Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP LASER JET 1600 szare tło

01 Mar 2010 18:11 2904 6
  • Poziom 16  
    Witam.
    Problem może błahy ale nie dla mnie :(

W kolejnej drukarce HP CLJ 1600 2600 pojawia się tło na wydrukach. Wygląda to tak jakby wydruki wykonane były na papierze ozdobnym (czerpanym czy jakoś tak).
    Moim zdaniem może to być wina pasa transferowego ale nie chciałbym zmieniać w ciemno i zostać z częścią, której potem nie sprzedam.
    Proszę o pomoc i z góry dziękuję :)
  • Użytkownik obserwowany
    Proponuję zacząć od wyczyszczenia pasa, bębna i grzałki.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    A jesteś pewien tonerów czy czasem to one nie dają tło miałem już taki przypadek jak kupiłem zregenerowane tonery?
  • Poziom 16  
    Bębny są nowe. Zapomniałem dodać,ze to jest COLOR. Laser wyczyszczony, szarość powstaje przed piecem więc zostaje pas. Na temat czyszczenia pasa słyszałem różne informacje. Jak macie doświadczenie to dajcie znać czym go czyścić.

Dodano po 3 [minuty]:

anty35 napisał:
    A jesteś pewien tonerów czy czasem to one nie dają tło miałem już taki przypadek jak kupiłem zregenerowane tonery?

Fakt że w każdej z drukarek w których pojawia się kłopot bębny są różne. Niestety są i BLACKPOINTY i oryginały i niestety jakieś NO NAME.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Sam sobie odpowiedziałeś :)
    Pozdrawiam !
  • Poziom 21  
    Kolego tylko i wyłącznie wina tonera (ów)

Na pewno nie pas transferowy - widziałem już tak zmasakrowane że nie powinny działać, a mimo to nie miało to wpływu na jakość wydruków.

Najlepiej sprawdź który to toner - po przez kilkukrotne zacinanie papieru wewnątrz drukarki. Jak pobierze papier - otwórz pokrywę. Jak kartka będzie pod 1 tonerem zatnij. Jak pod 2 - zatnij... itd itd. Będziesz już wiedział który robi to tło.

Najprawdopodobniej czarny
  • Poziom 11  
    jakie zacinanie?? pierwsze słysze zeby tak testować kasety
    nie dość ze hp 1600/2600 to bubel to jeszcze go dobić. no tak

a z tym że to wina tonera to sie zupełnie zgadzam i na pas bym w tej drukarce nie stawiał
    jeśli nie jesteś w stanie zdiagnozować jaki to kolor na podstawie wydruku to może masz tonery na wymianę
    jeśli masz to ewentualnie wyjmuj i wymieniaj pojedynczo
    w moim przypadku zwykle to magenta lub cyan dawały podtło