Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

plik excel do c++ Builder 6.0

spanki 01 Mar 2010 17:06 1455 2
  • #1 01 Mar 2010 17:06
    spanki
    Poziom 10  

Witam Wszystkich,

Mam następujący problem z programem w C++ Builder 6. Piszę program operujący na danych dostarczanych przez przedsiębiorstwa w excelu lub notatniku. Mam juz wszystko zrobione w excelu (obróbka, wyprowadzanie wyników itp.) ale chciałbym zrobić samodzielny program wykonujący dane operacje. Strona matematyczna i obróbka danych- żaden problem. Ale jak wprowadzić dane z excela lub z notatnika do programu??? szukałem na necie i nic nie znalazłem... mam tez pare książek- tez lipa. Program musiałby jakoś dynamicznie tworzyć tablice i tam wpisywać dane z pliku Excela lub notatnika. Proszę Was o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Bodajże borland ma gotowe "trybiki" do obsługi excela ale nie wiem gdzie je znaleźć. Obsługa tego programu u mnie to poziom medium...:|

0 2
  • #2 01 Mar 2010 19:21
    redie
    Poziom 15  

Z tego co kojarzę to takie trybiki posiada wersja Enterprise ale nie wiem jak one działają.
    Również jestem zainteresowany czytaniem plików Excela, ale jak dotąd robiłem to w ten sposób, że w Excelu zapisywałem jako txt, a później sam się nim zajmowałem.
    Pliki nie były duże, więc wystarczała stałej wielkości macierz.
    gdy zapiszesz plik Excela jako txt to wartości komórek są oddzielone tabulatorami, a wiersze znakiem nowej linii.

0