Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Plazma czy LCD? Jaki telewizor wybrać?

10 Kwi 2010 10:12 98096 68
  • #61 10 Kwi 2010 10:12
    r4zi3l
    Poziom 10  

Prawdopodobnie różnią się firmwarem czy cos w tym guście ;)

• #63 19 Kwi 2010 23:18
    charli_27
    Poziom 13  

dziękuję za podpowiedzi :)
    Już zakupiłem - MODEL G20 - ideał :)

Pozdrawiam

• #64 30 Kwi 2010 12:48
    satgal
    Poziom 40  

Nikt nie pisze że TV plazmowy jest z racji swojej konstrukcji oraz statstycznie kilka razy bardziej awaryjny od LCD i dużo bardziej kosztowny w naprawie, żaden serwis nie podejmie się naprawy w domu klijenta, koszt transportu do serwisu specjalnie przygotowanym samochodem w pozycji pionowej bo tylko w takiej je można transportować jest wysoki.

• #65 30 Kwi 2010 12:53
    Hucul
    Poziom 39  

satgal napisał:
    Nikt nie pisze że TV plazmowy jest z racji swojej konstrukcji oraz statstycznie kilka razy bardziej awaryjny od LCD ...

To bzdury !! Masz na to jakieś dowody ?

• #67 13 Maj 2010 22:07
    tomjey
    Poziom 16  

Trzeba przyznać że dość wartościowe artykuły co jest rzadkoscią w tej branży.

• #68 29 Sie 2010 11:08
    enypeny
    Poziom 9  

Witam!
    Długo myślałem nad wyborem tv - aktualnie posiadam LCD Samsunga - model sprzed trzech lat. Telewizję oglądam z odległości ok.4,5 metra. Źródła - kablówka z dekoderem cyfrowym, teraz dekoderem HD; XBOX360, dvd - wkrótce pewnie blu-ray. Myślałem początkowo nad LCD LED Samsunga model LE46C650 - tym bardziej, że byłem pod wrażeniem jego kolorów , soczystości, kontrastu , szczegółowości - oglądałem go w media markt ... tam dał mi już trochę do myślenia facet z obsługi - kazał mi porównać obraz (wyświetlany był mecz z Eurosportu) z tym wyświetlanym na plazmie - tam kolory - dla mnie przynajmniej na tamten czas , na tamte warunki oświetlenia otoczenia były wyblakłe ... ale zwrócił moja uwagę na kolor biały na koszulkach zawodników - na LCD były to biegające świecące, żarzące się po prostu plamy, na plazmie było widać szczegóły ... zamówiłem w końcu w sieci sprzedaży internetowej plazmę Panasonica TX-P46S20E - początkowo uparłem się przy S10E - ale, że w całym kraju były zaledwie chyba cztery sztuki i to na 99% wystawowe, zdecydowałem się na jego następcę - S20E - czy są jakieś różnice między nimi oprócz wygladu zewnętrznego??? Po zamówieniu udałem się do sklepu EuroRTV i znów ogladałem i porównywałem obrazy wyświetlane na plazmie (model 42 cale) i obok LED - akurat SHARP ... trochę zwątpiłem - bo na plazmie odniosłem wrażenie , że nie ma koloru białego :( - może był to efekt oświetlenia zewnętrznego - sklepowego ... nie wiem... wpatrywałem się długo w obraz plazmy i zauważyłem, że kolor czarny to nie czarny a mocno wyblakły czarny :( kazałem gościowi z obsługi przynieść pilota i bawiłem się ustawieniami obrazu ale za dużo jasności z niego nie wydobyłem, czerń też nie była czernią - skąd te opinie o przewadze plazm nad LCD jeśli chodzi o czerń??? ..... jedyna korzyść była taka, że więcej szczegółów było widać jednak na plazmie - wyświetlana była jakaś łąka - i było widać poszczególne źdzbła trawy, choć nie tak może żywo zielone jak na LED ale widać było je tak jak w rzeczywistości , na LEDzie były po prostu zielone plamy ... Telewizor ma przyjechać do mnie już jutro przed południem, mam nadzieję, że negatywne wrażenia jakie odniosłem przy porównaniu tych dwóch różnych technologii rozwieją się po podłączeniu tv w domu do dekodera cyfrowego HD i XBOXa, może i DVD ;) - dam znac na bieżaco ! ;)

Ps.
    pocieszył mnie artykuł z linka z postu powyżej , autorstwa Piotra Wojtowicza ...

Aaa - czy model plazmy z literką "G" w środku jest faktycznie dużo lepszy, czytaj zauważalnie dla oka ludzkiego lepszy od "S" ???

pozdrawiam!!!

• #69 02 Paź 2010 13:43
    marko196
    Poziom 2  

Z litera "G" jest oczywiście nieco bardziej zaawansowany technologicznie i posiada powlokę antyrefleksyjną.