Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piecyk g19-01 wybucha, regulacja wielkości płomienia.

yuror 01 Mar 2010 13:32 7591 6
    yuror
    Level 11  
    Witam.
    Mam łobuza, który wybuchowo zapala. Płomień świeczki jest bardzo maleńki i nie daje się zwiększyć. Zapłon palnika głównego następuje dopiero wtedy kiedy cała wężownica jest wypełniona gazem i stąd to wielkie bum za każdym razem. Regulacja płomienia świeczki w ogóle nie działa. Dzisiaj ściągam cały układ gazowo-wodny i rozbieram na części pierwsze.
    Problem dotyczy regulacji wielkości płomienia świeczki.
    Będę wdzięczny za jakieś sugestie i podpowiedzi.
    yuror
    Level 11  
    No to może ktoś wie do czego służy ta zaznaczona na fotce regulacja. śrubka ma długi gwint. Mimo tego wkręcenie czy wykręcenie jej do końca, również nie powoduje żadnych zauważalnych zmian w działaniu piecyka.Piecyk g19-01 wybucha, regulacja wielkości płomienia.
  • Helpful post
    Moritouri
    Level 16  
    To jest regulacja maksymalnego płomienia ustawianego na palniku głównym. Regulacja wielkości płomienia dyżurnego na palniku zapalającym znajduje się pod spodem armatury gazowej. Ale żadna regulacja CI nie pomoże. Masz zabrudzoną dyszę płomienia dyżurnego. Wykręć dyszę i ją porządnie wyczyść. szczególnie otwór wylotu gazu. Można go przetkać pod lupą cieniutkim drucikiem...
    yuror
    Level 11  
    Co racja, to racja.
    Po dokładnym wyczyszczeniu dyszy regulacja wielkości płomienia dyżurnego zaczęła działać i po zwiększeniu piecyk zapala bardzo łagodnie. Dzięki wielkie.
    Jednak nie daje mi spokoju ta śrubeczka, bo nie do końca rozumiem:
    1 - Z tyłu w układzie wodnym jest śrubka regulująca opóźnienie zapłonu palnika głównego.
    2 - Pod palnikiem zapalającym w układzie gazowym jest regulacja wielkości jego płomienia (która działa przy czystej dyszy).javascript:emoticon(':D')
    3 - Tuż obok pod pokrętłem zapalającym piecyk i ustawiającym wielkość płomienia głównego palnika jest śrubka regulacyjna ? Myślałem, że to ona stanowi wstępne ustawienie wielkości płomienia ?
    4 - Jeśli dobrze zrozumiałem to zaznaczona na obrazku regulacja działa tak samo jak ta wcześniejsza; więc po co się dublują ?
    Moritouri
    Level 16  
    To co Cię tak dręczy, to jest stabilizator strumienia gazu. Tej regulacji dokonuje serwis. Stabilizatorem ustawia się max ciśnienie gazu na palniku głównym. Zbyt mocny strumień gazu może uszkodzić podgrzewacz. Stabilizator zatem stabilizuje i ogranicza wydatek gazu....
    yuror
    Level 11  
    Dzięki za zainteresowanie i podpowiedź.
    Żeby nie przepalić wężownicy zbyt wielkim płomieniem szanowny serwisant ustawia mi tą śrubeczkę we właściwej pozycji.
    Dzięki temu ja mieszając wstępną regulacją płomienia palnika głównego nawet dając na maxa jej nie przepalę. Mogę natomiast jeszcze bardziej ograniczyć płomień co odbije się na regulatorze wielkości płomienia, zakończonego eleganckim pokrętłem, którym z kolei będzie kręcić moja małżonka.
    Oczywiście płomienia nie zwiększy ponad to co jej ustawiłem wstępnie i co jeszcze bardziej wstępnie ustawił serwisant. Nawet jeśli podkręci do końca to palnik jest ograniczony dwukrotnie. Nie jest jednak tak tragicznie, bo zawsze ma możliwość regulacji w dół i całkowitą możliwość wyłączenia. Mam nadzieję, że w nowym modelu producent nie dołoży kolejnego zabezpieczenia.
    Osobiście myślę, że te wcześniejsze piecyki były dużo piękniejsze w swej prostocie.
    Choć trochę za długo i nie na temat to jeszcze raz dziękuję za wyjaśnienie i podpowiedź w naprawie.