Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie silnikiem z wbudowanym falownikiem

01 Mar 2010 19:52 4123 8
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich forunowiczów. Posiadam motoreduktor SEW-EURODRIVE, który ma wbudowany falownik. Potrzebuje go podłączyć do posuwu obrzynarki do desek ale nie wiem w jaki sposób to zrobić (lewo-stop-prawo plus dwie krańcówki) , czy są potrzebne styczniki itp. chciałbym żeby ktoś mi wytłumaczył co mam kupić i jak podłączyć. Ma wkręcone dwa dławiki z jednego wystają kable grube do zasilania to wiem, a z drugiego wychodzą cienkie kabelki i są podłączone do odpowiednich gniazd których oznaczenie jest na rysunku. We wszystkich wejściach od góry są kable a na dole w dwóch nie ma kabli i tak:
    24v-jest kabel
    f1/f2-jest
    L-jest
    R-jest
    Dol
    odwrócone T- jest kabel
    następnie dwa wejścia to ten jeden duży symbol-do pierwszego jest kabel zmostkowany z f1/f2 a z drugiego wychodzi normalnie na zewnątrz
    RS- -nie ma kabla
    RS+ - nie ma kabla

Z góry dziękuje z a podpowiedz

Dodano po 3 [minuty]:

Oto zdjęcia i oznaczenia wejść:

Albo poprawisz pisownię, albo temat skieruję do kosza. Pkt 15 regulaminu. [retrofood]

Sterowanie silnikiem z wbudowanym falownikiem Sterowanie silnikiem z wbudowanym falownikiem Sterowanie silnikiem z wbudowanym falownikiem
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 9  
    Dziękuje że ktoś się zainteresował moim tematem. Są na tej stronie wszystkie schematy, ale ja nie wiem czy do tego trzeba zastosować styczniki czy coś innego i jak dokładnie go podłączyć? Do mojego rozwiązania chyba są potrzebne schematy ze strony 30. i jeszcze interesuje mnie strona 45 ja tam mam w polu S1 zalaczony nr7
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 12  
    Witaj kolego . Aby sterować tym falownikiem na silniku musisz podać zewnętrzne zasilanie 24V DC na wejścia opisane jako 24V - "+" oraz na symol masy "-". Jeśli nie jest ci potrzebna częsta zmiana prędkości obrotowej wystarczy podać "+" na wejście L-lewo lub R-prawo i bedzie działał z predkościa którą ustawisz nastawa na wierzchu falownika. Zeby móc często zmieniać prędkość trzeba doinstalować dodatkowy sterownik np.MLG 11A. Firma SEW ma swój oddział produkcyjny w Łodzi ul. Techniczna . Na ich stronie jest dostępna instrukcja do Movimota po polsku.
  • Poziom 9  
    Częsta zmiana obrotów nie będzie mi potrzebna. mam tylko jedno wejscie na 24v "+" i "-". skąd wziąć te 24v? ze stycznika? jeśli są mi potrzebne dwa styczniki (bo z tego co się orientuje do lewo-stop-prawo są potrzebne dwa styczniki) to chcialbym żeby mi ktoś doradził jakie i jak je podłączyć plus dwie krańcówki i do stycznikow chyba potrzebne są dodatkowe przyciski?
  • Poziom 12  
    Kolego styczniki nie są ci potrzebne to jest falownik i on będzie zmieniał obroty . Zasilanie dajesz na stałe pod zaciski L 1 , 2 , 3 . Sterowanie 24V pradu stałego musisz do tego falownika podać z zewnętrznego żródła /prostownika , zasilacza/. Jeśli zmieniasz kierunki ręcznie wystarczy jakikolwiek przełącznik którym podasz "+" 24V DC na wejście L lub R
  • Poziom 9  
    Właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem:) czyli tak:
    podłączam "+" na stałe na wejście 24v i "-" na L- chodzi w lewo, "-" na R chodzi w prawo tak? Jaki wyłącznik najlepiej zastosować do takiego czegoś? Żeby można było również do niego podłączyć krańcówki? Chciałbym np jakiś link do przełącznika
  • Poziom 12  
    Kolego do sterowania zastosować możesz dowolne np. przyciski lub przełącznik piórkowy oczywiście w szereg z przyciskiem wpinając krańcowkę odpowiedniej strony. Te elementy można kupić w każdej hurtowni elektrycznej. Przed falownik należy wstawić zabezpieczenie zwarciowe . falownik jest dobrany do silnika i go zabezpiecza przed przeciążeniem i przegrzaniem /trzeba pilnować aby radiator był czysty/.

Dodano po 37 [minuty]:

Kolego na L lub R także podajesz "+" nie minus jak napisałeś
  • Poziom 9  
    Dziękuje bardzo za pomoc już wszystko jasne:) Chciałem dać punkty ale wyskakuje mi komunikat że to nowe konto w serwisie