Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer z Linux Xtreme 2 - udostępnienie dysku w sieci.

Andrzej414 01 Mar 2010 18:51 1558 2
  • #1 01 Mar 2010 18:51
    Andrzej414
    Poziom 12  

Witam wszystkich serdecznie. Potrzebuję Waszej pomocy a konkretnie dokładnej instrukcji w jaki sposób udostępnić dysk (partycje) w systemie linux xtreme 2. Cała sytuacja wygląda następująco. Ja i mój kuzyn mamy złożony komputer z systemem linux Xtreme 2. Ja i on mamy zaś swoje komputery z Windows'em 7. I teraz kruczek polega na tym że chcemy aby ten nasz wspólny komputer (z linuxem) stał się naszym źródłem wymiany dużych plików. Ja mieszkam od niego jakieś 3km dalej i mam komputer w sieci kablowej ze stałym IP a on ma neostrade (livebox) ze zmiennym. Jego komputer jest podłączony do livebox kablem RJ-45 a ten nasz wspólny z linuxem jest u niego i łączy się też z liveboxem przez ten bezprzewodowy modemik (chyba sagem) na USB. Założenie jest takie że ten komputer z linuxem będzie pracował 24h. Prośba moja więc jest taka abyście mi powiedzieli jak udostępnić jakiś folder lub partycję dysku aby ja i on miał do niego/niej dostęp bezpośrednio z sieci np tworząc folder sieciowy w naszych windows'ach z protokołem ftp lub innym (jakimś najbardziej odpowiednim).

0 2
  • #3 02 Mar 2010 09:14
    Andrzej414
    Poziom 12  

Nic mi to nie daje. Bo ja i on mamy innych dostawców internetu. To jest dobre do utworzenia połączenia komputerów stojących w domu.

0