególnie dobrze opłacane w agencjach towarzyskioch ...

0
  • #10 02 Mar 2010 13:09
    jaga134
    Poziom 25  

Drogi młody kolego/po fachu/.Kiedy ja będąc jeszcze dzieckiem podjąłem decyzję,że zostanę elektrykiem,nie zadawałem pytania...ile zarobię...Ja CHCIAŁEM być elektrykiem i to jak najszybciej.W związku z tym nie poszedłem nawet do technikum,tylko do zawodówki.Dziś jestem na emeryturze.Z pewnością miałbym ją większą,gdybym np.pracował jako urzędnik w biurze.Ale ja całe życie wykonywałem prace o jakiej marzyłem.BYŁEM elektrykiem.W związku z tym ,Twoje pytanie dotyczące zarobków uważam za co niestosowne.Idź lepiej wykształć się na księdza.

0
  • #11 02 Mar 2010 13:36
    no3q
    Poziom 9  

jaga134 napisał:
    Drogi młody kolego/po fachu/.Kiedy ja będąc jeszcze dzieckiem podjąłem decyzję,że zostanę elektrykiem,nie zadawałem pytania...ile zarobię...Ja CHCIAŁEM być elektrykiem i to jak najszybciej.

Jak najbardziej rozumiem Pańską motywację, jednak jak wiemy jest to szeroka dziedzina wiedzy.

Według mnie nie ma nic złego w tym, że chce rozeznać się, którą ścieżką iść aby robić to co się lubi jednocześnie godnie żyjąc.

Dziekuje Rzuuf za wyczerpującą odpowiedź, poczytam nieco o BHP.
    Z językiem u mnie w normie (również techniczny), ale myślę że przed ewentualnym wyjazdem należałoby obyć się z tematem w kraju.

0
  • #12 02 Mar 2010 14:50
    cirrostrato
    Poziom 36  

Jeśli znasz komunikatywnie angielski i jesteś w stanie samodzielnie (szkolenie treściwe acz krótkie tam na miejscu) zmontować ze schematem w ręku szafę sterowniczą (kilkaset/kilka tys. elementów plus okablowanie) to (konkretów nie podam) po odliczeniu kosztów pobytu i podatków tam i (większych) w kraju zostanie ci na rękę średnio 6-12tys. mogą być miesiące nawet lepsze ale pracy może nie być przez cały rok, o etacie oczywiście zapomnij.W następnym roku jeśli pracodawca był z ciebie zadowolony to szukając nowego kontaktu możesz się powołać na tego pracodawcę, jakoś tam nie ma problemów z potwierdzeniem twoich osiągnięć. Ociupinkę idealizuję ale dokładnie wiem o czym piszę, pobyt w innym kraju ma poza tym ogromne walory poznawcze (kraj, kultura, tp.). Zajęcie raczej nie na lata.

1