Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia e50 - jak zresetować kod telefonu?

01 Mar 2010 21:34 6700 5
  • Poziom 14  
    Witam. Mam nokie e50 w której po aktualizacji wyskoczył kod blokady. (jestem już chyba 3 właścicielem tej noki 100% legalna) Wpisywałem już chyba wszystkie ale nic to nie daję. Mam takie pytanie czy można zrestartować ten kod na oryginalny jakimś programem lub odczytać stary. Proszę was o pomoc
  • Poziom 16  
    Sposób ten jest możliwy do przeprowadzenia tylko wtedy, gdy nasz telefon jest włączony.

1. Ściągamy i instalujemy program Nemesis Service Suite. Na samym kończu instalacji na zadane pytanie odpowiadamy "Nie"

2. Podłączamy telefon w trybie PC Suite i włączamy wcześniej zainstalowany program NSS
    3. Klikamy na ikonę "Scan for New Device"
    4. Gdy program przeskanuje telefon przechodzimy do zakładki "Phone Info"
    5. Klikamy z boku na "Scan"
    6. Teraz przechodzimy do zakładki "Tools", a potem na dole do "Factory Settings"
    7. Klikamy na przycisk "Reset"(ten wyżej)

Sposób ten pomoże nam w przypadku, gdy nie możemy włączyć telefonu, bo do tego potrzebny jest kod blokady, a hard format nie pomaga lub też nie możemy go wykonać. Do przeprowadzenia tej operacji będą nam potrzebne:
    a) Karta pamięci
    b) Czytnik, adapter lub coś, co umożliwi podłączenie karty pamięci do komputera(jeśli go nie posiadamy, plik można wrzucić na kartę przy pomocy innego telefonu)
    c) Plik THE-NOKIA-UNLOCK.MDL:

1. Podłączamy kartę pamięci do komputera/wkładamy do innego telefonu

2. Wchodzimy do folderu System(jest on ukryty, więc aby go zobaczyć, musisz ustawić widoczność ukrytych folderów) i tworzymy tam folder recogs

3. Wrzucamy wcześniej ściągnięty plik THE.NOKIA-UNLOCK.MDL do utworzonego folderu recogs

4. Wyjmujemy kartę pamięci z czytnika/innego telefonu i wkładamy ją do naszego zablokowanego telefonu(musi być wyłączony)

5. Włączamy telefon. Gdy zapyta o kod blokady, wpisujemy 12345. Telefon powinien zaakceptować ten kod.

6. Włączamy dowolny menadżer plików i usuwamy plik THE.NOKIA-UNLOCK.MDL

7. Teraz należy zrobić restart telefonu(włączyć i wyłączyć). Po jego wykonaniu kod blokady jest standardowy - 12345
  • Poziom 14  
    Zrobiłem tak jak kazaliscię ale dalej jest ten kod blokady. a w NSS wywala mi error gdy chce zrobic reset use code
  • Poziom 16  
    Spróbuj na czystej karcie pamięci. Tzn. włóż jakąś inną kartę pamięci do telefonu i wrzuć ten plik następnie postępuj według wskazówek powinno wtedy pomóc. Ja miałem też taki problem dopiero jak wgrałem to na czystą kartę pamięci to pomogło. Pozdrawiam.