Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zwiększyć zasięg telefonu bezprzewodowego?

thalex 02 Sie 2004 10:06 6508 6
  • #1 02 Sie 2004 10:06
    thalex
    Poziom 16  

Nie mogę znaleść telefonu bezprzewodowego o dużym zasięgu, (powyżej 300m) i dlatego piszę nowy temat.

Istniejący aparat telefoniczny nie pokrywa zasięgiem terenu w mojej firmie, słyszałem o ripiterach ale z czym się to je :?: i czy to jest możliwe :?:

A przede wszystkim gdzie to można kupić :?:

Acha to jest dla firmy i chcę to mieć w miarę legalne a szef kasę raczej ma (na podwyżki płac nie ma :cry: )

Proszę o porady i z góry dziękuję :!:

0 6
  • #2 02 Sie 2004 11:56
    medicb
    Poziom 28  

Witam :) ! Ripiter do telefonu to chyba nie taka prosta sprawa? Są takie urządzenia i pracują przewżnie w krótkofalarstwie czy np w służbach profesionalnych (straż, policja). Jednak praca takiego urządzenia odbywa się najczęściej w systemie simpleksu. Czyli jeden mówi a drugi słucha. Ripiter posiada swoją częstoliwość wejściową którą trzeba by znać (chodzi o częstotliwość nośną Pańskiego telefonu) oraz identyczną wyjściową. Pobiera sygnał, gromadzi w swojej pamięci i przekazuje go dalej nie koniecznie wzmacniając. Wiąże się z tym też małe opóźnienie w przekazie. Jest to pewnie do zrobienia, ale czy istnieją gotowe takie urządzenia (?) pracujące w paśmie tego telefonu ... może na zamówienie u producenta aparatu. Pozdrawiam.

0
  • #3 02 Sie 2004 12:24
    telus
    Poziom 10  

Jest Siemens, do niego jest repeater (swoją droga niewiele powiększa zasięg).
    Z sprawdzonych aparatów to były kiedyś aparaty SPR-918 lub 920 firmy Samsung. Swojego czasu można było je jeszcze dostać w punktach TP. Aparaty te działały w wieżowcu 10 piętrowym (baza była na drugim piętrze) i chodziło jak ta lala. Teraz z nowych aparatów nic takiego dobrego o dużym zasięgu niema (z homologacją).
    Bez homologacji jest aparat SANYO CLT o dużym zasięgu tylko cena jest dosyć duża.
    Z jeszcze droższych systemów to jest DECT KIRK gdzie montuje się w firmie bazy + repeatery, w ten sposób można spokojnie pokryć zasięg całego zakładu.

0
  • #4 02 Sie 2004 17:00
    PiterAnia
    Spec od central telefonicznych

Jak wspomniał Piotr_ZG to z repeterami siemensa jest słabo, troszeczkę przedłuża zasięg, także inwestycja w telefon siemensa z repeterem jest trochę nierosądna chyba że dostał byś na test jak to u ciebie w firmie zda .

0
  • #5 02 Sie 2004 21:44
    PSR650
    Poziom 11  

Innym aparatem o dużym zasięgu jest SENAO EN-158, lub EN-258 i ten drugi ma zasięg jeszcze większy. Zajrzyj na stronę firmy TELEFONICA http://www.telef.pl i w wyszukiwarce wpisz senao.

0
  • #6 02 Sie 2004 23:39
    thalex
    Poziom 16  

Wielkie dzięki wam za odpowiedzi, PSR650 po przeczytaniu Twojego postu nie muszę się dużo wysilać bo podajesz mi telefon "na talerzu" :) :) Kupię chyba EN 158 bo zasięg styknie
    Jutro załatwiam zamówienie w firmie i jak szef się nie zgodzi to niech se kupi sam he, he.
    Piliło mnie trochę z czasem więc pytałem w dwóch tematach. Sory dla moderatorów

O efektach napiszę.
    Pozdrawiam!
    thalex

0
  • #7 03 Sie 2004 07:57
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  Szukaj w 5mln produktów