Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

POLO 1.4 TDI 2008 obroty a hamulec

01 Mar 2010 17:08 2169 4
  • Poziom 11  
    Witam
    Mam takie pytanie do użytkowników lub fachowców którzy zauważyły podobny incydent:)

A mianowicie: gdy robię około 90km ciągiem to zauważyłem że w ostatniej fazie hamowania np przed swiatłami wciskam sprzęgło i obroty spadają mi np z 2000 do 1100 i tak zostają gdy się już zatrzymam i puszczę pedał hamulca obroty wskakują na 900. gdybym trzymał ten hamulec obroty by nie spadły.
    Jeśli natomiast najpierw wcisnę sprzęgło a potem hamuję to obroty lecą ładnie na 900. Opisana sytuacja nie zawsze ma miejsce ale występuje zawsze po ciagłym dystansie około 90km.
  • Poziom 11  
    Podłącz samochód pod komputer, aby zdiagnozować samochód a przyczyną może być zła praca przełączników na pedale hamulca.
  • Poziom 11  
    był jakieś 3 miesiące temu wszystko w normie.
    a jakie tam sa przełączniki? Ja widzę tam tylko krańcówkę od stopu.
  • Poziom 14  
    to jest prawidlowy objaw. W silnikach TDI jest taki myk ze przy naciskaniu hamulca obcina dawke paliwa i obroty spadaja na niskie obroty, tak samo stanie się na postoju, gdy np. utrzymujesz silnik na 3000obr i wciśniesz hamulec, obroty również spadną

kondziu123 napisał:
    przyczyną może być zła praca przełączników na pedale hamulca.

gdyby wyłącznik hamulca byłby uszkodzony, migałaby lampka od świec

edit
    raczej obstawiałbym uszkodzony czujnik sprzęgła, jak kolega wyżej zaproponował, najlepiej podłaczyć pod vaga
  • Poziom 11  
    jednak mi coś nie gra w Waszych odpowiedziach -to czemu takiego objawu nie ma np do godziny jazdy? skoro twierdzisz ze to normalne.
    mnie nie chodzi czy spadną czy nie chodzi mi czemu zostają na 1100 a po puszczeniu hamulca lecą dalej do 900. Powinny lecieć zaraz na 900.
    Proponuje dokładnie przeczytać mojego 1 posta.