Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wzmacniacz BLAUPUNKT BQA160

rubens 16 Lut 2002 18:15 2815 2
  • #1 16 Lut 2002 18:15
    rubens
    VIP Zasłużony dla elektroda

trafiło do mnie to cudo po samonaprawiaczu (naprawiał lutownicą do rynien)
    -wzmacniacz (samochodowy)zrobiony na dwóch oddzielnych sekcjach (przetwornica napięcia symetrycznego +25 -25 V, końcówka mocy na dwóch stk461)
    -po naprawie ścieżek i wymianie elektrolitów zachowuje się następująco:-jak się uruchomi to działa poprawnie,po wyłaczeniu i włączeniu już nie startuje (przetwornica daje szczątkowe napięcie w głośnikach słychać buczenie)
    -dodam iż uruchamiam wzmacniacz tylko na jednym kanale stk461(stk461 2xstereo)druga końcówka jest odłączona
    konstrukcja wygląda na prostą ale jest trochę zamotana wzmacniacz jest sprzężony z przetwornicą przez co nie wiem co ma wpływ na taką sytuację czy to stk wyłącza zasilanie czy przetwornica ma problem
    -będę musiał pobawić się żarówką
    -mam prośbę
    1.jeśli ktoś ma pdf stk 461 to na emailę (lub schemat tego cuda)
    2.po podłączenu drógiej sekcji stk ta część wydaje się być martwa(chyba będę musiał zrobić pajączka żeby sprawdzić końcówkę (stk461 kosztyje około 90 pln )jeśli ktoś ma pomysł jak sprawdzić inaczej końcówke to będę wdzięczny

0 2
  • #2 16 Lut 2002 19:26
    rubens

-częć już rozpykana -jedna sekcja stk działa(brak było gnd)
    -zastanawia mnie druga sekcja na wyjściu napięcie stałe zero sygnału zsilanie ok. gnd też już jest

0
  • #3 23 Lut 2002 11:27
    rubens

witam ponownie
    -okazało się iż padły oba stk461
    -przy koszcie około 90 pln nie opłaca się naprawiać
    (dzięki za brak zainteresowania)

0