Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zrobić wejście do telewizora

Piobart 02 Sie 2004 10:45 2389 1
  • #1 02 Sie 2004 10:45
    Piobart
    Poziom 9  

Mam telewizor AudioTon. Chcę do niego podłączyć komputer. Karta graficzna ma wyjście s-video. Można oczywiście założyć przejściówkę na cinch. Problem jest przy telewizorze, ponieważ on ma tylko wejście antenowe.

Moje pytanie dotyczy właśnie tego jak zrobić jakieś wejście bym mógł oglądać obraz z komputera na telewizorze?

Przy okazji chciałbym się dowiedzieć jak zrobić wyjście z telewizora na np słuchawki (ale żeby można podłączyć dźwięk do komputera na minijack)? Mój telewizor jest mono, ale czy w tym przypadku będę mógł słyszeć dźwięk w stereo?

Proszę o jasną i rzetelną odpowiedź.

Pozdrawiam
    Piobart

0 1
  • #2 02 Sie 2004 11:58
    shg
    Specjalista techniki cyfrowej

Rozwiązania są dwa:
    1. Trzeba odnaleźć wejście video i audio w telewizorze (wewnątrz) podpiąć tam przełącznik, dorobić gniazdo i wyprowadzić na zewnątrz. Niektóre telewizory mają takie ukryte możliwości :D .
    2. Prostsze. Kupić stary magnetowid, wyjąć z niego modulator (zazwyczaj zapakowany w ekranowaną obudowę, łatwą do demontażu, końcówki opisane na obudowie, albo na płytce drukowanej).
    Podłączenie takiego modulatora jest banalnie proste. Wystarczy podać zasilanie (zazwyczaj 12V), podłączyć sygnał video, oraz audio i kabel do wejścia antenowego TV. Żadnych elementów zewnętrznych!
    -------------

Piobart napisał:
    Mój telewizor jest mono, ale czy w tym przypadku będę mógł słyszeć dźwięk w stereo?

Nie. Możesz mieć dźwięk zapisany na dwóch kanałach, ale oba kanały będą takie same, więc będzie to MONO.

Jak wyprowadzić dźwięk z TV? Potrzebny jest schemat telewizora, albo odrobina inwencji twórczej i spostrzegawczości :D . Należy zlokalizować wzmacniacz audio i do wejścia (tak, do wejścia) wzmacniacza podłączyć gniazdo słuchawkowe. w gnieździe słuchawkowym zwierasz ze sobą prawy i lewy kanał, będziesz miał wtedy sygnał na obydwu kanałach, do tak dorobionego gniazda nie należy podłączać słuchawek, gdyż grozi to zniszczeniem toru audio w TV (komputer, czy wieżę podłączyć można).

0