Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother HL-2035 po regeneracji brak wydruków

mch80 01 Mar 2010 17:43 10967 14
  • #1 01 Mar 2010 17:43
    mch80
    Poziom 8  

Witam! Zregenerowałam toner do Brothera HL 2035. Zrobiłam to zgodnie z instrukcją czyli: rozkręciłam wszystko, wyczyściłam wałek i odkurzaczem bazę, wsypałam proszek oznaczony (TN 2005) poskładałam wszystko do kupy i tu dalej mam problem. Drukarka drukuje kartki pobrudzone lekko tonerem - nie widać żadnego tekstu. Proszę o poradę - dodam, że to moja pierwsza próba dosypywania proszku. Piszecie w innych postach o jakimś restarcie, ale do tonerów startowych. Mój nie jest startowy. Z góry dziękuję za zrozumienie.

I jeszcze jedno - po ok 100 stronach czarnych wydruków wydruki są jaśniejsze i nawet widać tekst. Niestety nawet na drukując niezapisaną kartkę wychodzi ubrudzona.

A i jeszcze dotknęłam leciutko takich jakby włosków w środku drukarki i one są strasznie brudne - czy może to w nich jest problem? I jak ke wyczyścić!

• #2 09 Mar 2010 16:52
    mch80
    Poziom 8  

to znów ja . Więc wracając do poprzedniego postu to się poddałam i i kupiłam nowy toner cały. I znów problem. Drukarka nie chce drukować - tz nie pobiera papieru - jakby nie miała siły. Wyczyściłam wszystko jeszcze raz i dalej to samo. Może ktoś ma jakiś pomysł i dodam, że migają cały czas diodu drum i error natomiast toner nie miga

I jeszcze jedno - jakimś cudem ten biały restarter (licznik stron) - nie wiem jak to nazwać - sam wraca do pozycji 0 - -chociaż był przestawiany przed włożeniem tonera

• #3 09 Mar 2010 22:33
    salawalas
    Poziom 16  

Coś źle złożyłaś kasetę chyba. A ten reseter tak ma robić, nie przekręcaj go już więcej, ustawiaj go w pozycji jak ją sam mechanizm ustawia, drukarka resetuje za każdym razem ustawienia i ustawia prąd bias (podkładu) tak jakby miała do czynienia każdorazowo z nową kasetą :). Po wydrukowaniu strony z ustawieniami drukarki zobaczysz jakąś liczbę w linijce wymiana tonera i nie będzie to 1 zapewne :).
    Wydrukować tą stronę możesz trzymając przycisk GO, włączasz zasilanie drukarki, po wyłączeniu się zielonej diody, puszczasz przycisk, i po sekundzie ponownie naciskasz GO.

• #4 10 Mar 2010 19:32
    mch80
    Poziom 8  

Zrobiłam jak napisałeś i niestety ona jakby rusza i w pewnym momencie jak to określić "zdycha" i zapalają się diody drum i error. Także nawet strony z ustawieniami nie mogę wydrukować. Może jeszcze jakieś pomysły - czy tylko mi zostaje serwis :cry: .
    Trochę mnie dziwi bo jak dosypałam proszku do starego tonera to drukowała tylko, że pobrudzone kartki, natomiast jak włożyłam nowy zakupiony toner to przestała nagle drukować - pobierać kartek.

• #5 10 Mar 2010 19:45
    salawalas
    Poziom 16  

Ja mam to samo ze swoją hl-2030, podejrzewam proszek. Dosypałem drugi raz i mam to samo, po włączeniu włącza się wentylator, słychać po chwili silnik, mielenie i staje, dioda "drum error" świeci i koopa. Błędem było jak sądzę, że nie wydmuchałem wcześniej kasety do czysta, ale nie przyszło mi do głowy, że już używany przeze mnie proszek może się "pogryżć" z resztką z kasety. Teraz nie wiem, co robić, czy próbować przesiać proszek przez grubą pończochę (ponoć takie są sposoby), czy kupić nową kasetę, jakiś zamiennik za 80 zł na allegro.

A i poprawka , stronę z ustawieniami wydrukujesz spod windowsa, w preferencjach drukowania (w panelu sterowania : drukarki i prawy przycisk myszy na drukarce) masz zakładkę WSPARCIE i tam na dole masz przycisk ustawienia strony.

• #6 10 Mar 2010 20:03
    mch80
    Poziom 8  

pierwszy raz zrobiłam dokładnie tak jak w instrukcji z dokładnym wyczyszczeniem starego proszku i właśnie ten stary drukowałtylko, że na czarno -0 ale to mały szczegół.
    Natomiast po włożeniu nowego tonera właśnie zaczęły się kłopoty z drukowaniem. I teraz nawet jak zakładam stary to też nie drukuje.

A co do strony testowej to zrobiłam dokładnie jak pisałeś - i niestety klapa i nic nie poszło.

Wiesz co właśnie zauważyłam, że na pudełku z przysłanym mi tonerem jest napisane TN2000 a nie TN 2005 i tu może być rozwiązanie! Tylko dlaczego jak wkładam stary toner to nie drukuje.

• #7 10 Mar 2010 22:58
    salawalas
    Poziom 16  

A zobacz w jakim stanie masz bęben, mój jest cały oblepiony tonerem. Jeśli tak, to powinnaś go przetrzeć delikatnie bawełnianą miękką szmatką, można zwilżyć izopropanolem, np. komercyjny Contakt IPA w sprayu. Nie wystawiaj długotrwale na światło, bo to materiał światłoczuły i może się naświetlić. Możesz jeszcze szybę lasera wyczyścić, po wyjęciu modułu bębna i tonera szmatką w górnej części drukarki jest taka szpara wyczuwalna pod palcami i zobaczyć z tyłu drukarki po otworzeniu tylnej klapy,czy na rolkach fiksera (wygrzewacza) nie ma śladów tonera.
    Sprawdź potem raczej na starym tonerze, bo może faktycznie ten nowy ma inny skład chemiczny?
    Tu jest manual : http://www.laser.szczecin.pl/files/file/793_BrotherHL2040reman.pdf .

• #8 17 Mar 2010 12:53
    CPU_COLLECTOR
    Poziom 13  

Musisz zrobić procedurkę resetowania bębna :
    1) otwórz klapę
    2) wciśnij guzik do zapalenia się wszystkich diód
    3) zwolnij nacisk na guziku
    4) zamknij klapkę

Swoją drogą na pewno zespół bębna trzeba wyczyścić.

W Brotherach trzeba koniecznie wyczyścić pojemnij z starego toneru zanim zasypiesz świeżym. Dokładne skręcenie elemntów i musi chodzić jak oryginał. Pozdrawiam

• #9 17 Mar 2010 13:12
    mch80
    Poziom 8  

Zrobiłam wszystko tak jak kazaliście i dalej nic. No i niestety się poddałam i oddałam drukarkę do serwisu i chyba z bębnem się coś zrobiło, choć mnie to dziwi, bo w sumie dopiero po startowym to 3 toner by chodził.
    O rezultacie napraw poinformuje i jednocześnie dziękuję za podpowiedzi.

• #10 01 Cze 2010 18:37
    nssm4n
    Poziom 10  

Panowie, po co oddawac zaraz do serwisu?
    Dioda drum jesli miga to jest walek brudny, wyciagamy cala kasete tonera i na koncu mamy taki nibieski dzyndzel do przesuwania, prosze spojrzec na obrazek...

Przesuwamy og z prawej do lewej i z lewej do prawej pare razy, zostawiamy go z prawej strony (tak jak byl oryginalnie), wrzucamy toner do paszczy i drukujemy. Rozwiazuje to problemy, ktore opisal Pan mch80 z niepobieraniem papieru w 100%

• #11 09 Cze 2010 09:56
    androot
    VIP Zasłużony dla elektroda

nssm4n napisał:
    Dioda drum jesli miga to jest walek brudny, wyciagamy cala kasete tonera i na koncu mamy taki nibieski dzyndzel do przesuwania, prosze spojrzec na obrazek...

Przesuwamy og z prawej do lewej i z lewej do prawej pare razy, zostawiamy go z prawej strony (tak jak byl oryginalnie), wrzucamy toner do paszczy i drukujemy. Rozwiazuje to problemy, ktore opisal Pan mch80 z niepobieraniem papieru w 100%

Wnioskując po wypowiedziach na forum to jest PANI a nie PAN :)

W mojej HL-2030 też ma problem z pobieraniem papieru. Rozwiązuję się go w ten sam sposób? Za co ten "dzyndzel" odpowiada?

• #12 15 Cze 2010 14:00
    profitster
    Poziom 10  

Drukarka generalnie jest bardzo wrażliwa na zabrudzenia, zarówno zespół bębna jak i rolki prowadzące papier muszą być czyste ten niebieski "dzyndzel" czyści elektrodę w zespole bębna. Proszę również zwrócić uwagę na koła zębate w kasecie z tonerem, muszą być czyściutkie i nasmarowane( smar silikonowy), inaczej kaseta może stawiać za duży opór na sprzęgle i maszyna nie będzie drukować lub połamie koło dewelopera i wtedy to poważniejsza sprawa. Kaseta musi być koniecznie dokładnie wyczyszczona ze starego proszku łącznie z wałkiem ( z gąbki) podającym. Kaseta TN 2000 fizycznie nie powinna pasować do zespołu bębna dr2005 chyba że wyłamie się plastikowe ograniczniki w zespole bębna, wtedy wejdzie.

• #14 07 Mar 2011 21:25
    Broster
    Poziom 10  

Witam, mam podobny problem z drukowaniem po regeneracji tonera. konkretnie kiedy daje coś do wydruku to w okienku z elementami do wydruku przy danej pozycji stanu pokazuje mi się "błąd - drukowanie" i drukarka stoi :/ strone z ustawieniami wydrukowałem bez problemu ale na samym środku strony jest brudny pasek na ok 4 cm. :/

aha jeszcze tej wydrukowanej stronie w kolumnie error history pokazuje mi się często błąd error e51, a w kolumnie replace count jest drum=0 i toner=1, wie ktoś co to znaczy??

• #15 27 Mar 2012 21:51
    spioszek_85
    Poziom 8  

nssm4n napisał:

@nssm4n,

Rzeczywiście problem z pobieraniem papieru rozwiązuje przesunięcie "dzyndzla". DZIĘKI!!!

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME