Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

42LG3000 włącza się na sekinde tylko ale nadal jest dźwięk

01 Mar 2010 16:25 7772 21
  • Poziom 30  
    Witam.
    Mam problem z tym LG. Po włączeniu czerwona dioda power miga 3 razy, zmienia kolor na niebieski potem pojawia się obraz na sekundę tylko, wyłącza się obraz ale dźwięk jest nadal.
    Może być to przyczyna softu ale po wrzuceniu pliku na pendrive i podłączeniu nic się nie zmienia. Usterka nadal jest.
    Ma może ktoś jakiś pomysł?
    Sprawdziłem napięcia na inverter jest 24V inne napięcia też są zgodne z opisem na płycie zasilacza.
  • Zasilacze UPS
  • Poziom 36  
    Trafo inwertera. Tymczasem.
  • Poziom 30  
    Ten model ma dwa inwertery. Myślisz że oba poleciały?
    Z płyty zasilacza wychodzi 24V na oba inwertery i nie ma problemu z tym zasilaniem.
  • Zasilacze UPS
  • Poziom 29  
    Szukaj uszkodzenia na nich. Pozdrawiam
  • Poziom 40  
    Jak by były uszkodzone oba inwertery to by nie zapalał na chwilę świelówek, pewnie na którymś uszkodzony IC BD9897FS a inwertery typu 6632L-0470/1A.
  • Poziom 30  
    Napiecie 24V jest ciągle na złaczu nawet po tym jak wyłaczą sie świetlówki.
    Te dwa invertery nie są identyczne i wygląda na to że są polaczone tasmą ponieważ sa rozmieszczone po obu końcach lcd.

Panowie gdzie szukać usterki?
  • Poziom 14  
    Lupa i oblutować podejrzane smd u mnie pomogło, sprawdzić czy nienadpalone są BD9897FS na nóżce zasilanej 24v oraz diody sd12,sd10,md5,md4.
  • Poziom 30  
    Na obu płytach nie ma układu BD9897FS.
    Na płycie VIT1053.54 sa 3 układy

88DT7TK
    LM339A

324
    eZMV815

OZ964SN
    T17401.1B
    0817C

Więc biorę sie za przelutowywanie smd.

Niestety po przelutowaniu smd problem nie został rozwiązany.
    Zauwarzyłem że podczas włączania sie podświetlania słychać bzyczenie w jednyn z transformatorów invertera. Może ta wskazówka nasunie komuś jakiś pomysł?
  • Spec od monitorów
    Podświetl z boku lampką/latarką i zobacz czy masz obraz !
    - zależnie od wyników > będziesz miał określony dalszy tor poszukiań.

Ten model plasmy LG3000 produkowany jest od poł.2008 i powinien być na gwarancji.
    LG5000 (lcd) i LG3000 (plasma).
  • Poziom 30  
    Więc po kilku dniach postanowiłem wrócić do tego LG.

Zgodnie z sugestiami sprawdziłem sposobem na latarke i jest obraz i dźwięk czyli problem leży po stronie podświetlania matrycy.

Co jeszcze moge sprawdzić aby uruchomić ten sprzęt?

Co do gwarancji to niestety nie posiadam dowodu zakupu tego telewizora więc nie dam rady tego naprawić na gwarancje.
  • Poziom 29  
    Bzyczenie może wskazywać na iskrzenie wewnątrz trafa WN lub przerwę w jego uzwojeniu. Pomierz oba dokładnie, podaj także dokładne nazwy tych modułów lub wstaw dobre zdjęcia. Pozdrawiam
  • Poziom 30  
    Moduły to VIT71053.54 LOGAH REV:0 i VIT71053.55 LOGAH REV:0 kazdy z nich ma po dwa transformatory. Zamieszcze zdjęcia jutro.
    Szukałem tych inverterow w necie aby kupić ale nie ma tych modeli. Jedyne jakie są to VIT71053.50 / REV.2 i VIT71053.51 / REV.2. Czy te będą pasowały bo niestety bo zakupieniu ich nie będę miał mozliwości ich zwrotu?
  • Poziom 27  
    Może być jeszcze któraś świetlówka. Wtedy wymiana inverterów na nic się zda.
  • Poziom 30  
    Raczej nie bo gdy na chwilę włącza się podświetlanie to cała matryca podświetla się równomiernie.
  • Poziom 27  
    Skoro tak twierdzisz...

ps
    A tych inverterów to nie da się naprawić, czy kolejny co nie umie sprawdzić mosfeta, tudzież innych elementów??
  • Spec od monitorów
    LOGAH VIT71053.54 LOGAH VIT71053.55
    nie dostaniesz >tylko serwis (cena trochę duża)
    jeśli masz uwalone mosfety naprawisz , jeśli trafka >>niestety serwis lub znany portal aukcyjny

42LG3000 włącza się na sekinde tylko ale nadal jest dźwięk
  • Poziom 29  
    Pokusiłbym się o przełożenie samego szkła do innej obudowy ze zbitej matrycy wraz z inwerterami od niej. Robota dość precyzyjna ale efekt murowany, wszystko rozbija się o koszty. Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    W tych tv sa matryce AUO w tej serii LG3000 i LG5010 nagminnie padaja kondensatory HV przy swietlowkach objawia sie to brakiem podswietlania lub poprostu smrodem spalenizny rozkrec matryce i zbadaj te kondensatory.

Pozdrawiam
  • Poziom 30  
    Obmierzyłem wszystkie mosfety i wyglada na to ze sa dobre.
    Zabiorę się za rozkręcanie matrycy i zerkne na te kondensatory HW.

mbectb możesz mipowiedzieć gdzie ich szukać?

Panowie pelen sukces.

Dzięki zdjęciu zamieszczonemu przez kolege liska zauważyłem różnice między inverterami. Na zdjęciu wyżej przy złączu do lampy widać brak kondensatora. Na moich inverterach są kondensatory więc postanowiłem je wylutować i to naprawiło usterkę.

Dziękuje wam wszystkim za pomoc.
  • Poziom 27  
    No ale wcześniej działało z nimi, tak czy nie?? To ma być sukces?
  • Poziom 33  
    Cytat:
    Na zdjęciu wyżej przy złączu do lampy widać brak kondensatora. Na moich inverterach są kondensatory więc postanowiłem je wylutować i to naprawiło usterkę.

Jakie to szczęście , że Lisek nie zamieścił zdjęcia inwertera bez inwertera, wtedy dopiero miałbyś "sukces". He he, telewizor który działa bez inwertera, to dopiero jest sukces, hi hi.
  • Poziom 30  
    Kolego lamer. czytaj ze zrozumieniem :)
    Wylutowałem kondensatory z inwerterów. Jeden z nich był wadliwy.