Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Octavia II i usterka bordnetz'a.

01 Mar 2010 16:24 11046 12
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    fil2006
    Level 27  
    jak byś podał numer tego ecu sprawdził bym czy nie mam z volkswagena ,wydaje mi się ze jak masz wszystkie napięcia ok i masy oczywiście to najłatwiej podmienić na test a następnie jak uważasz albo wymienić albo próbować naprawiać

Dodano po 20 [minuty]:

jak byś podał rok auta ,kod silnika to by nam ułatwiło sprawe .j 533 to nie bornetz .Nie mam doświadczenia w skodzie ale sprawdze co jestem w stanie znaleść.
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    fil2006
    Level 27  
    to by się zgadzało 519 steruje wszystkim ,być może z vw będzie to samo ,numer części by się przydał ,a schemat masz ?Na pewno wszystkie bezpieczniki ok?
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    emeryt2
    Level 42  
    Woltomierzem to mierzysz? Tam są impulsy prostokątne o różnej szerokości.
    Patrzyłeś na oscyloskopie? Wzajemnie odwrócone : L - od 1,5 do 2,5V ; H - od 2,5 do 3,5 V.
  • Helpful post
    fil2006
    Level 27  
    Raczej te napięcia są ok,dlatego że to jest can comfort i w audi ,vw pewnie skoda też can low jest ok,0.5 a high ok 4.5 .can tracking czyli abs,esp, silnik itd ma mieć po 2.5 volta na obu .
    Miernikiem sprawdzamy czy can żyje ,nie jest to jakaś precyzyjna diagnoza ale jak wypniesz wtyczke ze sterownika i masz te napięcia znaczy że ok.

Dodano po 32 [minuty]:

ze sterownika wycieraczek wtyczka czteropinowa t4a pin 4 to linia zwana lin biegnie do j519 wtyczka 8 pinowa czarna czyli t8a/3 -pin .

Dodano po 2 [minuty]:

na pinie 1 wtyczki sterownika wycieraczek ma być napięcie ,,pin 2 masa.
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    fil2006
    Level 27  
    rozpiske pinów jotro posle j519-stki.

Dodano po 3 [minuty]:

Ja z oscyloskopu nie korzystam od kiedy się rozstałem z kts-em ,to się wogle nie przydaje strata czasu ,jesli wiązka ok i bezpieczniki to po prostu wymień moduł .
    alpha01
    Level 21  
    Moduł może byc z seata.Ja do golfa V zapakowalem taki i po konfiguracj dotyczacej marki,nadwożia i wariantu strony kierownicy chodzi ok.
    fil2006
    Level 27  
    Tak też myśle ,z kodowaniem będzie zabawa ,jak jest long to vcds nalepszy.
    User removed account
    User removed account  
    Pati
    Level 27  
    MA ktoś może schemaciki jakieś do tej skodziny? Najlepiej do 2005 roku i do 2009. 140km TDI. Z tego co juz słyszałem różnią sie troche a mam taką po spaleniu i przód instalacji został niespalony a nową instalacje mam od 2009 i nie wszystko widze jest tak samo (komfort, drzwi itp)