Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podnośnik C-360 ( słabo podnosi)

01 Mar 2010 21:43 9934 3
  • Level 1  
    Witam.................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Mam problem z podnośnikiem w C-360.
    Zrobiłem remont górnej (czapy) w zakladzie naprawczym z gwarancja na pół roku.Podnośnik działał prawidłowo ze dwa misiące wiec pojechalem tam ze zdjeta ( czapa) i powiedzialem ze nie dziala , oni ja sprawdzili o powiedzieli ze jest ok ze to cos innego. Wymienilem pompe i zawór przy pompie i dalej jest to samo wolno podnosi i dużego ciężaru nie podniesie, zastanawia mnie dlaczego pompa głosno pracuje podczas ponoszenia. Dodam ze kiper też wolno podnosi.Jak u nich byłem to coś wspominali ze albo pompy wina lub jest uszkodzony przewód od pompy do rozdzielacza. Dodam ze jak juz podniesie to trzyma.
    Prosze o rady
    Jarek
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 10  
    Sprawdź przewód od pompy do rozdzielacza bo tam może występować spadek ciśnienia i olej będzie sikał spowrotem do zbiornika. Zwóć uwagę czy olej nie jest zmetniony i spieniony bo to jest objaw nieszczelności przy pompie. Sprawdź jeszcze ssanie pompy czy jest szczelne i czy filtr nie jest zabrudzony.
  • Level 24  
    Zawór przeciążeniowy pompy wymieniałeś?Jest on wkręcony w pokrywę obok pompy.
  • Level 21  
    wpsowa692 wrote:
    Zawór przeciążeniowy pompy wymieniałeś?Jest on wkręcony w pokrywę obok pompy.

Popieram :) Miałem podobną sytuację, oczywiście w pierwszej chwili decyzja o wymianie pompy i nic. Później wymiana tego nieszczęsnego zaworka i wszystko wróciło do normy. Z ciekawości go rozebrałem, okazało się że iglica była zniszczona i miała spory próg, nie miał prawa utrzymywać właściwego ciśnienia w układzie hydraulicznym.